5G plėtrą Vyriausybė pripažino valstybei svarbiu projektu

  • Teksto dydis:

Projektas, pagal kurį iki 2030 metų visoje Lietuvoje turėtų veikti itin spartus mobilusis 5G ryšys, pripažintas valstybei svarbiu, jam skirta 5 mln. eurų. Tam trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Projektu siekiama greitinti 5G ryšio diegimą šalyje, jam suteikiant prioritetą elektroninių ryšių infrastruktūros vystymo  Lietuvos teritorijoje specialiajame plane, kuris gali būti išskaidytas ir tvirtinamas dalimis pagal apskritis.

Investicijos į projektą atsipirktų nuo 4 iki 7 kartų, rodo pernai parengta tinklo plėtros kaštų naudos analizė, tuo metu  nepaskelbus jo valstybei svarbu projektu, tikėtini šalies praradimai siektų 22–36 mln. eurų, teigia Susisiekimo ministerija.

2022–2030 metų plane numatoma, kad 5G ryšys šiais metais jau veiktų penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose, iki 2025 metų – visuose miestuose, oro ir jūros uostuose, magistraliniuose keliuose bei geležinkelio linijose.

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) teigimu, pernai Lietuvoje pradėtas diegti naujos kartos ryšys šiemet gegužę jau dengė 80 proc. šalies teritorijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
bet kaip pastebejau po 5g ivedimo randami zmones mire,tai parke,tai laiptinej tai miskelyje tai dar kur nors, ir net nenurodoma priezasties ,ar tai tik ne bus cia kalta 5g spinduliuote.kazkaip keista zmones mirsta nei is sio nei is to.

Pasvarstymai

Pasvarstymai portretas
Ar to tikrai visiems reikia? Ar to reikia tiems, kas jau mažai kompiuteriu naudojasi, o internetas daugiausiai reikalingas sąskaitoms už komunalines paslaugas gauti ir apmokėti? Nes nuo daugybės metų darbo kompiuteriu žmogus liko silpnaregiu, ir jau nedaug laiko liko iki apakimo? Atrodo, jog į klientą žiūrima, kaip į samdomą darbuotoją? Jo neklausia, ar jam reikia, ar jis pageidauja. Jam pranešama, jog jam įves. Ir taškas. O jis už tai, ko neprašė, turės kas mėnesį brangiau mokėti. Kaip čia su kliento, su žmogaus teisėmis

Ar ne

Ar ne portretas
svarbiau mazinti socatskirti? Juolab,kai to reikalauja ES ir TVF strukturos?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių