Statistikos departamentas atsakė, ar medikai nelinkę revakcinuotis

 • Teksto dydis:

Statistikos departamentas teigia, kad viešojoje erdvėje plinta klaidinga skaičių interpretacija – neteisingai interpretuojamas medikų, gavusių pastiprinamąją vakcinos dozę, procentas. „Nors šie medikai sudaro 50 proc. visų medikų, tačiau iš šio skaičiaus negalima daryti išvados apie revakcinacijos aktyvumą ar revakcinavimosi vangumą“, – rašoma Statistikos departamento pranešime.

Iki šios dienos kiek daugiau nei 50 proc. visų medikų pasiskiepijo sustiprinančiąja doze. Tačiau, anot departamento atstovų, norint interpretuoti šį procentą kaip skiepijimosi aktyvumą ar vangumą, būtina atsižvelgti į tai, kad labai didelė nepasiskiepijusių medikų dalis buvo užsikrėtę ir todėl nepateko į asmenų, galinčių gauti sustiprinančiąją vakcinos dozę, sąrašą. Taip pat neatsižvelgta į daugelį kitų faktorių, pvz., vėlyva pilnos vakcinacijos data (nebuvo pakankamai laiko pasiskiepyti), mirtys ir pan.

Iš tų medikų, kurie turėjo teisę ir galimybę gauti sustiprinančiąją doze, šia galimybe pasinaudojo 85 proc., o dėl kažkokių priežasčių (pvz., medicininių, nenoro, nespėjimo) nepasinaudojo 15 proc.

Statistikos departamentas pasidalijo klaidingą interpretaciją paaiškinančia iliustracija.

Kaip buvo apskaičiuotas šis procentas? „Atrinkome tik tuos medikus, kurie tenkino šias sąlygas: asmuo turi būti skiepytas bent dviem vakcinos dozėmis, nei viena iš pirmų dozių negali būti „Janssen“ vakcina. Antras skiepas turi būti gautas ne vėliau kaip 2021 m. kovo 1 d. (medikai buvo skiepyti pirmieji). Asmuo turi būti arba niekada neužsikrėtęs, arba užsikrėtęs jau po trečiosios dozės. Asmuo turi būti gyvas šiandien. Asmuo turi dirbti (pagal SODROS EVRK v2) veikloje „Žmonių sveikatos priežiūra“ (EVRK skyrius 86), – rašoma Statistikos departamento pranešime. –  Kiti faktai. Iš visų dirbančių medikų: 58 proc. paskutinį savo skiepą (kuris galėjo būti tiek pirmas, tiek antras, tiek trečias) gavo per paskutinius keturis mėnesius; 31 proc. medikų paskutinį skiepą gavo seniau nei prieš keturis mėnesius; tik apie 2 proc. medikų neturi nei vakcinacijos, nei užsikrėtimo įrašų; likusieji (9 proc.) neturi nei vieno vakcinacijos įrašo, bet yra bent vieną kartą užsikrėtę.“NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Medicinoje mokėsi kalimo atmintinai mašinos , tad su mąstymu ir skiepijimusi ne viskas gerai.

Jūs čia rimtai?

Jūs čia rimtai? portretas
Dalis pajautė,eksperimentinės genų terapijos chemijos, rezultatus kūnui ir pakartoti nebenori.

Anonimas

Anonimas portretas
Tie skiepai niekiniai,teko girdėti daug teisybės ligoninėse ,tai už tokį darbą ministrui ir visiem pasaulio išgamom tik baisiausia bausmė turėtų būti.Niekada nesibaigs skiepijimas. Nes yra visai kiti dalykai .
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių