S. Skvernelis: vienintelė patikima informacija dėl koronaviruso šalyje – A. Verygos

Premjeras Saulius Skvernelis po valstybės Ekstremaliųjų situacijų centro posėdžio sako, kad Lietuvoje pasiruošta koronaviruso grėsmei. Jo teigimu, šalyje iki šiol nėra nė vieno patvirtinto koronaviruso atvejo, o jeigu taip nutiktų, S. Skvernelis pažymi, kad vienintelę patikimą informaciją apie viruso atsiradimą šalyje pateiktų tik sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Šita diena ir posėdis buvo skirtas dar kartą pasitikrinti, kaip esame pasiruošę galimam viruso atsiradimui Lietuvoje, kokios prevencinės priemonės yra taikomos, ar jos yra pakankamos, kaip būtų reaguojama privačiai atsiradus pirmam infekuotam asmeniui, kokios gydymo įstaigos pasiruošusios priimti, kas atlikinėtų tyrimus, kokie yra pajėgumai, kokios mūsų galimybės su medicininių priemonių rezervu, taip pat su valstybės rezervu. (...) Esame tikrai pakankamai gerai pasiruošę šitos situacijos suvaldymui“, – ketvirtadienį po valstybės Ekstremaliųjų situacijų centro posėdžio Vyriausybėje žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Didžiausią riziką aš matau panikoje ir neadekvataus situacijos vertinime, kas gali pridaryti didžiausių problemų“, – kalbėjo premjeras.

Jo teigimu, jeigu Lietuvoje būtų patvirtinti koronaviruso atvejai, apie tai informuotų sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris ir vadovauja suburtam Valstybės lygio operacijų centrui.

„Tikrai galiu visiems pasakyti, kad šią minutę, nors tyrimai atliekami ir šiuo metu, bet šią minutę nėra patvirtinto nė vieno atvejo. Jeigu bus toks atvejis, o mes turime daryti viską, kad to nebūtų, bet jeigu bus, iškart visuomenė bus informuota, tą padarys operacijų vadovas – sveikatos apsaugos ministras nedelsiant. Tik jo vienintelis šaltinis bus teisingas ir patikimas, kadangi tai atliekama laboratorijoje, kuri yra tiesiogiai pavaldi ministerijai ir iš ten ta žinia bus paskleista nedelsiant visiems ir visuomenei, jeigu toks faktas būtų. Šiandien nė vieno tokio atvejo šalyje nėra“, – patikino S. Skvernelis.


Valstybė pasirengusi skelbti karantiną

Ministro pirmininko teigimu, valstybė šiuo metu jau yra pasirengusi gyvenamosiose teritorijose skelbti karantiną. S. Skvernelis pabrėžia, kad šiuo metu tokių žingsnių dar nereikia, tačiau, pasak jo, susiklosčius aplinkybėms, tokių priemonių būtų imtasi nedelsiant.

„Buvo aptartos visos priemonės, susiklosčius blogiausiam scenarijui – atitinkamų gyvenamųjų teritorijų karantinavimas ar izoliavimas. Valstybė tam yra pasirengusi, priemonės tam yra numatytos, žmogiškieji resursai taip pat. Lieka tikėtis, kad to neprireiks. Bet jei reikės, tai jos bus nedelsiant įvestos jau ne kaip rekomendacijos, o kaip operacijų vadovo įsakymai“, – teigė premjeras.

A. Veryga: žmonėms rekomenduojama vengti masinio susibūrimų renginių

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga savo ruožtu sakė patariąs gyventojams vengti masinio susibūrimo vietų. Jo teigimu, tokių renginių organizatoriams jau duotos tikslios rekomendacijos.

Aurelijus Veryga. M. Morkevičiaus/ ELTOS nuotr.

„Žmonėms yra rekomenduojama vengti tokių masinių susibūrimų, jų ne vienas bus – Kovo 11 dienos minėjimo renginiai, bus Kaziuko mugė. Žmonėms, kurie turi padidintą riziką, (...) jiems primygtinai rekomenduojama į tas pačias varžybas („Žalgirio“ – ELTA) nevykti“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

„Yra aiškios rekomendacijos duotos, ką pati komanda, arena turi padaryti tiek dėl rankų dezinfekcijos, tiek dėl kitų priemonių Bet tai galioja ne tik šitam renginiui („Žalgirio“ rungtynių – ELTA), o ir visiems kitiems. Tai nėra renginio draudimas, o yra aiškios rekomendacijos, ką reikia daryti, kam jų vengti ir kaip elgtis“, – tikino jis.

Tuo tarpu premjeras S. Skvernelis teigė rekomenduojąs masinių renginių organizatoriams užtikrinti tinkamas galimybes dėl rankų dezinfekcijos.

„Renginio organizatoriams lygiai tokia pati rekomendacija, kad būtų užtikrinta pakankamai galimybių ir vietų dezinfekuoti rankas – ar tai būtų šiltas vanduo, muilas, ar tai būtų dezinfekciniai skysčiai. (...) Jei organizatorius sako, kad aš neturiu galimybių nusiplauti ar dezinfekuoti rankas, tokiu atveju į tokį renginį paprasčiausiai reiktų neiti“, – sakė jis.

