Apie aistras keliantį NT mokestį: neaišku, ar šiemet bus priimtas

  • Teksto dydis:

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sako, kad nekilnojamojo turto (NT) mokestis dar gali būti koreguojamas numatant konkretesnius intervalus gyvenamosios ir kitos paskirties būstui. Visgi jis nėra tikras, ar šį mokestį pavyks priimti šiemet.

„Galėtumėme įnešti daugiau aiškumo tam tikroms gradacijoms. Tai, kas dabar labai platu, suskaidyti dalimis. Matyt, praktika dėl to labai nesikeistų, bet atsirastų aiškumas ir žinojimas, kad už gyvenamąjį būstą tikrai nebūtų pritaikomas didesnis tarifas“, – interviu „15min“ galimas mokesčio korekcijas vardijo M. Lingė.

Anot jo, maksimalus tarifas pagrindiniam būstui neturėtų viršyti 0,2 proc.: „Jeigu man tektų siūlyti ir būti kažkokioje taryboje, tikrai nesiūlyčiau viršijančio 0,2 proc.“.

Pasak jo, koreguojant NT mokestį, ir pagrindinis būstas, ir antrinis turėtų bendrą intervalų rėžį.

Jeigu man tektų siūlyti ir būti kažkokioje taryboje, tikrai nesiūlyčiau viršijančio 0,2 proc.

„Dar sunku įvardinti, kokia ta galima riba. Bet, kaip pavyzdys, tarkim, iki 1 proc. – ar dar reikėtų smulkiau išskirti, pavyzdžiui, pagrindiniam būstui, jau yra diskusijos objektas. Vyriausybės buvo pasiūlytas 0,06 proc. tarifas visiems. Kokia tada kritika atsirado? Kad bus pažeistas horizontalus ir vertikalus teisingumas mokestinėje sistemoje – už tokios vertės būstą, už kokį moka Naujojoje Akmenėje, Vilniuje nebemokėtų. Jeigu tas argumentas tikrai yra svarbus ir vertingas – turėti tokią mokestinę sistemą, kad teisingumas būtų užtikrinamas, tai yra instrumentas, kad pačios savivaldybės nustatytų: gal Vilniuje bus 0,3 proc., o Naujojoje Akmenėje – 0,2 proc.“, – teigė M. Lingė.

Jis pripažino negalintis garantuoti, jog NT mokestis bus priimtas dar šiais metais, nes surinkti platesnę politinę paramą NT mokesčiui sudėtinga, o koalicija šiuo klausimu – trapi.

„Tokios garantijos negaliu duoti (kad mokestis bus priimtas šiemet – BNS). Tiesiog nenoriu neregėti tos politinės situacijos, kuri yra ir kuri jau projektuojasi“, – teigė M. Lingė.

Valdančiajai koalicijai nesutariant dėl naujo NT mokesčio modelio, balsavimas dėl NT įstatymo pataisų nukeltas į lapkritį. Finansų ministrė Gintarė Skaistė pirmadienį sakė, kad politikams ir visuomenei nuogąstavimus dėl galimo savivaldybių piktnaudžiavimo NT mokesčiu, rengiamas naujas jo modelio pasiūlymas. 


Šiame straipsnyje: NT mokestisMindaugas Lingė

NAUJAUSI KOMENTARAI

ekonomistui

ekonomistui portretas
o jei taip mažiau švaistytų į kairę į dešinę,mažiau pūstusi kaip ta varlė prieš jauti tai gal ir būtų tų pačių užtekę

ekonomistas

ekonomistas portretas
Galvokite kaip norite, rašykite kaip suprantate, bet NT mokestis turi būti visų mokamas, žinoma proto ribose, nes reikia ir gatvių, kiemų asfaltavimo, mašinų stovėjimo aikštelių įrsngimo,tinkamo prižiūrėjimo, o kiek dar naujų gyvenamų namų kvartalų, kur gatvės pliurzynės , be šaligatvių. Tam ir renkamas NT mokestis visame pasaulyje.

Eilinis tautietis

Eilinis tautietis portretas
Vyriausybės pasiūlytas (iki) 0,06 ir mažiau, tarifas nuo nekilnojamo turto vertės visiems, nebūtų našta eiliniams to turto turėtojams, o ir aiškumas yra, tik milijonieriai guls po ratais dėl kiekvieno euro.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių