„Skirtingų Spalvų“ renginyje kalbėjęs kunigas: alkoholizmas – tai ne kova

Trečiadienį Kauno kultūros centre įvyko iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ organizuojamas renginys, kurio metu iniciatorius Dalius Stankevičius kalbėjosi su kunigu Kęstučiu Dvarecku apie priklausomybę nuo alkoholio bei narkotikų.

Pokalbio pradžioje paklaustas, kaip pavyko pripažinti, kad yra priklausomas, laidos svečias atvirai pasidalino istorija, kai, jau būdamas kunigu, buvo sulaikytas girtas už vairo ir pateko į areštinę. Vėliau pažymi, kad patekus į nelaisvę priklausomas asmuo negauna tinkamos pagalbos, o ir išėjus į laisvę sunku pačiam jos rasti.

K. Dvareckas taip pat atkreipia dėmesį į artimųjų vaidmenį priklausomo asmens gyvenime. Anot jo, dažnai nutinka, kad artimieji daugiau kenkia, nei padeda: „Didžiausia artimųjų bėda – „ką žmonės pagalvos“. Artimasis puola naikinti bet kokias alkoholizmo pasekmes, o kuo ilgiau leidi priklausomam žmogui nejausti pasekmių – tuo ilgiau leidi jam skęsti priklausomybėje. Artimieji aptarnauja tave ligoje, kad galėtum sirgti.“

Pokalbio metu taip pat aptarti priklausomybių gydymo būdai, visuomenėje susiformavusios normos bei priklausomų asmenų integracija į visuomenę. „Labai svarbu kalbėti tokiomis temomis ir keisti visuomenėje nusistovėjusias normas. Juk alkoholikas ar narkomanas taip pat yra žmogus, tik nebematantis gyvenime šviesos. Reikia parodyti, kad šviesa yra, pagalba yra“, – teigia renginio organizatorius D. Stankevičius.

Didžiausia artimųjų bėda – „ką žmonės pagalvos“. Artimasis puola naikinti bet kokias alkoholizmo pasekmes, o kuo ilgiau leidi priklausomam žmogui nejausti pasekmių – tuo ilgiau leidi jam skęsti priklausomybėje. Artimieji aptarnauja tave ligoje, kad galėtum sirgti.

Aptartas priklausomybes įveikęs vakaro svečias dabar tai padeda padaryti ir kitiems. Jo įkurta priklausomų asmenų bendruomenė „Aš esu“ padeda žmonėms, kovojantiems su priklausomybėmis.

Pokalbio pabaigoje iniciatyvos autorius D.Stankevičius Kęstučiui įteikė rankų darbo marškinėlius, kuriuose atsispindi jo istorija. Juos įsigyti ir taip prisidėti prie labdaros, paremti „Skirtingų Spalvų“ iniciatyvą galėsite jau nuo spalio 20 d.

Pasikalbėjimus vainikavo aktoriaus bei atlikėjo Manto Bendžiaus koncertas.

Renginio organizatoriai „Skirtingos Spalvos“ kviečia sekti jų veiklą socialiniuose tinkluose „Facebook“ bei „Instagram“ ir taip susipažinti su žmonių istorijomis bei sužinoti apie ateityje vyksiančius renginius.

Pilną pokalbio įrašą „YouTube“ platformoje galėsite pamatyti jau spalio 21 dNAUJAUSI KOMENTARAI

Algirdas

Algirdas portretas
Konceptas panašus į kitokius pasikalbėjimus, bet turinys lenkia visa galva. Buvau pats šiame renginyje ir galiu pasakyti, kad nesu girdėjęs tokio turiningo, protingo ir gilaus pokalbio. Apie pokalbio turinį tai išvis neturiu ką pasakyt, nes atrodo lyg būčiau atėjęs filosofų pasiklausyt. Šaunuoliai tie, kurie kuria. Vaikinas, kuris vedė pokalbį greičiausiai net 18 metų neturi... nežinau kas jo laukia ateityje, bet gydys širdis ir vidų daugelio iš mūsų. Tikiuos filmavimas pasieks viešumą.

Alkoholikas

Alkoholikas portretas
duok Dieve jam sveikatos ir laimes
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių