SAM: COVID-19 epidemijos bus lokalios, nėra pagrindo kalbėti apie karantiną visoje Lietuvoje

  • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad kol kas nėra pagrindo kalbėti apie karantiną ar dėl pandemijos įvedamą ekstremaliąją situaciją.

„Apibendrinant tai, ką matome, išvada yra tokia, kad Lietuvoje tikrai nėra pagrindo kalbėti apie ekstremaliosios situacijos skelbimą. Nėra jokio pagrindo kalbėti apie nacionalinio karantino skelbimą“, – ketvirtadienį teigė ministras.

Visgi, jo teigimu, į epidemiologinę situaciją šalyje būtina žvelgti lanksčiai.

„Iš to, ką matome, ir to, ką rodo skaičiai, ką rodo situacija Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje ir ligoninėse, tai situacija yra nauja, ir ji reikalauja naujų priemonių bei lankstumo“, – teigė ministras, pažymėdamas, kad sprendimams suvaldyti COVID-19 plitimą svarbūs ne tik fiksuojami naujų užsikrėtimų skaičiai.

Situacija yra nauja, ir ji reikalauja naujų priemonių bei lankstumo.

„Sprendimams priimti žiūrima ne tik į atvejus, bet ir į tai, kiek yra pacientų ligoninėse, ir tai, kokia situacija yra intensyvioje terapijoje ir reanimacijoje. Visas šešias savaites Lietuvoje situacija yra stabili, pacientų skaičius yra 130-140. Reanimacijoje skaičius sukasi tarp 5 ir 10“, – teigė jis. Tokie skaičiai, akcentavo ministras, nepalyginamai mažesni nei buvo praėjusiais metais.

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje ministras sakė, kad pastaruoju metu šiokių tokių įtampų kyla pirminėje sveikatos paslaugų grandyje.

Arūnas Dulkys. L. Balandžio/BNS nuotr.

„Naujovė yra ta, kad mes matome, jog situacija suvaldyta antrinio ir tretinio lygio sveikatos paslaugose, o mes turime įtampą pirminėje grandyje, kurioje dirba šeimos gydytojai, poliklinikos ir kiti dalykai. Todėl mums reikia naujų įrankių, atitinkamai ruošiantis rudeniui, turint mintyje, kad sugrįšime į mokyklas ir įstaigas. Savivaldybėms, organizacijoms lokaliu mastu taip pat reikia papildomų įrankių, kad galėtume žiūrėti, kas būtų, jei turėtume epideminę stadiją“, – sakė ministras.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

O - KAIP ĮDOMU

O - KAIP ĮDOMU portretas
ir kas tas lokacijas parinks, vėl koks nors ,, profesorius ", ,, ekspertas "...???

pons Dulky,

pons Dulky, portretas
o kodėl poliklinikose taip tuščia?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių