Nuo rugpjūčio stiprinamąja COVID-19 vakcinos doze galės skiepytis vyresni nei 60 m. žmonės

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad, atsižvelgiant į naujausias Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendacijas, nuo rugpjūčio pradžios ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze bus leista skiepytis ir asmenims nuo 60 metų.

„Nuo rugpjūčio pradžios yra planas sudaryti galimybę [vakcinuotis] asmenims, kurie 60+ amžiaus grupėje ir turi didesnę riziką sirgti, kad pasitarę su gydytoju jie galėtų tai padaryti“, – „Žinių radijui“ teigė A. Dulkys.

Ministras taip pat pažymėjo, kad nepriklausomai nuo amžiaus galimybė vakcinuotis bus sudaryta ir gyventojams, sergantiems lėtinėmis ligomis.

„Bet dar nekalbama apie kažkokį jaunesnių žmonių arba visuotinį skiepijimą, tam dar tokių horizontalių rekomendacijų iš Europos vaistų agentūros, iš Europos Komisijos neturime“, – pažymėjo jis.

A. Dulkys taip pat atkreipia dėmesį, kad ES narės, norėdamos padidinti žmonių pasitikėjimą vakcinomis, sieks priimti kuo daugiau su vakcinacija nuo COVID-19 susijusių sprendimų.

„Sveikatos apsaugos ministrai paskutiniuose posėdžiuose kartu su EK yra apsitarę, kad būtų gerai daryti visiems kuo daugiau bendrų tokių horizontalių sprendimų ir mažiau varijuoti, nes būtent skirtingos žaidimo taisyklės, skirtingos galimybės jos menkina pasitikėjimą vakcinomis, jeigu yra kažkokie skirtumai“, – teigė A. Dulkys.

COVID-19 atvejų skaičiams vėl didėjant, Europos vaistų agentūra (EVA) pirmadienį paskelbė rekomenduojanti antrą stiprinamąją vakcinos nuo šios ligos dozę vyresniems nei 60 m. žmonėms.

Nuo gegužės mėnesio ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze Lietuvoje yra sudaryta galimybė pasiskiepyti asmenims, gydomiems imunosupresiniais vaistais.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teigia, kad šiuo metu Lietuvoje didėjantis COVID-19 ligos atvejų skaičius yra nulemtas naujų omikron atmainos potipių, kurie padidina tikimybę pakartotinai užsikrėsti koronavirusu. Visgi, nepaisant neigiamų epidemiologinių tendencijų, ministerija tikina, kad griežtų COVID-19 ribojimų sugrąžinimas rudenį mažai tikėtinas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vatnykas

Vatnykas portretas
Kas man galetu paaiškinti kodel tokia amžiaus riba .Ar jie jau nereikalingi?Dulky kur tu? Paaiškink

60 -metis

60 -metis portretas
Eikit jus nx su savo “vakcinom”

Finansų ministeris \\\\\.../////

Finansų ministeris  \\\\\...///// portretas
Ką pinigų pensijoms pritrūko?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių