Viceministrė: augant ligoninių lovų užimtumui, dėl ribojimų bus sprendžiama kitą savaitę

Lietuvos ligoninėse daugėjant dėl koronaviruso gydomų pacientų, sprendimai dėl įvedamų papildomų ribojimų galėtų būti priimti jau kitą savaitę, sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

„Bus aiškumas kitos savaitės pradžioje. Atsižvelgiant į tokią situaciją, kokią turime šiandien, kad užimtų lovų, susirgimų skaičiai auga, bus priimti tam tikri sprendimai“, – BNS sakė viceministrė.

Ji teigė šiuo metu detalizuoti svarstomų ribojimų negalinti, nes dėl jų tarp ministerijų nėra sutarta galutinai.

Trečiadienį Ministrų kabinetas sutarė, kad nauji ribojimai bus įvedami artėjant prie 300 užimtų COVID-19 pacientams skirtų lovų ribos. Šiuo metu ligoninės gydomi 136 žmonės.

Vyriausybės sprendime numatyta, kad kontaktinės veiklos, išskyrus kai kurias išimtis, būtų leistos tik turintiems galimybių pasą.

A. Bilotienė-Motiejūnienės teigimu, šiuo metu ligoninių lovų užimtumas auga nuosaikiai, tačiau minėtoji riba galėtų būti pasiekta per kelias artimiausias savaites.

Prasčiausia situacija Klaipėdos apskrityje. Čia gydoma kiek mažiau nei pusė visų koronavirusu sergančių žmonių – 58 iš 139 pacientų.

„Kreivė yra pakilime, tad mūsų tikslas – apsaugoti sveikatos sistemą, kad žmonės galėtų gauti ir kitas paslaugas“, – dėstė ji.

Didesnė ligoninių apkrova gali grėsti ir Vilniui

Pasak viceministrės, prasčiausia situacija Klaipėdos apskrityje. Čia gydoma kiek mažiau nei pusė visų koronavirusu sergančių žmonių – 58 iš 139 pacientų.

Jos teigimu, tą lėmė pajūryje atostogaujančiųjų srautai, o svarbiausia – menkos skiepijimosi apimtys. Statistikos departamento duomenimis, vien uostamiestyje ir Klaipėdos rajone paskiepyta kiek mažiau nei pusė visų pilnamečių gyventojų.

Viceministrė taip pat teigė, kad ligoninių lovų apkrova gali grėsti ir Vilniaus regionui, kur šiuo metu gydomi 45 pacientai.

„Lovų užimtumas didėja Vilniaus regione, Šiauliai – stabilu, Panevėžys – net šiek tiek sumažėjęs, o Kaune – šiek tiek išaugęs, bet labai nežymiai. Kai kažkoks regionas pradeda bangą, tai ji toliau tęsiasi, aišku, tikėkimės kad taip neatsitiks“, – aiškino A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Anot jos, šiuo metu ligoninėse gydomi vidutinio amžiaus žmonės – nuo 30 iki 50 metų amžiaus. Išskyrus vaikus, tai – menkiausiai pasiskiepijusi žmonių grupė.

Pastaruoju metu plintant koronaviruso delta atmainai, naujų užsikrėtimų bei pacientų ligoninėse skaičius Lietuvoje auga. Pastarąją parą nustatyti 380 naujų koronaviruso atvejų.NAUJAUSI KOMENTARAI

pensininkė

pensininkė portretas
gal ribokite renginius , renginiai festivaliai vyksta kosminiu greičiu, o saugotis niekas nenori štai ir rezultatas, o su tuo covidu teks susigyventi tiek skiepytiems tik neskiepytiems svarbu saugotis , tik kad dažnai parduotuvės ir autobusuose nebūna dezinfekcinio skysčio

O kaip ištikrųjų?

O kaip ištikrųjų? portretas
Parašykite ar virusu guli ir skiepyti,ar tik neskiepyti.Neslėplite.Nes nesiskiepijantis rėkia,kad jie neserga.Tai paprastas gripas/
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių