Tarnyba stabdo vaistų nuo kosulio registraciją dėl veikliosios medžiagos sukeltų reakcijų

  • Teksto dydis:

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) ketvirtadienį pranešė naikinanti dvejų vaistų nuo kosulio registraciją dėl juose esančios veikliosios medžiagos folkodino sukeliamų alerginių reakcijų, ketvirtadienį pranešė Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).

Kaip nurodoma pranešime, vaistai vaikams ir suaugusiems „Hexapneumine“ su minėta medžiaga skirti gydyti neproduktyvų (sausą) kosulį, taip pat peršalimo ir gripo simptomams lengvinti. Vis dėlto tarnyba tvirtina, kad šie vaistai Lietuvos rinkai nebetiekiami jau penkerius metus.

VVKT teigia sustabdžiusi šių vaistų registracijos pažymėjimų galiojimą remdamasi Europos Komisijos (EK) sprendimu. Komisija priimti šį sprendimą Europos Sąjungos (ES) valstybes įpareigojo atsižvelgusi į Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendaciją.

„Turimi duomenys parodė, kad folkodino vartojimas 12 mėnesių iki bendrosios nejautros su neuromuskuliniais blokatoriais (NMBA) taikymo yra anafilaksinės reakcijos (staigios, sunkios ir gyvybei pavojingos alerginės reakcijos) į NMBA pasireiškimo rizikos veiksnys“, – rašoma pranešime.

Anot VVKT, kadangi nebuvo įmanoma nustatyti veiksmingų priemonių šiai rizikai sumažinti, išsiaiškinti, kokiai pacientų daliai folkodino nauda yra didesnė už jo keliamą riziką, buvo nuspręsta sustabdyti šių vaistų registraciją.

Lietuvoje vaistinių preparatų registre su veikliąja medžiaga folkodinu yra registruoti dveji vaistai.

Tarnyba atkreipė dėmesį, kad šie vaistai į Lietuvos rinką netiekiami nuo 2018 metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių