Rusijai uždraudus iš Europos Sąjungos ( ES) įvežti gyvas kiaules, Latvija pradėjo kelti triukšmą ir skųstis Europos Komisijai, reikalaudama atšaukti šį draudimą, o lietuviai imtis aktyvių veiksmų neplanuoja, penktadienį rašo „Verslo žinios“.
Verslininkas dėsto, kad nuo 2011-ųjų pavasario po klasikinio maro protrūkio besitęsiantis draudimas į Rusiją vežti augintines neleidžia Lietuvos kompleksams atsitiesti.
"Mes sužavėti, kaip greitai Latvijos žemės ūkio ministerija reagavo į rusų sprendimą.
Norėtume, kad ir mūsiškiai taip gintų verslą. Mes tokios reakcijos iš savo valdininkų nesulaukėme net pasibaigus kiaulių marui„, - sako bendrovės “Saerimner" generalinis direktorius Saulius Leonavičius.
„Derybose dalyvaujame kartu su ES ir į priešakines pozicijas nesiveržiame. Šiandien auga maisto produktų eksportas, jis nestabdomas, nenorime rizikuoti, kad būtų pakenkta ir kitoms verslo šakoms“, - atkerta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.
2011 metais dėl aukštų pašarų kainų ir dėl eksporto draudimo kritusių kainų dauguma kompleksų dirbo nuostolingai, bet jei galėtų eksportuoti į Rusiją, atsitiestų greitai.
Naujausi komentarai