Pereiti į pagrindinį turinį

Profesionalo patarimai: kaip išsaugoti plokščią pilvuką sočiuoju šventiniu laikotarpiu?

2024-12-05 17:10
DMN inf.

Galbūt leidote sau daugiau pasmaguriauti ir šiek tiek daugiau patinginiauti ant sofos, tad jaučiatės šiek tiek nerangiai? O gal žvilgtelėjus į veidrodį pastebite, kad itin atsikišęs pilvukas atrodo labai nepatraukliai ir vis reikia ieškoti kito, daug laisvesnio drabužio? O kur dar šventiniai susibūrimai, per kuriuos norėtųsi atrodyti puikiai?  Turime Jums patarimų, kaip be griežtų dietų tik per mėnesį tapti plokščio pilvuko šeimininkais. Patarimais pasidalijo „Matančių rankų“  kineziterapeutė Ana Bielinskienė.

Profesionalo patarimai: kaip išsaugoti plokščią pilvuką sočiuoju šventiniu laikotarpiu?
Profesionalo patarimai: kaip išsaugoti plokščią pilvuką sočiuoju šventiniu laikotarpiu? / Pixabay nuotr.

– Kokia plokščio pilvo paslaptis?

– Tam, kad turėtumėte gražų pilvą, užtenka trijų užsiėmimų per savaitę. Moksliškai nustatyta, kad per tokį laiką mes galim pasiekti tam tikrų rezultatų. Bet svarbu ne tik gražus pilvo presas, o ir sveika nugara. Tam, kad būtų sveika nugara, svarbu – stabilus liemuo, todėl nepamirškim ir nugaros raumenų. Liemens stabilumas yra pats svarbiausias dalykas išlaikant sveiką nugarą, tai svarbu viso amžiaus žmonėms. Ir vyrams, ir moterims.

– Galbūt pas jus ateina nėščiosios ar tik pagimdžiusios moterys, kurios susiduria su plyštančiais raumenimis? Gal dėl to reikėtų moterims sportuoti prieš gimdymą, kad būtų lengviau jį atlaikyti?

– Taip, pilvo preso stiprinimas padeda išvengti pilvo tiesiųjų raumenų išsiskyrimo. Ir taip, būna lengviau atsistatyti po gimdymo. 

Kineziterapeutės pratimai: 

Pirmas pratimas. Diafragminis kvėpavimas. Pagrindinė šio kvėpavimo padėtis – gulint ant nugaros sulenktomis kojomis. Svarbiausia įkvėpti į pilvą, į apatinius šonkaulius. Neturi keltis viršutinė krūtinės ląsta. 

Antras pratimas. Šis pratimas labiau įdarbina pilvo raumenis. Tai diafragminis kvėpavimas sutraukiant pilvo raumenis su 90 laipsnių pakeltomis kojomis. Taip pat reikia spausti kulnus vieną prie kito. Labai svarbu įtraukti pilvą ir šonkaulius iškvėpimo metu.

 

LNK stop kadras.

Trečias pratimas. Rankos prie savęs, kojas pakeliame 90 laipsnių. Slidininko pratimas. Pasiekiame priešingą koją, stenkitės, kad pilvas pakeltų peties sąnarį. Šį pratimą galima atlikti ir lėčiau, ir greičiau.

Ketvirtas pratimas. Liemens stabilumui. Rankos žiūri į viršų, kojos 90 laipsnių. Nuleidžiame priešingą ranką, priešingą koją, sukame ratu. Tą patį pakartojame su kita puse, ir taip iki penkių kartų. Leidžiame ranką ir koją iškvėpimo metu, pilvą įtraukiame ir stengiamės išlaikyti stabilų liemenį.

Penktas pratimas. Šis pratimas šiek tiek sudėtingesnis, jį galima atlikti tik neturint problemų su peties sąnariu. Atsistojame į lentos (planko) padėtį, įtraukiame pilvą, sėdmenis ir šiek tiek mentes, kad nugara būtų tiesi. Tada pritraukiame kelius. Svarbu nepaleisti sėdmenų, pečių ir pilvo. Tuomet – padėtis ant keturių, atsistojame taip, kad rankos ir kojos būtų pečių plotyje, riešai po peties sąnariu, o tuomet atsiremiame su pėdomis ir šiek tiek pakeliame kelius nuo žemės, įtempdami pilvo presą ir iškvėpdami. 

Visa mankšta – LNK reportaže: 

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
O

O kaip lšsaugoti stačia daikčiuką?
2
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų