NVSC: protrūkių žemėlapyje situacija išlieka stabili

Koronaviruso protrūkių žemėlapyje situacija išlieka stabili, antradienį paskelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Centro duomenimis, iš viso praėjusios savaitės pabaigoje registruotas 701 aktyvus protrūkis, kai savaitę prieš tai jų buvo 683.

Pasak epidemiologės Daivos Razmuvienės, nors pastarąsias tris savaites protrūkių skaičius svyruoja tai į vieną, tai į kitą pusę, tačiau reikšmingų pokyčių nėra.

„Protrūkių kreivėje matome gana stabilią situaciją. Nėra nei svaraus kilimo aukštyn, nei reikšmingo protrūkių mažėjimo. Vertinant, kad žmonių mobilumas šiuo metu nėra mažas, tai palankus ženklas. Vis dėlto, plintant omikron atmainai, apie atsipalaidavimą negali būti nei kalbos“, – sakė D. Razmuvienė.

Protrūkių kreivėje matome gana stabilią situaciją.

Ugdymo įstaigose situacija išlieka nepasikeitusi

NVSC skelbia, kad ugdymo įstaigose situacija išlieka stabili, aktyvių protrūkių skaičius jau tris savaites išlieka panašus.

Absoliučiais skaičiais tiek protrūkių ugdymo įstaigose buvo registruota spalio pradžioje, o lyginant su lapkričio pradžioje fiksuotu pakilimu šiuo metu aktyvių protrūkių stebima beveik 40 proc. mažiau.

Didžioji dalis protrūkių fiksuota mokyklose, o ikimokyklinio ugdymo įstaigose fiksuotų aktyvių protrūkių dalis sumažėjo, lyginant su savaite prie štai, ir siekė 14 procentų.

Pranešime nurodoma, kad beveik 98 proc. protrūkių nėra skaitlingi, juose registruota mažiau nei dešimt susijusių pirminių koronaviruso atvejų.

Gausių protrūkių, kuriuose pirminių susijusių atvejų skaičius viršija 20, šiuo metu registruoti keturi, Marijampolės apskrityje.

Vertinant protrūkių pasiskirstymą regionuose, daugiausia jų registruota Kauno, Vilniaus ir Panevėžio apskrityse.

Kai kuriuose sektoriuose – nežymus augimas

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę stebimas nežymus gydymo įstaigose registruotų protrūkių prieaugis. Jų specialistai fiksavo 56, prieš savaitę – 42. Taip pat daugiau aktyvių COVID-19 ligos protrūkių, lyginant su savaite prieš tai, specialistai stebėjo ir socialines paslaugas teikiančiose įstaigose – 15.

Prekybos, maisto pramonės, siuvimo, statybų, paslaugų sektoriaus įmonėse praėjusią savaitę specialistai taip pat fiksavo daugiau aktyvių COVID-19 ligos protrūkių, lyginant su laikotarpiu prieš tai. Jų augimas buvo nežymus ir siekė nuo kelių iki keliolikos procentų.

Žemės ūkio, taip pat logistikos ir transporto sektoriuose aktyvių COVID-19 ligos protrūkių fiksuota tiek pat, kiek ir prieš savaitę, atitinkamai – penki ir trys aktyvūs protrūkiai.

Protrūkis yra staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ar ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Iš viso fiksuota 14 omikron atvejų

NVSC antradienį paskelbė, kad Lietuvoje patvirtinti dar devyni COVID-19 omikron atmainos atvejai – iš viso jų nustatyta keturiolika.

Ekspertai įspėja, jog omikron atmaina plinta greičiau nei pasaulyje šiuo metu dominuojanti delta atmaina. Viena to priežasčių – mažesnis vakcinų veiksmingumas.

Vis dėlto, remiantis ankstyvaisiais duomenimis, susirgimas šia atmaina sukelia ne tokius sunkius simptomus.

Bendrai Lietuvoje praėjusią parą buvo nustatyta 1411 naujų koronaviruso atvejų, mirė 16 žmonių, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių