Per savaitę sergamumas gripu išaugo tris kartus

Praėjusią savaitę išaugo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKT rodiklis siekė 62,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų, kai ankstesnę savaitę jis buvo 50 atvejų 10 tūkst. gyventojų.

Tuo tarpu sergančiųjų gripu skaičius per savaitę išaugo daugiau nei tris kartus. Praėjusią savaitę Lietuvoje buvo nustatyti 234 gripo atvejai, ankstesnę savaitę gripas buvo diagnozuotas 61 asmeniui.

Lietuvos ligoninėse praėjusią savaitę gulėjo 16 gripu sergančių pacientų, 15 iš jų nepilnamečiai. Intensyvios terapijos skyriuje nebuvo gydomas nė vienas asmuo.

2021 metais tuo pačiu metu bendras Lietuvos gyventojų sergamumo gripu ir ŪVKT rodiklis buvo 14 atvejų 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, šių metų 10-ą savaitę 334 ėminiai, paimti COVID-19 ligai nustatyti, buvo tirti ir dėl gripo viruso. Dvejuose ėminiuose buvo rastas gripo virusas.NAUJAUSI KOMENTARAI

besidomintis

besidomintis portretas
a jau korona vel vadina gripu?

Anonimas

Anonimas portretas
Pagaliau jsu protinga diagnozė,kad serga žmonės gripu,bet manau ne gripu o peršalimo ligomis.Pavasaris,organizmas nusilpęs ir imunitetas peršalimui neatsparus.Kažkokių pastiprinimo vitaminų manau reikėtų panaudoti iki gegužės mėnesio.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių