NVSC: koronaviruso protrūkių skaičius auga trečią savaitę iš eilės

 • Teksto dydis:

Lietuvoje trečią savaitę iš eilės fiksuojamas aktyvių koronaviruso protrūkių augimas, per pastarąją savaitę jų padaugėjo trečdaliu, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Epidemiologų teigimu, nepalankias tendencijas lemia delta atmainos plitimas bei išaugęs žmonių mobilumas.

„Pagreitį įgavęs delta atmainos plitimas, svariai išaugęs mobilumas ir aktyvesnis tarpusavio bendravimas – pagrindiniai veiksniai, lemiantys, kad dar neprasidėjus rudeniui turime grėsmingą epidemiologinę situaciją. Jau dabar aišku, kad ruduo nebus lengvas, tad delsti dėl skiepijimosi prabangos nebeturime“, – pranešime cituojama NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Giedrė Aleksienė, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas.

Bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuoti 73 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, savaitę prieš tai jų buvo – 55, o dar prieš savaitę – 29.

Didžiausias augimas – maisto pramonės sektoriuje

Praėjusią savaitę dvigubai daugiau protrūkių, palyginti su laikotarpiu prieš tai, NVSC specialistai fiksavo maisto pramonės sektoriuje. Registruota šešiolika aktyvių protrūkių, ankstesnę savaitę jų buvo aštuoni.

Taip pat padaugėjo COVID-19 židinių statybų sektoriuje: praėjusią savaitę registruoti keturi aktyvūs protrūkiai, savaitę prieš tai – du.

Gamybos sektoriuje jau antrą savaitę iš eilės fiksuotas 40 proc. siekiantis aktyvių protrūkių augimas. Praėjusią savaitę jų registruota keturiolika, užpraėjusią savaitę – dešimt.

Baldų gamybos, paslaugų įmonėse taip pat fiksuotas aktyvių protrūkių skaičiaus augimas, tačiau jis nebuvo žymus. Praėjusią savaitę šiose srityse registruota po keturis aktyvius COVID-19 ligos protrūkius.

Praėjusią savaitę registruoti trys protrūkiai vaikų stovyklose. Ankstesniais laikotarpiais protrūkių žemėlapyje tokių tendencijų nefiksuota.

Tuo metu prekybos įmonėse bei socialines paslaugas teikiančiose įstaigose aktyvių protrūkių skaičius nesikeitė. Atitinkamai registruoti penki ir du aktyvūs ligos židiniai.

Vienintelė sritis, kur praėjusią savaitę registruotų COVID-19 protrūkių sumažėjo – logistikos ir transporto sektorius. Praėjusią savaitę tokiose įmonėse registruoti du aktyvūs protrūkiai, prieš savaitę jų specialistai stebėjo tris.

Protrūkiu epidemiologai laiko staigų užkrečiamųjų ligų išplitimą – du ir daugiau tarpusavyje susijusius ligos atvejus laiko ir vietos požiūriu. NVSC pabrėžia, kad į protrūkių žemėlapį šeiminiai susirgimai neįtraukiami.NAUJAUSI KOMENTARAI

M

M portretas
Melas iškrypelių

Anonimas

Anonimas portretas
Na taip, zinoma!! Nepamirskit savo lietuviu tautieciu pagasdinti kad 'kovidas' dabar pradejo sokineti is maisto I maista ir kad nuo rytojaus jie turi persikraustyti I dideli burbula kuriame gyvens iki gyvenimo pabaigos ir maistas bus tiekiamas is Vuhan maisto laboratorijos....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių