Prezidento patarėjas: buvo klaida taip ilgai vaikus mokyti nuotoliniu būdu

Prezidento vyriausiasis patarėjas ekonomikos ir socialiniais klausimas Simonas Krėpšta sako, kad klaida buvo taip ilgai vaikus mokyti nuotoliniu būdu, tai atsiliepė vaikų pažymiams ir emocinei sveikatai.

„Matome, kad vis dėlto buvo klaida taip ilgai turėti nuotolinį ugdymą ir tas nuotolinis ugdymas, kaip ekspertai įvardino, pavirto į nuostolinį ugdymą – daugiau kaip trečdalio vaikų rezultatai per karantiną pablogėjo, beveik pusės vaikų emocinė sveikata suprastėjo“, – žurnalistams trečiadienį sakė Simonas Krėpšta.

„Tai yra be galo neraminantys signalai, kurie rodo, kad žvelgiant į kitus mokslo metus turime daryti viską, kad ugdymas grįžtų į kontaktinį būdą“, – pridūrė jis.

Vilniaus universiteto (VU) profesorė Roma Jusienė sakė, kad yra trečdalis vaikų ir paauglių, kuriems pasireiškė klinikiniai emociniai sutrikimai.

„Labiausiai tai yra emociniai sutrikimai – didelis prislėgtumas, aukštas nerimo lygis, deja, savižala su tuo eina įvairiomis formomis, taip pat psichosomatiniai sutrikimai, tai – įvairaus pobūdžio skausmai, pradedant galvos skausmais, pilvo, kvėpavimo sutrikimais, neturinčiais aiškios medicininės priežasties“, – teigė profesorė.

Ji taip pat pridūrė, kad yra sumažėjusi vaikų ir paauglių motyvacija mokytis.

Nuotoliniu būdu moksleiviai mokėsi su pertraukomis nuo pirmojo karantino, kai kurie mokiniai į klases taip ir negrįžo, savivaldybėms neatnaujinus kontaktinio ugdymo.

Spaudos konferencijos įrašas:

 

 


Šiame straipsnyje: koronavirusasKoronavirusas Lietuvojepagalbos telsveikatos ekspertų tarybaskiepijimas nuo koronaviruso

NAUJAUSI KOMENTARAI

Lile

Lile portretas
Mes eilinisi bemoksliai ne ejspertsi ar parsidave profesoriai suvokem kad cia ne tik klaidos bet nusikaltimas pries vaikus piliecius bet ka mes galim padaryt kai vaikes zmogu be kaukes kad bauda 500 uzdetu vyko ir vyksta apsurdo teatras nejau neliko sveikos logikos zmoniu ar visi itikejo i ta s,,,, ant burnos kuris tipo saugo nuo viruso ateis laikas juos teis istirija ir pats laikas negydomi numire jus sveikina is kapu

Klaidos

Klaidos portretas
Su vaikais pasielgta, kaip su kaliniais, kas atsakys už šias klaidas? Paaugliams ir tai sunkus laikotarpis, o dar įkalinti... Gėda už tokius sprendimus...

ano

ano portretas
taip geras kom tik pridesiu kol sie tupes prie valdlovio vaikams pavojus nuo ziobieniu bei sakalieni/u s u majauskais kuriuos kontroliuoja visokie vyktoriukai su meciukais o zydpalaikiai moka geras babkes tai prielaida?...
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių