Profesorius ragina susilaikyti nuo prekybos centrų: Lietuva – beprotiškai sudėtingoje situacijoje

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas ragina žmones susilaikyti nuo lankymosi prekybos centruose, likus keliolikai valandų iki įsigaliosiančių karantino sugriežtinimų.

„Mes turime suvokti, kad Lietuva yra beprotiškai sudėtingoje situacijoje ir mes už savo tuos veiksmus, ką padarysime dabar, mes matysime po savaitės, dviejų“, – žurnalistams pirmadienį sakė M. Stankūnas.

„Mes turime pagalvoti, ar apsilankymas prekybos centre ar dar kažkur yra mums būtinas“, – pridūrė jis.

LSMU profesorius kartu su kitais Sveikatos ekspertų tarybos nariais pirmadienį prezidentui, premjerei ir sveikatos apsaugos ministrui pristatė COVID-19 situaciją.

Mes turime pagalvoti, ar apsilankymas prekybos centre ar dar kažkur yra mums būtinas.

Anot eksperto, šiuo metu svarbu susitelkti ir suprasti, kad apsilankymai prekybos centruose prisideda prie didesnių susirgimų.

„Visos Lietuvos garsenybės, žvaigždės turėtų pasakyt, kad jūsų apsilankymas prekybos centre prisideda prie to, kad mes turime tokią situaciją, kokia yra dabar“, – teigė M. Stankūnas.

„Žmonės neršia po maisto parduotuves“

Lietuvos energetikos instituto ekspertas Algis Džiugys sako, kad žmonės pastaruoju metu dažniau lankydavosi maisto prekių parduotuvėse.

„Žmonės mažiau apsipirkinėjo ne maisto parduotuvėse, mažiau buvo darbe, daugiau laiko leido namuose, tačiau labiau neršė po maisto parduotuves“, – žurnalistams sakė ekspertas.

Jis teigė besiremiantis „Google“ mobilumo duomenimis. Anot eksperto, didžiausias žmonių judėjimas yra Alytaus apskrityje.

„Kaip rezultatas, Alytaus apskrityje mes turime užsikrėtimų šuolį“, – teigė A. Džiugys.

Pasak eksperto, jeigu žmonės per šventes intensyviai bendrautų, sausio viduryje dienos atvejų skaičius būtų apie 2,5 tūkst., o jeigu karantino sugriežtinimo pavyks laikytis, susirgimai turėtų sumažėti.

„Pati optimistiškiausia prognozė, kai gyventojai sąžiningai laikosi anksčiau įvesto karantino ir dabar sugriežtinto, tai užsikrėtimų skaičius turėtų pradėti kristi ir sausio pabaigoje turėtume turėti nuo 1 iki 1,5 tūkst. atvejų“, – teigė A. Džiugys.

Jo teigimu, remiantis pesimistine prognoze, COVID-19 pacientų skaičius šalies ligoninėse gali sausio viduryje išaugti iki 3,3 tūkst.

M. Stankūnas: prognozės priklauso nuo visuomenės

Mes manome, kad ženkli dalis žmonių karantino laikysis ir jis bus veiksmingas.

LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas sako, kad prognozės yra realios, tačiau tai priklausys nuo to, kaip visuomenė laikysis taisyklių.

„Aš manau, kad jos labai tikėtinos, bet visos prognozės atsiremia į vieną paprastą faktorių – kaip visuomenė laikysis karantino taisyklių“, – sakė M. Stankūnas.

„Tai bus esminis faktorius, kuris leis toms prognozėms išsipildyti“, – pridūrė jis.

Anot profesoriaus, sveikatos ekspertai nusiteikę pozityviai ir mano, kad išsipildys optimistinis scenarijus.

„Mes manome, kad ženkli dalis žmonių karantino laikysis ir jis bus veiksmingas“, – teigė LSMU profesorius.

Vyriausybė nuo trečiadienio uždraudė be svarbių priežasčių išvykti iš savo savivaldybės, neveiks ne maisto prekių parduotuvės, tačiau leista atvirose viešose vietose pasivaikščioti šeimos nariams arba dviem kartu negyvenantiems žmonėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dankanas Maklaudas

Dankanas Maklaudas portretas
Kas ta visuomenė,dalis jaunų piliečių europiniai egzemplioriai,tai jiems visai dzin tas karantinas,jie žiūri tik savęs o ant kitų dėjo skersą,nemažai ir pagyvenusių nesusipratėlių varvanosių,taip kad tai daliai visuomenės ir tenka užkrato nešiotojų statusas,o juos sutramdyti galima tik lazdos ir piniginės pagalba,demokratija ir tesės čia nė prie ko.Taip kad be prievartos nieko nebus,riedėsim iš lėto palengva žemyn upe.Liūdna kad numiršta visai niekuo dėti žmonės,o tie viruso nešiotojai išplaukia susi,reikėtų juos kišt į kaliųzę už netiesiogines žmogžudystes,gal kažkiek tų bepročių sumažėtų,o kitų smegenys imtų dirbti.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių