Naujas tėvų baubas – skiepai

Viešojoje erdvėje pasigirdus politikų pasisakymų, jog darželius lankyti turėtų tik paskiepyti vaikai, tėvai sukluso. Vieni tokiai idėjai pritaria, o kiti priešingai – sunerimo ir mano, jog valdžiai į privatų gyvenimą kištis nederėtų. Klaipėdoje šiuo metu gyvena šimtai neskiepytų vaikų iki septynerių metų.

Į darželį – tik pasiskiepijus

Skiepų naudą ir žalą mažiesiems klaipėdiečiai tėvai išties vertina visiškai skirtingai.

Kai kurie įsitikinę, kad skiepai yra žalingi ir gali sukelti negrįžtamų pasekmių organizmui.

Kita dalis tėvų vaikų skiepyti nesibaimina ir tikina, kad tik tokiu būdu pavyks apsisaugoti nuo pavojingų susirgimų, o ugdymo įstaigas turėtų lankyti tik tie, kurie yra paskiepyti.

Tai vienintelis būdas išvengti epidemijų, kurios kilimo rizika yra tuo didesnė, kuo daugiau darželius ar mokyklas lanko neskiepytų vaikų.

Kai kurie tėvai atvirai piktinasi: kodėl jų atžalas turėtų užkrėsti tie, kurių gimdytojai paisto apie vakcinos žalą ir neskiepija savo vaikų?

Pasigirdo ir raginimų tokiems tėvams taikyti sankcijas, o jų atžalas drausti įleisti į darželį ar mokyklą.

Po injekcijos – tiesiai į ligoninę

Vis dėlto ketverių sūnų auginanti klaipėdietė Ilona skiepų nauda abejoja, mat paskiepijus sūnų šis buvo skubiai išgabentas į ligoninę.

"Vakcina buvo suleista sūnui į šlaunį. Kitą dieną vaiko koja paraudo ir stipriai ištino. Nuskubėjus į ligoninės priimamąjį gydytoja pasakė, kad įvyko alerginė reakcija. Tai nebuvo paskutinė vakcina iš skiepų kalendoriaus. Ar ir toliau skiepyti sūnų? Dvejojame", – prisipažino moteris.

Pasak jos, šis sprendimas turėtų būti patikėtas ne politikams ar valdininkams, o tėvams, mat kitu atveju būtų pažeista apsisprendimo teisė.

"Gyvename XXI amžiuje, demokratinėje valstybėje, tad vien žodis "priversti" – nederantis. Tėvai gali patys nuspręsti, kas geriausia jų vaikams", – tikino klaipėdietė.

Tačiau dvejų vaikų mamos klaipėdietės Simonos nuomone, skiepai – vienas patikimiausių būdų apsaugoti atžalas nuo ligų.

Manau, kad ugdymo įstaigas turėtų lankyti tik paskiepyti vaikai.

"Abu mano vaikai lanko darželį ir yra paskiepyti. Nekilo net minties to nedaryti. Žinoma, kartais skiepai sukelia tam tikrų neigiamų pasekmių, alergijų, tačiau vis dėlto jų nauda yra kur kas didesnė. Geriau jau keletą dienų pakentėti, nei paskui gailėtis vaikui susirgus. Manau, kad ugdymo įstaigas turėtų lankyti tik paskiepyti vaikai", – reikalo nevyniojo į vatą moteris.

Vakcina – vos gimus

Lietuvoje vaikai nemokamai skiepijami pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, patvirtintą sveikatos apsaugos ministro.

Skiepijami ugdymo įstaigas lankantys ir jų nelankantys vaikai.

Pagal parengtą planą nuo gimimo iki 16 metų vaikai ir paaugliai vakcinuojami 31 kartą (kai kurias vakcinas tenka kartoti keletą kartų).

Naujagimiai per 24 valandas paskiepijami nuo hepatito B, dviejų trijų parų kūdikiai vakcinuojami nuo tuberkuliozės.

Taip pat mažieji skiepijami nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės, B tipo infekcijos, žmogaus papilomos viruso, B tipo meningokokinės infekcijos, rotavirusinės infekcijos.

Nuo kitų užkrečiamųjų ligų, nepatenkančių į profilaktinių skiepijimų kalendorių, pavyzdžiui, erkinio encefalito, vėjaraupių, hepatito A vaikus galima paskiepyti mokama vakcina.

Laiku nepaskiepijus vaiko, sudaromas individualus skiepijimų kalendorius pagal indikacijas.

Skiepyti vaikus ar ne, tėvai iki šiol vis dar renkasi laisva valia.

Neskiepytųjų skaičiai stebina

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento duomenimis, pernai uostamiestyje MMR vakcina, saugančia nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės, paskiepyta didžioji dalis vaikų.

"2018 metais Klaipėdoje MMR vakcina buvo paskiepyta 88,2 proc. dvejų metų ir 90 proc. septynerių metų vaikų," – atskleidė Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Brigita Kairienė.

Nepaskiepyti liko 445 vaikai iki septynerių metų.

Dėl įsakymo – į teismą

Valdininkai suka galvas, kaip pažaboti Lietuvoje siautėjančias infekcijas ir virusus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš portretas
Aš pati esu skiepyta ir vyrenę dukrą skiepyjau net nesusimastydama, kad kas nors gali nutikti. Tik kai susidūriau su baisiom komplikacijom po 6mėn mažosios skiepo supratau, medikams visai neįdomu kas vyksta su tavo vaiku po skiepo. Džiaugiuosi, kad mažoji išgyveno, ir nors jos kortelėje nėra įrašo, kad tai skiepų komplikacija, jau trys gydytojai žodžiu patvirtino. Dabar puikiai suprantu, kad prieš skiepus turėtų būti atlikti visi įmanomi tyrimai dėl vaiko alergijų, paveldimų ligų ir pan. Tačiau to niekas nedaro, ir niekas neregistruoja šalutinių poveikių. Jų LT tiesiog NĖRA. Amerikoje išmokamos didžiulės kompensacijos, o LT viskas OK, čia žmonės kitokie.

Jonas

Jonas portretas
Kiek daug pas mus asilu,net baisu.patys paskiepyti vaikysteje,patys bijo susirgti,o vaikams ne.Gaunasi,kad siems tevams nusispjauti,mirs vaikas ar ne,bet ju smegenys paveikti propogandos tu veikeju kurie bando save parodyti ekrane,kad vel pakliutu i seima.

baubas

baubas portretas
Vaikų baubas - skiepų bijantys tėvai. O ką vaikui daryti. Jis negali pasirinkti... ir
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių