Trečia COVID-19 vakcinos doze leista skiepytis anksčiau: pavyzdį parodė premjerė

Trečiadienį sustiprinančia vakcinos doze nuo koronaviruso sostinės „Litexpo“ parodų centre pasiskiepijo premjerė Ingrida Šimonytė.

Ministrė pirmininkė sako, kad problemų užsiregistruojant nekilo, jos pavyzdžiu turėtų netrukus pasekti ir ministrai.

„Aš įtariu, kad trikdžių atsirado tada, kada atsirado didesnė paklausa ir daugiau susidomėjimo. Man pavyko užsiregistruoti iš pirmo karto, tą dariau apie 8 valandą ryte. (...) Kiek žinau, ministrų didelė dalis šiandien užsiregistravo ar bandė užsiregistruoti, gal ne visiems pavyko“, – žurnalistams kalbėjo premjerė.

Ji paskiepyta „Pfizer“ vakcina, anksčiau ji vakcinuota buvo „AstraZeneca“ kurtu preparatu.

Kiek žinau, ministrų didelė dalis šiandien užsiregistravo ar bandė užsiregistruoti, gal ne visiems pavyko.

I. Šimonytė žurnalistams sakė, kad pasinaudoti atsiradusia galimybe ir pasiskiepyti anksčiau nei po pusės metų nusprendė dėl intensyvios darbotvarkės – susitikimų, vizitų į užsienį.

„Nėra čia labai daug, nes man ir taip apie tris savaites iki pusės metų buvo belikę, kadangi yra nemažai kontaktų bendravimo su žmonėmis, yra vizitų, kelionių. Ta darbotvarkė kontaktų prasme nėra mažai intensyvi“, – kalbėjo ji.

Galima skiepytis po keturių mėnesių

Nuo trečiadienio visi pilnamečiai gyventojai gali revakcinuotis trimis vakcinomis: „BioNTech ir Pfizer“ vakcina „Comirnaty“ arba „Janssen“ vakcina sustiprinančioji dozė skiriama praėjus keturiems mėnesiams po pilnos vakcinacijos, gamintojo „Moderna“ skiepai „Spikevax“ – po šešių mėnesių, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Iki šiol sustiprinančiąja vakcinos nuo COVID-19 doze pasiskiepyti buvo galima praėjus šešiems mėnesiams nuo pilnos vakcinacijos.

Kaip ir iki šiol, sustiprinančioji „Janssen“ vakcinos dozė gali būti skiriama tik tiems gyventojams, kurie pirmą kartą pasiskiepijo būtent šia vakcina.

„Comirnaty“ arba „Spikevax“ sustiprinančioji dozė skiriama gyventojams, vakcinuotiems bet kuria iš keturių Lietuvoje naudojamų vakcinų nuo COVID-19 ligos. „Vaxzevria“ vakcina nebus naudojama revakcinacijai, teigiama SAM pranešime.

Jei revakcinacijai skiriama „Spikevax“ vakcina, vadovaujantis gamintojo ir Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendacijomis, imunitetui sustiprinti bus suleidžiama pusė įprastos šios vakcinos dozės.

Gyventojai, kurie po pilnos vakcinacijos, prieš skiepijimą ar tarp skiepijimų susirgo COVID-19 liga, nebus skiepijami sustiprinančiąja vakcinos doze – persirgus įgytas imunitetas jiems turėtų užtikrinti pakankamą organizmo apsaugą.

„Tai reiškia, kad persirgimas COVID-19 liga yra prilyginamas sustiprinančiajai vakcinos dozei“, – nurodo ministerija.

Tie gyventojai, kurie susirgo dar nepabaigę pirminio skiepijimo kurso, po ligos praėjus 180 dienų turėtų šį kursą užbaigti ir pasiskiepyti antrąja doze.

Retais atvejais, kai po pilnos vakcinacijos žmogaus organizme nesusiformuoja antikūnai, gauti sustiprinančiąją dozę bus leidžiama anksčiau, praėjus mažiausiai 28 dienoms po paskutinio skiepo. Tokiu atveju, ne anksčiau kaip 28-tą dieną po pilnos vakcinacijos gavus neigiamą antikūnų tyrimo rezultatą, gyventojas turėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti jo rekomendaciją, pateikiant įrašą e. sveikatoje, anksčiau pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze.

Statistikos departamento duomenimis, mažiausiai viena vakcinos doze Lietuvoje paskiepyta per 1,84 mln. žmonių, pilnai vakcinuota – 1,59 mln., dar 153 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neptūnas

Neptūnas portretas
Ďar gaļima suleisti 5 sustįpriņatas dozės , bet logikos ir atsakomybės priimant nelogiškus sprendimus neprisiďeda. Šalutinis poveiķis prapuola atmintis, nors iki jų irgį neturėjo. Ką sako iškarto iŗ užmiršo. Propoguoja alkoholizma, narkomaniją, iškrypėliska seksualinės orientacijos propagandą. Tarptautinė sveikatos organizacija pripažįsta ņusikaltimu vyķdoma pŗiversţine sveiķu zmoņiu skiepijimą papildoma dozė.

Skaitytoja

Skaitytoja portretas
Po trečios dar daugiau pradės smegenys mutuotis, nors nuo sustiprintos gliukozės neturėtų.

as

as portretas
melas netikekit tuo ka raso koncervagiu ziniasklaida
VISI KOMENTARAI 43

Galerijos

Daugiau straipsnių