Transplantacijos biuras: per vasarį efektyviais organų donorais tapo trys žmonės

  • Teksto dydis:

Per vasarį efektyviais organų donorais tapo trys žmonės, tai suteikė galimybę į įprastą gyvenimą sugrįžti 13 pacientų, kurie laukė kepenų, inkstų ir ragenų, antradienį pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB).

Lietuvoje neradus tinkamo recipiento donorinių plaučių transplantacijai, jos buvo pasiūlytos kitų šalių recipientams, o galiausiai perduotos į Šveicariją.

Tarptautinės donorystės esminis principas yra tas, kad užsienio šalims donoriniai organai pasiūlomi tik tuomet, kai savo šalyje gydomiems pacientams dėl medicininių priežasčių jie yra netinkami.

Per šiuos metus iš viso kol kas registruoti aštuoni tinkami organų donorai.

Apie galimybę dovanoti organus sergantiems žmonėms yra pradedama kalbėti tik tada, kai reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje žmogui yra konstatuojama klinikinė smegenų mirtis arba sustojęs kvėpavimas ir nutrūkusi kraujotaka.

Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia 328 žmonės: 78 laukia inksto, 32 – širdies, aštuoni – plaučių, keturi – širdies-plaučių komplekso, 43 – kepenų, 163 – ragenų transplantacijos. Iš jų – trys vaikai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių