Pernai atlikta daugiausia kepenų transplantacijų, registruotas vyriausias donoras

  • Teksto dydis:

Praėjusiais metais Lietuvoje atlikta daugiausia kepenų transplantacijų, registruotas vyriausias organų donoras, pirmadienį pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB).

NTB duomenimis, 2022 metais registruota 117 potencialių donorų, iš jų efektyviais tapo 46 donorai, o 31 donoras paaukojo daugiau nei vieną organą.

Per praėjusius metus atliktos 193 organų ir ragenų transplantacijos, iš jų 32 buvo kepenų. Tai – didžiausias per metus fiksuotas skaičius.

Po atliktų tyrimų paaiškėjo, kad transplantacijai tiko 85-erių donoro inkstai

„Taip pat šiemet buvo registruotas vyriausias efektyvus organų donoras Lietuvos istorijoje. Jam buvo 85-eri. Po atliktų tyrimų paaiškėjo, kad transplantacijai tiko 85-erių donoro inkstai“, – teigiama pranešime.

19  kepenų transplantacijų atlikta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose, 13 – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

Čia taip pat pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta sėkminga kepenų transplantacija iš neplakančios širdies donoro.

Praėjusiais metais iš viso buvo atliktos 84 inkstų transplantacijos, iš kurių penkios – gyvo donoro inkstų transplantacijos.

Taip pat atliktos devynios širdies, viena plaučio (transplantuotas tik vienas iš dviejų donoro plaučių), viena kasos-inksto komplekso ir 66 ragenų transplantacijos.

Per 2022-uosius į Lietuvą iš užsienio buvo atgabenti du inkstai ir trys kepenys.

Lietuvoje neradus tinkamų recipientų donorinių plaučių transplantacijai, šešis kartus jie buvo pasiūlyti kitų šalių recipientams.

Praėjusiais metais 4812 žmonių išreiškė pritarimą organų donorystei, 2021-aisiais tą padarė 4772 žmonės.

Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia per 300 žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių