Penkioms skirtingų „Maximos“ parduotuvių darbuotojoms nustatytas COVID-19

 • Teksto dydis:

Prekybos tinklas „Maxima“ informuoja apie penkis naujus savo darbuotojų susirgimus COVID-19 infekcija. Koronavirusu užsikrėtė darbuotojos Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje ir Mažeikiuose. Įmonės atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau tose pačiose „Maxima“ parduotuvėse dirbantys kolegos jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus. Parduotuvių ir kitų padalinių patalpos, kur dirbo koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, yra atliekama dezinfekcija.

„Vis sparčiau šalyje plintant COVID-19 infekcijai stebime ženklesnį atvejų augimą ir tarp mūsų darbuotojų. Fiksuojame dar penkių darbuotojų užsikrėtimus koronavirusu. Viena COVID-19 susirgusi darbuotoja gydosi ligoninėje, kitos – namuose. Su apsirgusiomis kolegėmis palaikome nuolatinį ryšį. Darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiomis kolegėmis, saviizoliavosi. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir imamės visų rekomenduojamų prevencinių veiksmų, kurie padėtų išvengti COVID-19 susirgimų plitimo“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

COVID-19 infekcija nustatyta „Maxima XX“ parduotuvės Kaune, Šarkuvos g. 1А, darbuotojai. Paskutinį kartą ji darbo vietoje buvo spalio 25 dieną. Artimo sąlyčio nei su pirkėjais, nei kitais kolegomis nebuvo.

Susirgimai nustatyti ir dviem darbuotojoms Klaipėdoje. Koronavirusu užsikrėtusi „Maxima X“ parduotuvės, esančios H. Manto g. 11, darbuotoja savo darbo vietoje paskutinį kartą lankėsi spalio 26 d. Dvi kolegės, kurios galimai kontaktavo su užsikrėtusiąja COVID-19, saviizoliavosi. Taip pat COVID-19 infekcija nustatyta ir „Maxima X“ parduotuvės, esančios Naikupės g. 18, darbuotojai, kuri darbo vietoje paskutinį kartą lankėsi spalio 29 dieną. Ji artimų kontaktų neturėjo.

Koronavirusu užsikrėtė Marijampolėje esančio maisto gamybos cecho, veikiančio prie „Maxima XXX“ parduotuvės, V. Kudirkos g. 3, darbuotoja. Ji paskutinį kartą darbo vietoje buvo spalio 16 dieną. Artimų kontaktų nebuvo.

Mažeikiuose esančios „Maxima XX“ parduotuvės, Žemaitijos g. 20-2, darbuotojai, kuriai nustatytas užsikrėtimas COVID-19 infekcija, paskutinį kartą darbo vietoje buvo spalio 21 dieną. Ji artimų kontaktų neturėjo.

„Maxima“ parduotuvės ir kitos patalpos, kuriose dirbo COVID-19 susirgęs darbuotojai, yra pilna dezinfekuotos. „Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijomis vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Taip pat skatiname savo darbuotojus tirtis dėl COVID-19 nustatymo profilaktikos tikslais visose savivaldybėse, kurios tik organizuoja tokius tyrimus“, – pažymi E. Dapkienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra ribojamas į parduotuves patenkančių pirkėjų srautas. Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo. Visose „Maxima“ parduotuvėse atėjusiems apsipirkti yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę. Nemokamai apsauginės veido kaukės bus dalinamos iki lapkričio 11 dienos.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios susirgimai COVID-19 infekcija yra diagnozuoti 75 „Maximos“ darbuotojams, iš kurių 27 darbuotojai yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 1137 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 84 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių