Sukčių kūrybai ribų nėra: prisidengdami SAM vardu, apsišaukėliai siūlo pirkti vaistų

 • Teksto dydis:

Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą  (VVKT) ir Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) pasiekė pilietiškų asmenų skundai dėl aptiktos piktybiškai sukurtos interneto svetainės, kurioje reklamuojamas vienas konkretus produktas – kremas „Hondrocream“.

Tinklalapis sukurtas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vardu, naudojamas ministerijos logotipas. Cituojamas neva autoritetingas asmuo, Lietuvos Reumatologijos mokslinių tyrimų instituto Ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vedėjas Antanas Vilkas. Kaip rašoma Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pranešime, nei tokios institucijos, nei tokio gydytojo Lietuvoje nėra. Tinklalapyje pasirinkus bet kokią antraštę, patenkama į minėto produkto reklaminį puslapį. Tinklalapyje taip pat minimos ir teisėsaugos institucijos, tvirtinama, kad gydytojai reumatologai apgaudinėja savo pacientus, skiria netinkamus vaistus, dėl to pradėti masiniai jų sulaikymai. Pats tekstas parašytas su gramatinėmis klaidomis, vietomis net neišverstas iš užsienio kalbos.

Įdomu tai, jog sukčiai, reklamuojantys šį konkretų neaiškios kilmės produktą, ministerijos vardu dangstosi jau ne pirmą kartą. Analogiška situacija buvo sugalvota ir praėjusį rudenį. Tąkart buvo kalbama apie Nacionalinę kovos su atraminio judamojo aparato (sąnarių) ligomis programą „Sveika Lietuva“, cituojamas neva autoritetingas asmuo, „medicinos mokslų daktaras, profesorius Arūnas Bubnavičius“. Toks gydytojas taip pat neegzistuoja.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba dar praėjusiais metais nustatė, kad produktas „Hondrocream“ – Lietuvoje neregistruotas kosmetikos gaminys. O informaciją apie jį skleidžiantis asmuo – ne Lietuvoje registruota bendrovė.

Sveikatos apsaugos ministro patarėjos Linos Bušinskaitės - Šriubėnės teigimu, tai jau ne pirmas kartas, kai bandoma prisidengiant SAM vardu pasipelnyti iš gyventojų, kas yra netoleruotina. Tad SAM ir VVKT ragina žmones pranešti apie tokius atvejus.

„Svarbu žinoti, jog SAM neprekiauja jokiais gaminiais, todėl pamatę reklamuojamą prekę su ministerijos pavadinimu arba logotipu turėtumėte pranešti policijai. Taip pat atkreipiame dėmesį, jog visa SAM informacija yra skelbiama tik www.sam.lt puslapyje, tad kitokie adresyno pavadinimai yra pirmasis požymis, jog apsilankėte apgavikų sukurtoje svetainėje,“ – teigia ministro patarėja L. Šriubėnė

Anot Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Inspektavimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Dianos Leleckaitės, svarbu atminti, jog Lietuvoje galima reklamuoti tik registruotus vaistinius preparatus. O pirkti juos derėtų tik legaliose prekybos vietose arba jų internetinėse svetainėse, kurios pažymėtos specialiu logotipu, nurodančiu kad šioje vaistinės internetinėje svetainėje vaistus pirkti yra saugu.

Logotipu galima pasitikėti tik tada, kai jį paspaudus atsiranda vaistinių, parduodančių vaistus nuotoliniu būdu, sąrašas (matysite www.vvkt.lt svetainėje). Šį logotipą privalo turėti kiekviena legali internetinė vaistinė visose Europos Sąjungos šalyse.

„Norime atkreipti dėmesį, kad vartodamas abejotinos vertės produktą, žmogus rizikuoja savo sveikata. Taip pat dar kartą priminti, jog reikėtų rinktis tik patikrintus Lietuvoje registruotus vaistinius preparatus ir gydymosi būdus,“ – teigia D. Leleckaitė.

Ar siūlomas įsigyti vaistas yra Lietuvoje registruotas, patikrinti galima paspaudus nuorodą ir įrašius produkto pavadinimą. Tad jei „stebuklingos priemonės“ registre nerandate, tikėtina, kad šis produktas – tikrai ne vaistas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių