V. Kasiulevičius – apie pirmąją COVID-19 bangą Europoje ir už Atlanto

 • Teksto dydis:

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius savo feisbuko paskyroje pasidalijo naujausiomis įžvalgomis koronaviruso tema. Daugiausiai dėmesio jis skyrė keleto šalių palyginimui.

„Pavasario – vasaros COVID-19 bangai, kuri tęsiasi jau 6 mėnesius, būdingas 270 atvejų per parą maksimumas milijonui gyventojų (pasiektas šią savaitę Izraelyje, ankstesni rekordai priklausė Ispanijai kovo–balandžio mėnesį)“, – savo įraše dėstė V. Kasiulevičius.

Jis atkreipia dėmesį, kad nepaisant europiečių susirūpinimo dėl tebesitęsiančios infekcijos net ir smarkiai suintensyvėjus ES piliečių vasaros kelionėms, atkryčiai siekia 25–30 COVID-19 atvejų per parą milijonui gyventojų.

„Brazilijos ir Švedijos kreivės labiausiai primena natūralią infekcijos eigą be karantino ir labai gali būti, kad pirmosios bangos trukmė yra 6 mėnesiai. Atrodo, kad pagaliau Švedijoje naujų atvejų ėmė reikšmingai mažėti. Tokiu atveju Brazilijai prireiks dar gero mėnesio pasiekti panašius rodiklius. Pirmoji pandemijos banga Švedijai jau kainavo 5667 gyvybes, daugiau kaip po 561 gyvybę milijonui gyventojų“, – prie įkeltų diagramų vardijo profesorius.

„Facebook“ nuotr.

V. Kasiulevičius pamini, kad verta atkreipti dėmesį į JAV ir Izraelio kreives, kurios šiek tiek atkartoja viena kitą.

„Pasiektas efektas buvo eliminuotas neteisingų sprendimų ar yra kitų priežasčių? Tačiau Izraelyje palyginus su kitomis šalimis iki šiol labai mažas mirštamumo rodiklis“, – pastebėjo jis.

„Facebook“ nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
visokie vener ligu 'profesoriai' 'kieti' ,tik va viska pliurpia isuzsienio spaudos,nes savos nuomones tokie 'profesoriai' neturi,nes nesiorentuoja supamoje aplinkoje,kuri sparciai keiciasi . Kinu sukurtas 'dustas' Zmonijos Zudymui dar ilgai Zudys Zmonija ir jokios Atsakomybes pries Zmonija . Zemeje visi 'virusiukai' sukurti Zmogaus,koks kvailys ta prisipazins ? Sitas 'dustas' zemeje nusines ne viena milijona Zmoniu Gyvybiu, tik ar to uzteks Zmonijos populiacijai sumazinti ,nes zmoniu skaicius senai perkope pavojinga zmoniu riba,kuri jau zudo zeme,zeme liks tik be zalumos ir Zmonijos,bet Ji to siekia ,neziuredama i savo ir Zemes Ateiti.

Laba diena,

Laba diena, portretas
Issigandau,pagalvojau gal kazkas atsitiko-viskas gerai,ane,profesoriau?

...,sekant IVYKIU EIGA ir PROCESUS galima MANYTI???...,

...,sekant IVYKIU EIGA ir PROCESUS galima MANYTI???..., portretas
tik MANYTI,kad...BANGAVIMAS dar ILGAI neSUSTOS???...,trumpi FILOSOFINIAI paMASTYMAI i TEMA... TASKAS
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių