Viceministrė: numatoma visos visuomenės revakcinacija, tada – kalba apie ketvirtąją ir penktąją dozę

Nuo COVID-19 revakcinuoti numatoma visą visuomenę, pradedant vyriausiais ir prioritetinių grupių gyventojais, sako sveikatos viceministrė Živilė Simonaitytė.

„Šiuo metu mes startuosime nuo tų grupių, nuo kurių startavome, kuriems jau yra praėję pusė metų“, – LRT radijui trečiadienį sakė Ž. Simonaitytė.

Vėliau, pasak jos, bus pereinama ir prie likusios visuomenės. Ar ji bus skaidoma smulkesnėmis grupėmis, ar revakcinuojama pagal amžiaus grupes, paaiškės vėliau.

„Atitinkamai išsidėlios ir visos visuomenės revakcinacija, bet taip, ji yra numatoma“, – kalbėjo viceministrė.

Ministro įsakymą dėl revakcinacijos tikimasi suderinti per artimiausias savaites. Jis priimamas įvertinus Santaros klinikų atliktą tyrimą, kai buvo stebimas antikūnų kiekio kitimas tarp pasiskiepijusio personalo.

Paaiškėjo, kad antikūnų mažėja, sparčiausiai – tarp vyresnio amžiaus žmonių, todėl nuo jų ir planuojama pradėti revakcinaciją.

„Tikrai numatome revakcinaciją, o vėliau, į ateitį kalbant, turbūt nepraeis keletas mėnesių ir kalbėsime apie ketvirtąją ir penktąją dozę“, – sakė Ž. Simonaitytė.

Nepraeis keletas mėnesių ir kalbėsime apie ketvirtąją ir penktąją dozę.

Ji teigė, kad žmonės, kaip ir iki šiol, galės nesiskiepyti trečiąja doze, tačiau teigė, kad tai gali būti aktualu tiems, kurie norės keliauti po Europos Sąjungą.

Ekspertai pirmadienį pateikė Vyriausybei rekomendaciją revakcinuoti žmones praėjus pusmečiui po vakcinavimo nuo koronaviruso, pradedant prioritetinių grupių, kurios buvo skiepijamos pirmos, atstovais.

„Moderna“ ar „Pfizer“ sustiprinančia doze praėjus pusmečiui po paskutinės gautos vakcinos dozės turėtų būti skiepijami medicinos, slaugos darbuotojai, vaistininkai ir kitų profesijų atstovai.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 59,2 proc. žmonių, tarp pilnamečių paskiepyta 69,7 proc. gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pipo

Pipo portretas
De Gaskamer is volgens mijn gedachte goedkoper en sneller om deze Bevolking uit te moorden, dan met prikken. Wat een mafkezen.!

Farmacijos klestėjimo era

Farmacijos klestėjimo era portretas
The Guardian rašo: World Health Organization has added another version of coronavirus The Mu variant, also known as B.1.621, was added on 30 August after it was detected in 39 countries and found to possess a cluster of mutations that may make it less susceptible to the immune protection many have acquired. Galintis apeiti dabartines vakcinas. Dar yra C1.2.

Priminimas

Priminimas portretas
Medikus ir valdininkus su politikais bei teisininkus ir akademine bendruomene bei savo paciu vaikus galesit skiepyt ir po 20 kartu. O siaip uz nebetinkamu vakcinu nupirkima Lietuvai 3 metam i prieki teks atsakyt asmeniniu turtu valdantiesiem. Valstybed skola valdantieji per metus daugiau nei padvigubino pripirkdami nebetinkamu vakcinu virusu mutavimo aplinkoj. Be to, klaidos uzsienio politikoj. Elementari baugtis valdantuediem yra tiesiog Valstybes tarnybos istatymo taikymas. Nuo 2002 m valdininkai iskaitant ministrus uz grubias klaidas ir zala visuomenei atsako asmeniniu turtu ir lieka purvinos reputacijos bei praranda teise kada nors grizt i tarnyba. Taigi. Krikdemai ir TS su kitom smulkiom aferistu partinem grupuotem jau istorijos savartyne. Bus kada nors pamineti kaip atmatos ir idiotai kaip kad landzbergis paleistas is N.Vilnios psichiatrines ir gaves kliuno role.
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių