Svarbi žinia vairuotojams: nuo kitų metų – nauji reikalavimai pirmosios pagalbos rinkiniui

 • Teksto dydis:

Jau nuo kitų metų šalies gydymo įstaigos ir visos registruotos kelių bei geležinkelių transporto priemonės turės atsinaujinti savo pirmosios pagalbos rinkinius. Bendradarbiaudama su greitosios medicinos pagalbos medikais, kurie dažniausiai yra pirmieji, atvykstantys į įvykio vietą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino naujas pirmosios pagalbos rinkinių komplektacijas ir ragina nedelsti bei pasiruošti pokyčiams iš anksto.

Iki šiol gydymo įstaigos turėjo du pirmosios pagalbos rinkinius: asmens sveikatos priežiūros įstaigos rinkinį ir anafilaksinį rinkinį. Nuo kitų metų sausio 1 dienos įsigalioja tik vienas asmens sveikatos priežiūros įstaigos pirmosios pagalbos rinkinys, į kurį įtraukiamos pagrindinės priemonės anafilaksiniam šokui. Be to, asmens sveikatos priežiūros įstaigos rinkinyje nebelieka vaistinių preparatų, kurie į Lietuvą nebetiekiami, pažymima SAM pranešime.

Šiuo metu asmens sveikatos priežiūros įstaigų rinkiniai yra skirstomi į rinkinius įstaigoms, kuriose dirba iki penkių darbuotojų, ir rinkinius įstaigoms, kuriose dirba daugiau nei 5 darbuotojai.

Pirmosios pagalbos rinkinyje, skirtame automobiliams ir geležinkelių transportui, atsiranda spaudžiamasis tvarstis, ledo maišeliai, turniketai, skirti arteriniam kraujavimui stabdyti, ir vienkartinė veido kaukė gaivinimui (dirbtinio kvėpavimo atlikimui).

Pirmosios pagalbos mokymų metu vairuotojai bus mokomi naudotis naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinio priemonėmis.

SAM atkreipia dėmesį, kad vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi tik pasipildyti savo vaistinėlių rinkinį 2 turniketais. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau minėtosios datos, vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį.

Pirmosios pagalbos rinkinyje, skirtame automobiliams ir geležinkelių transportui, turi būti šios priemonės: sterilūs įvairių dydžių pleistrai (10 vnt.); pleistras (ruloninis) 1 vnt. (ne mažiau kaip 5 m); sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm x 10 cm, pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm x ir 180 cm (1 vnt.); nesterilus tvarstis – 5 vnt. (ne mažiau kaip po 5 m ilgio); palaikomasis trikampio formos tvarstis (2 vnt.); pirmosios pagalbos žirklės (1 vnt.); speciali antklodė, skirta paguldyti ar apkloti nukentėjusįjį, ne mažesnė kaip 130 cm x 200 cm (2 vnt.); sterilus žaizdų tvarstis, ne mažesnis kaip 5 cm x 10 cm (10 vnt.); vienkartinės medicininės pirštinės – 2 komplektai (po 2 vnt.); vienkartinės apsauginės plėvelės / pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti (2 vnt.); vienkartinis šalčio maišelis (2 vnt.); turniketas, skirtas stipriam (masyviam) kraujavimui galūnėse (rankose, kojose) stabdyti (2 vnt.) ir atmintinė – pirmosios pagalbos teikimo aprašymas arba atmintinė, turniketo naudojimo taisyklės (1 vnt.).

Jei vairuotojas neturės atnaujintos sudėties vaistinėlės, policijos pareigūnai įspės vairuotoją pasikeisti pirmosios pagalbos rinkinį. Atliekant automobilio techninę apžiūrą, taip pat svarbu turėti naujosios sudėties pirmosios pagalbos rinkinį. Kitu atveju, techninė apžiūra patvirtinta nebus.

Kaip nurodoma SAM pranešime, poreikis atnaujinti pirmosios pagalbos rinkinį kilo, atsižvelgiant į tai, kad jo sudėtis nesikeitė 18 metų, o per tiek laiko pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai.NAUJAUSI KOMENTARAI

užkniso jau

užkniso jau portretas
Buvo žgutai vaistinėlėse - panaikino kaip nepasiteisinusius. Dabar vėl gražina, tik kita kaina. Buvo vairuotojai raginami teikt pirmąją pagalbą - vėliau pripasakojo kad negalima: tik medikai žino kaip nepakenkt. Dabar vėl dainelė iš naujo. Tik dabartinė visuomenė bjauresnė. Po teismus užtampys jei įtars kad norėdamas pagelbėti galimai kažką netaip padarei ir galimai pakenkei. Viso to išvada: akivaizdžiai lobistinis įstatymas.

Juozas

Juozas portretas
Pirmosios pagalbos rinkinio turinį ir poreikį turėtu spręsti kiekvienas vairuotojas individualiai. Noriu už-duoti klausimą SAM, kas atsakys už nukentėjusio patirtą žalą sveikatai, netinkamai suteikus pirmą pagalbą??? Manau, kad kaip yra kitose Europos šalyse, tokią pagalbą turėtu suteikti kvalifikuoti medicinos darbuotojai. Ir tokio pirmosios pagalbos rinkinio poreikis transporto priemonėse, prarastu prasmę.

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
Kaip galima bus vežiotis "vienkartinius šalčio maišelius" kuomet temperatūra kieme bus apie + 35 C Ar čia tik aš nieko nesuprantu....
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių