R. Lingienė: laiko klausimas, kada omikron atmainą aptiksime ir Lietuvoje

 • Teksto dydis:

Pasaulio mokslininkams susirūpinus dėl naujosios omikron atmainos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė sako, kad tik laiko klausimas, kada atmaina bus aptikta ir Lietuvoje.

„Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį paskelbė, kad naujoji COVID atmaina omicron kelia labai rimtą susirūpinimą. Tai reiškia, kad kovodami viename fronte, galime būti priversti kautis ir naujame, net savo žemėse, ir jau greitai. Tik priminsiu, kad visos SARS-CoV-2 atmainos pasaulyje paplinta ganėtinai greitai, tad tik laiko klausimas, kada naująją atmainą aptiksime ir Lietuvoje. Per dieną į Vilnių nusileidžia ne viena dešimtis lėktuvų, tarp kurių tikrai gali būti ir taip vadinamas nulinis pacientas, visiškai nekaltai tapęs naujosios viruso atmainos auka, kad ir tame pačiame Frankfurto ar  Londono oro uoste“, – teigė R. Lingienė.

Rolanda Lingienė. P. Peleckio / „BNS Foto“ nuotr.

„Tačiau, tikiuosi, visi suprantame, kad turime laimėti šiek tiek laiko leisti mokslininkams nustatyti šios naujos padermės savybes: virulentiškumą, užkrečiamumą, pagaliau, jos sukeliamos ligos sunkumą. Taip pat ir ar pakanka dabar taikomų nefarmakologinių prevencijos priemonių, kad galėtume kontroliuoti šios SARS-CoV-2 atmainos plitimą. O tam, kad tai pavyktų, dar kartą visų labai prašau paskubėti pasiskiepyti“, – ragino NVSC atstovė.

Skeptikams priminsiu, kad beveik visos naujos atmainos atkeliavo iš šalių, kuriose pasiskiepijusių skaičius yra ar buvo itin žemas.

Pasak R. Lingienės, skiepai vienareikšmiškai šiandien tebėra geriausia priemonė, užkertanti viruso spurtą, ne tik pas mus, bet ir visame pasaulyje. „Skeptikams priminsiu, kad beveik visos naujos atmainos atkeliavo iš šalių, kuriose pasiskiepijusių skaičius yra ar buvo itin žemas. Tik priežastys skirtingos – vienose šalyse vakcinos sunkiai prieinamos, o kitose, tame tarpe ir Lietuvoje, jų turime apsčiai. Turime tiek, kad galime net rinktis, kurios labiau pageidaujame. Priminsiu ir tai, kad iki pirmadienio nuo COVID viruso vien Lietuvoje mirė 6692 žmonės, o virusas mutuoja, mutavo ir mutuos tol, kol žmonija jam neduos atitinkamo atsako. Tad, deja, tik nuo mūsų visų priklauso kiek tų atmainų bus, kokią grėsmę jos kels ar kiek dar bus aukų, mirusių nuo jo“, – įrašą socialiniame tinkle baigė R. Lingienė.

Pietų Afrikos mokslininkai apie naują daug mutacijų turinčios viruso SARS-CoV-2 padermės omikron atradimą paskelbė lapkričio 25-ąją, tačiau iki to laiko omikron atvejų jau buvo aptikta Honkonge.

Tolesnėmis dienomis mažiausiai 11 valstybių, įskaitant Izraelį, Belgiją, Jungtinę Karalystę, Nyderlandus, Italiją, Portugaliją ir Kanadą, fiksavo šios naujojo koronaviruso atmainos atvejus.NAUJAUSI KOMENTARAI

PASTEBĖJIMAS

PASTEBĖJIMAS portretas
Nesijaudinkite. Tuoj parveš turistai iš šiltų kraštų.

manau visus atskridusius is afrikos , ,arabu saliu ir

manau visus atskridusius is afrikos , ,arabu saliu ir portretas
turkijos keleivius reikia gabent y karantina minimum 2 savaitem --ten tirt nustatyt kokia velniava jie uzveze y lietuva antraip niekados neisivaduosim nuo uzveztiniu ligu invazijos.

kuo maziau gastroliuos lietuviskos

kuo maziau gastroliuos lietuviskos portretas
iskrype prostitutes su prostitutais po afrika , tuo maziau bus uzvezta omikronu , jebolu ,aids , sifilo , minigito ,encefalito, drugio ir nilo maro...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių