Sergantiesiems vėžiu jau įmanoma išsaugoti plaukus

  • Teksto dydis:

Plaukus išsaugantis įrenginys „Paxman orbis“ jau veikia Nacionaliniame vėžio institute (NVI) Chemoterapijos su dienos stacionaru skyriuje. Galvos odos šaldymo sistema – tai Instituto partnerių dovana ir ja naudotis gali visi Nacionalinio vėžio instituto pacientai.

Sukūrus naują galvos odos šaldymo sistemą, atsirado galimybė onkologiniams pacientams išsaugoti plaukus. Toks plaukų išsaugojimo būdas taikomas visose pažangiose pasaulio vėžio klinikose jau bene keletą dešimtmečių.

Moterys, kurioms taikoma chemoterapija, puikiai žino, kad plaukų netekimas yra nors ir laikinas nepatogumas, tačiau jis didina psichologinę įtampą, suteikia daug kasdienių nepatogumų. Moterys vienbalsiai teigia, jog tai vienas iš nemaloniausių šalutinių chemoterapijos reiškinių. Pasak dr. Birutės Brasiūnienės, kartais tai yra priežastis, dėl kurios pacientės net atsisako chemoterapijos.

„Šiandien vis daugiau pacientų, kuriems, diagnozavus vėžį, tarp kitų gydymo metodų taikoma chemoterapija, – sako dr. B. Brasiūnienė. – Šis gydymo būdas padeda išvengti ligos atsinaujinimo, nutolina progresuojančios ligos simptomus, prailgina išgyvenimo trukmę. Veikdami vėžinę ląstelę chemoterapiniai vaistai paveikia ir sveikus organus, taip sukeldami vienokius ar kitokius šalutinius reiškinius. Plaukų slinkimas tampa dideliu išbandymu žmogui, gydymosi metu tęsiančiam savo profesinę veiklą ar kitus darbus.“

Plaukus išsaugančiu šalmu vienu metu galės naudotis du ligoniai, o per savaitę apie 10 ligonių. „Dažniausiai plaukus pageidauja išsaugoti moterys, o kadangi NVI Chemoterapijos su dienos stacionaru skyriuje didžiausią besigydančiųjų grupę sudaro krūties vėžiu sergančiosios moterys, ši plaukus sauganti priemonė yra labai svarbi mūsų pacienčių gyvenimo kokybei, jų teigiamam psichologiniam nusiteikimui, – sako dr. B. Brasiūnienė. – Norėčiau pabrėžti, kad šia priemone galės naudotis visi – ir moterys, ir vyrai, besigydantys mūsų skyriuje, atvykę  iš visos Lietuvos.“

Nacionaliniame vėžio institute dedamos visos pastangos, kad  pacientai, kuriems gydyti naudojama chemoterapija, galėtų savo gydymą derinti su darbu, asmeniniu gyvenimu, savo planais, atostogomis. „Vėžio gydymo samprata kinta, – sako dr. B. Brasiūnienė. – Šiandien  priešvėžiniais vaistais ar kitais gydymo metodais siekiama ne tik prailginti paciento gyvenimo trukmę, bet ir išsaugoti kuo geresnę jo gyvenimo kokybę to gydymosi metu – panaudojamos visos sukuriamos ir prieinamos priemonės, kad būtų išvengiama šalutinių gydymo reiškinių ar kad jie pasireikštų lengvesnėmis formomis.“

Anglijos gamintojo sukurta speciali šaldymo principu paremta technologija leidžia atšaldyti galvos plaukuotosios dalies paviršių – taip plaukų svogūnėliai sušąla, sutrinka kraujotaka ir cheminiai vaistai į juos nebepatenka. Paciento galvos odos šaldymas pradedamas 20 min. prieš chemoterapijos procedūrą ir priklausomai nuo taikomos chemoterapijos rūšies ar schemos dar trunka iki 1,5 valandos ją pabaigus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesvarbu

Nesvarbu portretas
Is tiesu labai gaila ,kad lietuva tokia atsilikus nuo kitu issivysciusiu saliu,kurios si saliu jau seniausiai taiko. ir musu gydytojai neverti pasitikejimo. Greicoau susargdins, nei pagydys. Pavyzdziu daug.Maciau visai neseniai per zinias informacija apie si salma. Reikia kreiptis i uzsienio gydymo istaigas ir bandyti ji uzsisakyti ir isigyti sau asmeniskai. Tai nera brangus daiktas. Ir ji tureti imanoma. Reikia ieskoti visais keliais. Isvaizda nemaziau svarbi nei sveikata. Negalima pasiduoti.

Ivona

Ivona portretas
Gerai būtų.., jeigu būtų tas šalmas dar naudojamas... Šiomis dienomis pacientei, paguldytai chemoterapijos kursui, buvo pasakyta, kad apie tokį metodą pirmą kartą yra girdima. Nacionalinio vėžio instituto gydytojai nustebo sužinoję, kad jį turi ir pradėjo aiškinti, kad pacientė tikriausiai turi omeny dušo kepuraitę. Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu... Tai kaip iš tikrųjų yra??? Kokie čia taikomi standartai, eilės, pažintis???
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių