Stuburo slankstelius gali sulaužyti kraujo liga

Kauno klinikose per beveik metus atlika trylika autologinių kaulų čiulpų transplantacijų. Tai metodas, kai kaulų čiulpų donoru ligoniai yra patys sau. Kaip jie jaučiasi?

Mielominei ligai gydyti

Pagrindinis autologinės kaulų čiulpų transplantacijos tikslas – kraujo kūnelių skaičiaus atkūrimas po labai intensyvios chemoterapijos. Ją taikant išnaikinamos ne tik vėžinės ląstelės, bet ir sveiki kraujo kūneliai.

Prieš intensyvią chemoterapiją surenkamos paties ligonio kamieninės kraujodaros ląstelės,  jos užšaldomos ir suleidžiamos jau po intensyvios chemoterapijos. Iš jų atsigamina sveiki kraujo kūneliai. Tai padeda ligoniui greičiau atkurti normalų kraujo kūnelių skaičių.

Kaulų čiulpai prigyja per dvi–keturias savaites, o imuninė sistema atsikuria maždaug per metus.

Autologinė kaulų čiulpų transplantacija skirta piktybinėms kraujo ligoms gydyti. Pagrindinė jų – mielominė liga ir limfomos.

"Kauno klinikos tapo antruoju centru Lietuvoje, kuriame atliekamos autologinės kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos. Jų mes išmokome iš geriausių užsienio specialistų, su jais ir dabar konsultuojamės nuotoliniu būdu", – gydymo kokybę užtikrino Onkologijos ir hematologijos klinikos Hematologijos skyriaus vadovas docentas Rolandas Gerbutavičius.

Ligoniams tai, kad jų sveikatos būklę stebi ne tik Kauno klinikų gydytojai, bet ir geriausi specialistai iš užsienio, suteikė pasitikėjimo savimi ir stiprino.

"Mes labai jautėme paties stipriausio mokytojo šių transplantacijų srityje profesoriaus iš Leipcigo ranką, buvo apgalvotas kiekvienas žingsnis, todėl nesėkmių išvengta, pacientams tikrai saugu", – pridūrė Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė profesorė Elona Juozaitytė.

Kauno klinikose, pabrėžė docentas R.Gerbutavičius, be hematologų, yra visi kiti specialistai, reikalingi sergantiesiems mielomine liga gydyti. Tai ortopedai–traumatologai, nefrologai, chirurgai, spindulinės terapijos specialistai.

Patyrė ypatingą dėmesį

Muziejininkė Anelė Razmislavičienė – viena pirmųjų, kuriai buvo persodinti kaulų čiulpai.

"Man pasisekė, kad patekau į Kauno klinikas, mane gydė profesionaliausių medikų komanda", – šiandien sako 64-erių moteris, atvažiavusi gydytis būdama labai prastos sveikatos būklės, o dabar vėl grįžusi į darbą.

Prienuose, kur gyvena, jos ligos medikai nesugebėjo diagnozuoti.

"Gal sunku tą ligą atpažinti. Man labai skaudėdavo nugarą. Prašiau, kad ištirtų, tai atsakydavo: o kam jums to reikia? Kauno klinikų neurologai, į kuriuos kreipiausi, jau po dienos nustatė mielomą", – ne be nuoskaudos pasakojo A.Razmislavičienė.

Nuėjusi nelengvą kelią ji žino, kad labai svarbu gydytis toje pačioje ligoninėje, pas tuos pačius gydytojus, kurie žino, kas buvo prieš transplantacją, kaip paveikė chemoterapija, spindulinis gydymas.

"Daug kalbame apie meilę artimui. Tai labai svarbu, kai užpuola liga", – A.Razmislavičienė nūnai artimaisiais vadino gydytoją Mildą Rudžianskienę, docentą R.Gerbutavičių, profesorę E.Juozaitytę ir visus kitus, nuo profesoriaus Dietgerio Niederwieserio iš Leipcigo iki kiekvienos slaugytojos.NAUJAUSI KOMENTARAI

selene

selene portretas
Linkiu sėkmės ir kantrybės - ir ligoniams ir medikams
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių