Primena: viešajame transporte būtina laikytis visų saugumo taisyklių

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į tai, kad Lietuvoje ir pasaulyje sparčiai plinta COVID-19 viruso delta ir omikron atmainos, kuriomis užsikrėsti pakanka trumpesnio kontakto ir mažesnio viruso kiekio nei įprastai, ragina gyventojus saugoti savo ir artimųjų sveikatą viešajame transporte – tinkamai dėvėti apsaugines medicinines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir laikytis kitų būtinų saugos reikalavimų.

Naudodamiesi viešuoju transportu, visi vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems žmonėms (pateikus neįgaliojo pažymėjimą), kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Pastariesiems rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Jei viešuoju transportu besinaudojantys žmonės (vyresni nei 6 metų amžiaus) nedėvi arba atsisako dėvėti medicininę veido kaukę, visi keleiviai gali būti informuojami apie privalomą kaukių dėvėjimą, prašomi užsidėti kaukę, per garsiakalbį arba žodžiu įspėjami apie galimą išlaipinimą ir kt.

Norint užtikrinti maksimaliai efektyvią apsaugą, medicininė kaukė turi būti dėvima tinkamai, t. y. ji turi dengti 2/3 nosies, burną ir smakrą, ją būtina periodiškai keisti. Vienkartinės kaukės turi būti dėvimos tik vieną kartą, jas keisti būtina kas 3–4 val. arba joms sudrėkus. Panaudotas kaukes reikia išmesti į šiukšlių dėžę, kuri užsidaro.

Visose viešojo transporto priemonėse privalo būti naudojimui parengta rankų dezinfekavimo priemonė. Ja keleiviai turi pasinaudoti tiek įlipdami, tiek išlipdami iš transporto priemonės.

Taip pat rekomenduojama stengtis išlaikyti saugų atstumą nuo aplinkinių. Jei atvykusi transporto priemonė yra pilna keleivių, esant galimybei vertėtų palaukti kitos, kurioje, tikėtina, būtų mažiau žmonių.

SAM pabrėžia, kad besinaudojant viešuoju transportu rekomenduojama nevalgyti ir negerti. Antraip smarkiai padidėja rizika užsikrėsti COVID-19 liga, nes valgant ar geriant nedėvima apsauginė veido kaukė.

Ministerija primena, kad tokių pačių reikalavimų privalo laikytis ir keleivių kontrolę vykdantys darbuotojai, savivaldybių administracijų darbuotojai, vykdantys ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę.

Teikiant taksi ar pavėžėjo paslaugas, kaukes privaloma dėvėti tiek paslaugos teikėjui, tiek paslaugos gavėjui. Kaukės neprivalomos neįgalumą turintiems žmonėms, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti jų sveikatos būklei. Pastariesiems rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

SAM atkreipia dėmesį, kad viešojo transporto paslaugomis naudotis draudžiama žmonėms:

    • kuriems privaloma izoliacija, jų izoliavimo laikotarpiu;

    • turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Už visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą, taip pat už Civilinės saugos įstatymo ir kitų civilinę saugą reglamentuojančių teisės aktų nevykdymą ar pažeidimą žmonės gali būti traukiami administracinėn atsakomybėn, jiems gali būti skiriama 500–1500 eurų bauda, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims –1500–6000 eurų bauda.NAUJAUSI KOMENTARAI

M

M portretas
Kad laikytis atstumo viešajame transporte, ypatingai piko metu, autobusai ir troleibusai turetu važiuoti kas 5 min.....

Sigitas

Sigitas portretas
Dėl Lietuvoje plintančio pandeminio koronoviruso covid 19 užkrato ir jo nesuvaldomumo pati, kai kurių piliečių išrinkta, Seimo dauguma ir jų rinkta Vyriausybė dabar randasi buko bukumo nuopolyje. Būtent jie dėl nesugebėjimo pažaboti išaugusį užsikrėtimų koronavirusu skaičių, nuo lapkričio 15 dienos ir sugalvojo tą buką sprendimą. Na o pačios SAM viešai pažertas teiginys t.y. „Esama ribotų netiesioginių įrodymų, kad dėvint iš įvairių medžiagų pagamintas nemedicinines kaukes gali sumažėti kvėpavimo takų lašelių patekimas į aplinką kosėjant, bet iš turimų įrodymų matyti, kad nemedicininės kaukės yra mažiau veiksmingos nei medicininės kaukės kaip kontrolės rizikos šaltinio vietoje medicininės kaukės kaip kontrolės rizikos šaltinio vietoje priemonė.

pensininkė

pensininkė portretas
kai pasensi, sužinosi, kodėl žmonės naudoja ratukinius vežimėlius prekėms parsivežti nes tai nereikia nešti sunkaus nešulio , o senukai irgi nori ir maisto ir higienos priemonių nusipirkti ne tik mašinuotas jaunimas , senam žmogui reikia jausti pagarbą jo amžiui, ir atjautą o jūs ką skleidžiate neapykantą , juk ir jūsų tėvai pasens ir tu pats ar pati pasensi ar norėsi kad su tavim taip elgtusi kaip tu dabar darai
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių