Tyrimas: šio amžiaus poroms geriau gyventi atskirai

  • Teksto dydis:

Poros, kurios užmezga romantinius santykius, tačiau gyvena atskirai, dažniau būna jauno amžiaus, tačiau naujas tyrimas Jungtinėje Karalystėje išnagrinėjo šį santykių tipą tarp vyresnių žmonių.

Kaip rašo leidinys „The Guardian“, 60 metų ir vyresni žmonės, kurie vis dar eina į pasimatymus, džiaugiasi geresne psichine savijauta.

Naujo tyrimo rezultatai atskleidė, kad poros, kurios užmezga santykius vėlesniame gyvenimo etape ir nusprendžia kartu negyventi, patiria psichikos sveikatos privalumų, prilygstančių santuokai ar bendram gyvenimui, tačiau be „trinties“ ar „intensyvios kasdienės sąveikos“.

Jie taip pat vengia „teisinių įsipareigojimų ir institucinių įsipareigojimų“, dėl kurių sunkiau nutraukti nelaimingus santykius. Nors yra įprasta manyti, kad vyresnio amžiaus žmonės dažniau renkasi santuoką ir bendrą gyvenimą, tyrimas parodė, kad vyresniems nei 60 metų žmonėms, užmezgus naujus santykius, gyventi atskirai yra populiariausias pasirinkimas. Toks santykių tipas dešimt kartų labiau tikėtinas nei santuoka.

Tyrimą atliko Lankasterio universiteto profesorius Yang Hu ir Londono universiteto koledžo daktaras Rory’s Coulterio. Jame buvo stebimi vyresni nei 60 metų žmonės, jų santykiai ir psichinė sveikata 2011–2023 m.

Tyrime nustatyta, kad santuoka suteikia šiek tiek didesnę naudą vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių psichikos sveikatai. Tačiau vyresnio amžiaus porai, kuri gyvena atskirai, o vėliau išsiskiria, žala psichinei sveikatai yra mažesnė nei santuokos ar bendro gyvenimo nutraukimo atveju.

„Turime pripažinti šių namų ūkiuose besidriekiančių ryšių tvirtumą – jie tikrai svarbūs palaikant asmenų gerbūvį. Taip pat įdomu tai, kad tarp vyresnio amžiaus žmonių, kurie yra šiuose santykiuose, 64 proc. gyveno 30 minučių atstumu vienas nuo kito – ir jie buvo labiau lygiateisiai pagal lytį“, – sakė Y. Hu.

Profesorius pridūrė, kad tyrimu siekiama pagilinti žinias apie „svarbų, anksčiau nepastebėtą vyresnio amžiaus žmonių intymaus gyvenimo aspektą.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

robotai kiša tekstą

robotai kiša tekstą  portretas
chemijomis eksperimentais nuvakcinuotiems suminkštėjusioms smegenims

senis

senis portretas
vyresnio amžiaus žmonės turi vaikų, anūkų, krūvas įsipareigojimų. Tai dabar atsitempti į namus svetimą žmogų, kuriam visa aplinka bus triukšminga, vaikai ir anūkai "pešiotų, tai kam tas stresas? O kažkur kartu praleisti laisvalaikį, nueiti į teatrą be jokio pašalinių klegesio, tai abu gali pasijausti kaip paaugliai. O jeigu namų rūpesčiai, ligos užguls, tai kiekvienas grįžta iš kur atėjo. Pavyzdžiui, gatvėje pastebėjau gražiai apsirengusią, simpastišką moteriškę. Galvojau užkalbinsiu, o ta pyst ir įlindo į polikliniką. Tai kam senatvėje užsikrauti kito žmogaus slaugymais, kurio gerai nepažįsti, ir negyvenai tiek kartu, kad galėtum aukotis? Tam yra artimieji,.

kazkoks profesoriaus protinis smegenu nuotolinis

kazkoks profesoriaus protinis smegenu nuotolinis portretas
onanizmas ..--cituoju ,,taciau vyresnio amziaus porai,kuri GYVENA ATSKIRAI , veliau issiskiria .zala psichinei sveikatai yra mazesnei , nei SANTUOKOS AR BENDRO GYVENIMO nutraukimo atveju.!!??
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių