„Lietuvos geležinkeliuose“ atgims vidiniai sandoriai?

Tačiau paaiškėjo, jog skambiai pradėta byla tyliai nugrimzdo užmarštyje.

"Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Aido Giniočio sausio 3-iąją pasirašytu nutarimu šis ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Nors pripažinta, kad asmenys padarė nusikalstamas veikas, tačiau nuspręsta, kad pavojingumas visuomenei nėra didelis, todėl asmenims paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės – sumokėti po 10 MGL dydžio (376,6 euro) įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą", – apie tyrimo baigtį referavo STT atstovė spaudai Renata Endružaitytė.

Puota už svetimus pinigus

Esą teisėsaugininkams skambiai bylą užbaigti nepavyko dėl elementarių dalykų – nors istorijos veikėjai ir gauna algą iš valstybinės įmonės, bet formaliai jie nėra valstybės tarnautojai, o dėl to STT esą nėra ko jiems antrankius rakinėti.

O štai šios istorijos detalės – itin pikantiškos. Operatyvininkai pamena, jog būta ne tik susitarimų ir bendravimų tarp valstybei priklausančios įmonės vadovų ir verslininkų. Būta ir itin triukšmingos puotos.

Veiksmas esą vyko priešais vieną uosto kompaniją įsikūrusiame restorane.

Į restorane vykusią puotą atvyko vienos uostamiesčio statybos įmonės atstovai. Jų sąskaita ir buvo padengti stalai. O prie šių vyrų linksmai laiką leido būtent "Geležinkelių tiesimo centro" vadovai.

Minima net viena pikantiška detalė – ne tik vaišėmis, bet ir brangaus alkoholinio gėrimo buteliais į kelionę buvo apkaišyti garbūs svečiai.

Be puotos, verslininkų sąskaita buvo užsakyta ir nakvynė viešbutyje.

Bet kuriam ši istorija gali atrodyti kaip elementaraus papirkimo faktas.

Tačiau teisėsaugininkams ėmus aiškintis, už kokius būsimus sandorius keltos šampano taurės, verslininkai ir geležinkelių tiesėjai puolė lyg susitarę aiškinti, jog tai normali verslo santykius įtvirtinanti praktika.

Kur dingo mediena, nežinia

STT dėmesio sulaukė ir kita LG grupės bendrovė – "Klaipėdos geležinkelių infrastruktūros". Po tyrimo pareigų neteko šios įmonės vadovas Julius Mikšys.

Buvęs vadovas vienai įmonei geležinkelio apsaugos zonoje leido neatlygintinai atlikti darbus. Verslininkams buvo leista iškirsti medžius, o vietoje atlygio pasiimti medieną.

Kokie jos kiekiai iškeliavo privatininkų automobiliais, niekas nesidomėjo.

Visos šios istorijos puikiai iliustruoja, kas iš tiesų dedasi valstybės valdomose įmonėse. Vilčių, jog tokios tradicijos pagaliau baigsis, teikė LG naujos vadovybės deklaruojama pozicija.

"Tačiau kol kas matome kitokius dalykus. Priekaištus "Lietuvos geležinkeliams" žeria ne tik rangovai, bet ir projektuotojai", – pažymėjo dienraščio kalbintas kelių tiesimo ekspertas.

Komentaras

Diana Vilytė

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) laikosi nuostatos, kad vidaus sandoriai nesukuria konkurencingos procedūros ir nepadeda perkančiajai organizacijai užtikrinti, kad bus nusipirkta geriausia paslauga, aukščiausia darbų kokybė. Vidaus sandoriai galbūt gamtoje galėtų egzistuoti, ir daugelis ES valstybių savo nacionalinėje teisėje pasiliko vidaus sandorius, bet dėl mūsų mentaliteto ir dėl mūsų kultūros valstybėje matome, jog neįmanoma užtikrinti, kad per vidaus sandorius būtų perkama efektyviai. Todėl laikomės tos pačios pozicijos, kaip ir prieš metus, kai buvo diskutuojama apie būtinybę, jog vidaus sandorius reglamentuotų įstatymas. Nuo 2018 m. pabaigos vidaus sandorių valstybinėse įmonėse neliks. Tokie sandoriai turi būti baigti ir valstybinės įmonės privalės vykdyti konkurencingas procedūras. Kai kurios įmonės tą jau daro, kai kurios dar tik ruošiasi. Savivaldybėms palikta teisė sudaryti vidaus sandorius, tačiau pagal Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį jos privalo atlikti konkurencingą procedūrą. Šiuo atveju VPT balsas reiškia tiek, kiek reiškia įstatymo nuostatos, t. y. kas įteisinta Viešųjų pirkimų įstatyme, kurių priežiūrą mes vykdome, taip pat Koncesijų įstatyme bei Gynybos ir saugumo įstatyme. Vidaus sandorių valstybinėse įmonėse tikrai nebus, jei Seimas nenuspręs kitaip. Ir jau šiuo metu kai kurių valstybinių įmonių antrinės įmonės konkursuose dalyvauja kaip rinkos dalyviai.NAUJAUSI KOMENTARAI

vladimir

vladimir portretas
AB ,,LIETUVOS GELEŽINKELIAI'' TURI VADOVAUTI GELEŽINKELINININKAI-BET NE ŠIE NAFTININKAI VISIŠKAI NESUPRANTANTYS GELEŽINKELIO SPECIFIKOS.O KOKIUS ATLYGINIMUS MOKA-SIAUBAS.

darbo zmoniu prasymu

darbo zmoniu prasymu portretas
Na ka pagaliau,bus antra Mazeikiu nafta,dvi dalis papigiaja zydeliams is uzjurio,o keleivine dalis Lietuvai ir jos zmogiukams -nuostolinga.Saunu seniai laukiau kada suskaldis ir perparduos,puikiai sutvarke uz Europos sajungos lesas dabar isisavinti liko,niekas uz dyka neduoda
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių