- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Suskaudus dančiui, gyventojai dažnai susiduria su dilema: privačioje klinikoje teks išleisti nemažai pinigų, o miesto poliklinikoje eilėje pas odontologą gali tekti laukti ir mėnesį. Privatūs kabinetai tuo naudojasi, nes brangstančios paslaugos pacientų neatbaido, pasakojama LNK reportaže.
Vienoje didžiausių valstybinių odontologijos klinikų eilėje pas dantų gydytoją gali tekti palaukti mėnesį ar net kelis.
„Pradėjus registraciją, burnos chirurgų konsultacijų laikai užsipildo per dieną mėnesiui į priekį“, – teigė Žalgirio klinikos direktorius Linas Zaleckas.
Taip yra todėl, kad nėra norinčiųjų dirbti valstybinėje poliklinikoje.
„Šiuo metu mes turime tris dirbančius ortodontus, kurie sudaro vieną etatą“, – komentavo L. Zaleckas.
Vis dėlto Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įsitikinusi, kad darbuotojų trūkumas – tik pavienių poliklinikų problema.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Visos šalies plotmėje mes tikrai neįžvelgiame gydytojų odontologų trūkumo. Ir tie priėmimo į studijas skaičiai, panašu, kad yra adekvatūs“, – informavo sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.
Specialistų tikrai netrūksta privačiuose kabinetuose, tačiau ten kainos visai kitokios. Sugedusio danties taisymas čia kainuoja apie 100 eurų, o sudėtingesnės procedūros – dar brangesnės. Pavyzdžiui, protinio danties šalinimas gali kainuoti nuo 100 iki 500 eurų. Tiesa, Odontologų rūmai tvirtina, kad ir privačios klinikos kainą pakėlė minimaliai.
„Šiuo metu nestebiu, kad būtų kažkokie dideli kainų šuoliai, nes mes jautriai reaguojame į vartotoją, į mūsų pacientus. Ir iki lubų mes tų kainų kelti negalime“, – teigė Odontologų rūmų Vilniaus skyriaus vadovė Auristida Gerliakienė.
Anot ekonomisto, guostis, kad Lietuvoje brangu, bet užsienio dantų gydytojai brangesni, jau nebegalima.
Jeigu imtume pastaruosius 10 metų, pamatytume, kad Europos Sąjungoje kainos vidutiniškai yra išaugusios 13 proc., o Lietuvoje – 66 proc.
„Jeigu imtume pastaruosius 10 metų, pamatytume, kad Europos Sąjungoje (ES) kainos vidutiniškai yra išaugusios 13 proc., o Lietuvoje – 66 proc. Lyginant su kitomis šalimis, Lietuvoje tas kainų augimas yra labai didelis“, – tvirtino ekonomistas Algirdas Bartkus.
Anot Odontologų rūmų, dėl infliacijos odontologijos paslaugos brango 5 proc., tačiau pacientų srauto tai nesumažino.
„Tikrai tai pacientų neatbaidė, jų nesumažėjo. Infliacija buvo apie 20 proc., tad kainų pakėlimas 5 proc., manau, buvo iš bėdos, ne daugiau“, – sakė A. Gerliakienė.
Ekonomistas mato kiek kitokius skaičius. Esą odontologijos paslaugos brango ne 5 proc., o kone 10 proc. Ir tas brangimas prasidėjo anksčiau nei šoktelėjo infliacija.
„Pas mus odontologų paklausa yra tikrai didesnė nei pasiūla. Kadangi visur yra didelės eilės, tai šis paslaugos teikėjas diktuoja savo sąlygas“, – aiškino A. Bartkus.
Statistikos departamento duomenimis, lyginant su praeitų metų sausiu, šiemet odontologijos paslaugos brango kiek daugiau nei 9 proc. 2022 m. – beveik 8 proc., o 20221 m. – kone 4,5 proc. Tiesa, brango tik privačios odontologijos paslaugos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Įspėja kai kuriuos vartotojus: galite likti be ryšio9
Telekomunikacijų paslaugų tiekėjai „Tele2“ ir „Bitė“ planuoja per artimiausius metus visiškai išjungti 3G tinklą ir aktyviai ragina savo klientus užsitikrinti, kad jų įrenginiai ir SIM kortelės pritaikyti 4G ir 5G...
-
Gąsdinanti imigrantų statistika: aukštos kvalifikacijos užsieniečių Lietuva nedomina15
Panašu, kad Lietuva aukštos kvalifikacijos užsieniečių nedomina. Iš pradžių jų žadėjo pritraukti valdžia, net supaprastino tokių darbuotojų įdarbinimo sąlygas. Tačiau iš šiuo metu dirbti į Lietuvą atvykusių d...
-
Remontai jau pradeda įgristi vietos gyventojams: ar Lietuvai pavyks pabaigti kelią link Lenkijos?8
Prie Marijampolės atidarytas dar vienas naujutėlis magistralės „Via Baltica“ ruožas. Viso kelio iki Lenkijos dar teks palaukti. Remontai jau pradeda įgristi vietos gyventojams, sako, kad dirbama lėtokai. ...
-
Vyriausybė nepritaria, kad baigę gyvulininkystę teiktų sveikatos paslaugas su gyvūnais2
Vyriausybė nepritaria, kad baigę gyvulininkystes studijas galėtų teikti sveikatos paslaugas, kurių metu naudojami gyvūnai. ...
-
Seimas svarsto pareigūno pensiją mokėti visiems muitininkams5
Seimas ėmėsi svarstyti projektą, kad į valstybinę pareigūno pensiją galėtų pretenduoti visi muitininkai. ...
-
Tyrimas: penktadalis gyventojų turi būsto paskolą3
Beveik penktadalis (18 proc.) Lietuvos gyventojų šiuo metu turi būsto paskolą, o dar 6 proc. jų tą padaryti planuoja artimiausiu metu, rodo bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausos duomenys. ...
-
Kaune vyks tarptautinė konferencija apie ekologiją
Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienį vyks tarptautinė konferencija „EKOlink 2024“, jos tema – „Renkuosi ekologišką – keičiu save, keičiu pasaulį“. ...
-
Teismas iškėlė bankroto bylą pertvarkos siekusiai „Integre Trans“
Vilniaus apygardos teismas penktadienį iškėlė bankroto bylą sunkumų patiriančiai ir restruktūrizuotis siekusiai didelei logistikos ir transporto bendrovei „Integre Trans“, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė įmo...
-
V. Kaubrė toliau vadovaus Valstybinių miškų urėdijai6
Valstybinių miškų urėdijai (VMU) toliau vadovaus Valdas Kaubrė, pranešė Aplinkos ministerija. ...
-
Dėl šiurkščių higienos pažeidimų sustabdyta „Handelshus“ didmeninės prekybos veikla3
Spalio 8 dieną VMVT Vilniaus apygardos priežiūros skyriaus inspektoriams patikrinus UAB „Handelshus“ maisto produktų laikymo sandėlį Vilniuje, aptikti šiurkštūs higienos pažeidimai, turintys tiesioginį poveikį produktų saug...