Dėl sumenkusio imuniteto ministras pirmininkas teigė artimiausiu metu neketinantis lankytis „Žalgirio“ rungtynėse.

„Aš esu rizikos grupėje dėl sumenkusio imuniteto. Dėl to šį sezoną „Žalgirio“ rungtynėse lankiausi du kartus ir artimiausiu metu neketinu to daryti“, – žurnalistams sakė jis.

A.Veryga padėkojo savanoriams: jeigu reikės, pasitelksime kariškius

Ministras A. Veryga taip pat padėkojo savanoriams, dirbantiems oro uostuose ir padedantiems užtikrinti keleivių informavimą ir konsultavimą.

Pažymėjęs, kad daugelis savanorių yra dirbantys asmenys, A. Veryga kartu patikino, kad, reikalui esant, dėl pagalbos bus kreipiamasi ir į kariuomenę.

„Dabar situacija yra pakankamai aiškiai išaiškinta – jie (savanoriai – ELTA) gauna ir priemones, ir apsaugos priemones, kurios yra reikalingos“, – pabrėžė A. Veryga.

„Dėkojame ir Raudonojo Kryžiaus, ir Maltos (ordino – ELTA), ir Šaulių sąjungos nariams, kurie ateina, padeda savanoriauti, bet supraskime, kad savanoriai dažnu atveju yra ir dirbantys žmonės, ir nėra paprasta, tai jeigu iškils problemų su jais, bus pasitelkti ir kariškiai, kur tikrai bus galima reguliariai užtikrinti tą informacijos surinkimą ir pateikimą keliaujantiems“, – pridūrė jis.

Lietuvoje atsiradus koronaviruso atvejui informacija nebūtų slepiama

A. Veryga tikina, kad užsikrėtus koronavirusu, visuomenė tikrai būtų informuota.

„Yra tik viena vieta, kuri šiandien Lietuvoje tuos mėginius vertina. Pirmas informaciją gausiu aš... Tikrai jūs daugiau iš niekur jos nesužinosite ir net neverta to daryti: skambinėti į ligonines, kažko klausinėti, nes niekas tos informacijos, išskyrus mus pirmus, neturės. Mes ją pranešime, tikrai ji nebus nuslėpta“, – kalbėjo A. Veryga.

Ministras taip pat akcentuoja, kad atliekamas tyrimas dėl koronaviruso yra visiškai naujas ir regentai naudojami tyrimui atlikti buvo sukurti visai neseniai. Todėl, pasak A. Verygos, dėl koronaviruso norintiems privačiai išsitirti asmenims atlikti tyrimą galimybės nebuvo net ir praktiškai.

„Supraskime, kad pats tyrimas yra naujas, ir regentai, kurie naudojami, yra siunčiami centralizuotai kol kas iš vieno gamintojo, nes jie buvo visai neseniai sukurti. Todėl anksčiau ir praktiškai tokios galimybės nebuvo“, – teigė sveikatos apsaugos ministras.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat pabrėžia, kad ne visiems asmenims tyrimai dėl koronaviruso yra reikalingi, todėl ir tikslo, pasak jo, išlaidauti ir patiems darytis tyrimus nėra.

„Manau, kad yra protingas sprendimas turėti vieną laboratoriją, kurioje centralizuotai yra atliekami tyrimai. Ne visiems tuos tyrimus reikia atlikinėti, reikia žinoti, ar yra prasmė tyrimą daryti ir tiems patiems žmonėms vien tik nusiraminimo tikslais išlaidauti ir darytis bet kokius tyrimus tikrai nėra prasmės“, – sakė A. Veryga.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pliuškis

Pliuškis portretas
Skvernelis vis kartoja mantrą apie savo sumenkusį imunitetą, bet tokių žmonių esančių rizikos grupėje yra daug, ką jiems daryti, kaip apsirūpinti maisto produktais, čia nekalbama apie viešus renginius, reikia vaistų, maisto produktų neužpirksi visiems gyvenimo atvejams dėl lėšų trūkumo, reikia medicininės pagalbos. Respiratorių nėra, dezinfekcijos skysčių nėra, juk pagyvenę, ligoti žmonės negali rizikuoti išeiti iš namų be respiratoriaus. Verygos informacija gal patikima tik pačiam Skverneliui, o visiems likusiems tai tušti plepalai.

erima

erima portretas
Skvernelio sąmojai apie koroną virusą tiesiog papiktino. Patys Kinijos valdžios atstovai gailisi , kad nebuvo imtasi griežtų priemonių virusui užkarditi. Pasak turistinių agentūrų ir toliau keliaukite, tik plaukite rankas ir jokio Korono viruso jūs nepasigausite. Jau anksčiau reikėjo neišleisti žmonių į Italiją, griežčiau reguliouti keliones. Rekomenduojame ir t.t. , matot , kad dar Lietuvoje ne visi sąmoningai mąsto. Tai imkitės dabar griežtos kontrolės.

ji

ji portretas
Rupintis privalome mes patys ,uzaugom dideli visi labai protingi ,taip kad galit pradeti .
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių