Streikai paralyžiuos skrydžius

Šventėms į Lietuvą atvykę užsienio šalių svečiai ir į tėvynę sugrįžę emigrantai gali čia užstrigti ilgesniam laikui, mat net septynių didžiausių Jungtinės Karalystės oro uostų darbuotojai sausio 7, 14, 17 ir 18 d. planuoja streikuoti.

Praėjusią savaitę Britų oro uostų valdybai (BAA) priklausančių septynių oro uostų darbuotojų profesinės sąjungos nusprendė streikuoti, jei su naujaisiais savininkais nepavyks susitarti dėl pensijų sistemos reformos. BAA administracija tikina, kad derybos vis dar tęsiamos, tačiau pripažįsta, kad jos gali užtrukti. Streikai planuojami Hitrou, Getviko, Stanstedo, Sauthamptono, Glazgo, Edinburgo ir Aberdino oro uostuose.

p>Aviakompanija „British Airways“ yra didžiausia BAA klientė, kasdien vien į Hitrou oro uostą vykdanti 550 skrydžių. Per dieną šiame oro uoste įvykdoma 1350 skrydžių.
„Rūpindamiesi savo keleiviais mes įspėjome konfliktuojančias puses, kad šios kalbėtųsi tol, kol ras protingą sprendimą“, – pareiškė „British Airways“ atstovai.

Palies milijonus

Streikuoti ketina apie 5 tūkst. darbuotojų, pradedant gaisrininkais, apsaugos darbuotojais ir baigiant administracijos atstovais. Jie reikalauja, kad naujiems darbuotojams būtų taikoma pensijų kaupimo sistema. Oro uostų darbuotojai baiminasi, kad naujieji BAA savininkai nesilaikys įsipareigojimų, duotų ir šiuo metu dirbantiems žmonėms.
Tikėtina, kad prie streiko prisidės ir minėtiems oro uostams priklausančių traukinių, autobusų, lėktuvų darbuotojai.
Kaip praneša Didžiosios Britanijos žiniasklaida, oro uostų darbuotojų streikai palies mažiausiai pusantro milijono minėtomis dienomis keliauti planuojančių žmonių. Baiminamasi, kad streikai sukels dar daugiau sumaišties ir taip per šventes darbu apkrautuose oro uostuose.
Sausio 7 ir 14 d. planuojami 24 valandų trukmės streikai, o sausio 17-ąją streikas truks 48 valandas.

Ragina palaukti sprendimo

Iš Lietuvos oro linijų bendrovės „flyLAL-Lithuanian Airlines“, „airBaltic“ ir „Ryanair“ skraidina į Getviko ir Stanstedo oro uostus.
„Tokie ilgalaikiai streikai labai pakenktų keleiviams ir padarytų aviakompanijoms daug žalos. Kol kas dar vyksta derybos su profsąjungomis, todėl nėra aišku, ar streikai iš tikrųjų vyks“, – dienraščiui sakė Liutauras Tarabrinas, „flyLAL-Lithuanian Airlines“ Plėtros departamento direktoriaus pavaduotojas.
„Kol kas jokios oficialios ir patvirtintos informacijos iš Londono Getviko oro uosto nesame gavę. Gavus patvirtintą informaciją iš oro uosto, yra atšaukiamas skrydis ir apie tai informuojami keleiviai, skrendantys tą dieną, kai numatomas streikas“, – sakė Rosita Sakalauskaitė, „airBaltic“ atstovybės Lietuvoje rinkodaros ir viešųjų ryšių koordinatorė.
L.Tarabrinas tautiečiams, ketinantiems į Londoną skristi sausio 7, 14, 17 ir18 d., siūlo sekti informaciją ir neskubėti keisti planų, kol nėra galutinio sprendimo dėl streikų.
„Jeigu streikai vis dėlto vyktų, keleiviai būtų iš anksto informuojami ir skraidinami kitais aviakompanijos reisais“, – žadėjo jis.

Kompensacijos nepriklauso

Streikai yra laikoma force majeure aplinkybe, kurios aviakompanijos negali kontroliuoti. Dėl to keleiviai, įstrigę oro uostuose per streikus, negali pretenduoti į kompensacijas, nakvynę viešbutyje ir pan.
Tačiau keleiviams turi būti pasiūlyta nemokamai pakeisti skrydžio datą ar grąžinti pinigai už bilietą.
2008 m. sausio 7, 14, 17 ir 18 d. yra suplanuota po vieną „flyLAL–Lithuanian Airlines“ reisą Vilnius–Londonas (Getviko oro uostas)–Vilnius. Iš viso šiomis dienomis planuojama skraidinti apie 600 keleivių. „airBaltic“ skrydžiai iš Vilniaus į Londono Getviko oro uostą yra vykdomi kasdien, iš Rygos – ir į Hitrou oro uostą.
Pigių skrydžių oro bendrovė „Ryanair“ iš Kauno oro uosto į Londoną (Stanstedą) sausio 7, 14 ir 18 d. yra suplanavusi po vieną, o 17 d. – du reisus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių