Mažesnis cholesterolis – per savaitę ir be vaistų

 • Teksto dydis:

Atsiranda tvirtinančiųjų, kad cholesterolio kiekį galima normalizuoti be jokių vaistų ir šiam tikslui pasiekti pakanka vos savaitės.

Gerasis ir blogasis

"Tiek vadinamasis blogasis, tiek gerasis cholesterolis yra reikalingas. Jis sutvirtina ląstelių membranas ir padeda gamintis hormonams", – pristato biomedicinos mokslų daktaras Jonas Skonsmanas.

Cholesterolis kraujyje netirpsta ir po visą organizmą jį išnešioja dviejų rūšių lipoproteinų molekulės: žemo tankio lipoproteinai (ŽTL) ir aukšto tankio lipoproteinai (ATL). Pirmieji gavo blogojo cholesterolio vardą, o antrieji – gerojo.

"Blogasis cholesterolis, nepaisant jo pavadinimo, atlieka labai svarbią funkciją: ląstelėms suteikia jėgos ir energijos tinkamai veikti. Be to jos silptų ir prarastų veiklumo galią", – aiškina J.Skonsmanas.

Jis priduria, kad, nesutilpęs į ląstelių veiklos sritis, blogasis cholesterolis sudaro jo natūralių poreikių perviršį – perteklinį rezervą. Šį perteklinį kiekį gerasis cholesterolis surenka iš kraujo ir transportuoja į kepenis išvalyti, kad blogasis cholesterolis negalėtų nusėsti ant kraujagyslių sienelių.

"Todėl kuo didesnis gerojo cholesterolio kiekis kraujyje, tuo sėkmingiau bus atsikratyta blogojo cholesterolio pertekliaus, tuo sveikiau širdžiai ir arterijoms", – apibendrina J.Skonsmanas.

Gali blokuoti kraujotaką

"Blogasis cholesterolis lengvai patenka į oksidacijos rizikos pinkles. Tai lemia mažesnis gerojo cholesterolio ir antioksidantų kiekis kraujyje, susilpnėjusi kepenų funkcija, kai kepenys nebepajėgia išvalyti cholesterolio pertekliaus", – sako mokslininkas.

Anot jo, oksidacijos paveiktas blogasis cholesterolis tikrai pasidaro blogas. Blogojo cholesterolio oksidacija įvyksta, kai jo dalelės susitinka su laisvųjų radikalų molekulėmis, kurios pakeičia šio cholesterolio cheminę struktūrą.

Oksiduoti žemo tankio lipoproteinai tampa labai pavojingi sveikatai. Jų molekulės sminga tiesiai į arterijų sieneles, sukelia uždegimą ir blokuoja kraujotaką.

Tiek vadinamasis blogasis, tiek gerasis cholesterolis yra reikalingas. Jis sutvirtina ląstelių membranas ir padeda gamintis hormonams.

Per septynias dienas

Sveikuolių sąjungos viceprezidentės Sigitos Kriaučiūnienės įsitikinimu, vos medikams nustačius blogojo cholesterolio padidėjimą neverta pulti vartoti medikamentų. Pirmiausia reikia keisti mitybą ir dienos režimą.

"Tam, kad padidintume gerojo cholesterolio kiekį ir antioksidantų skydą, kurio nepramuštų laisvieji radikalai, turime keisti mitybą. Pirmiausia antioksidantų galime gauti iš maisto. Toks maistas vadinamas cholesterolį mažinančiu maistu ir tai yra vaisiai, daržovės, kiti augalai, jų sultys, riešutai, sėklos, natūralūs aliejai ir pan.", – pasakoja S.Kriaučiūnienė.

Prieš keletą metų Marijampolės visuomenės sveikatos biuras rengė septynių dienų sveikatos mokyklą, prieš ir po jos tikrino dalyvių cholesterolio lygį kraujyje. Rezultatai projekto vykdytojus ir pačius dalyvius gerokai nustebino: visų dalyvių cholesterolio lygis po savaitės tapo normalus. Ir tai tik per septynias dienas!

Sveikatos mokyklos dalyviai tą savaitę atsisakė bet kokių gyvulinių baltymų: mėsos, pieno, žuvies, kiaušinių. Nevartojo druskos, cukraus, alkoholio, tabako, kavos, rafinuotų baltų miltų produktų. Kiekvieną rytą keldavosi 6 val. ir mankštindavosi, maudydavosi šaltame vandenyje. Miegoti ėjo 22 val. Per dieną aktyviai judėdavo ne mažiau kaip valandą, darė kvėpavimo pratimus ir meditavo.


Šiame straipsnyje: cholesterolissveikata

NAUJAUSI KOMENTARAI

Margo_29

Margo_29 portretas
Lactoflorene Colesterolo yra puikus profilaktinis preparatas. Gydytojas man patarė, sako, kad po 40-ies metų tai niekam nepakenks. Man, su mano paveldimomis širdies ir kraujagyslių ligomis būtina stebėti cholesterolio kiekį. Aš jau vartoju vaistus 2 kartą, vėliau pasidariau tyrimą kraujo cholesterolio kiekį kraujyje nustatyti ir viskas normoje!

Elina

Elina portretas
Laktoflorene Colesterolo. Šodien es vēlos dalīties ar jums ar saviem atradumiem. Esmu sajūsmā par produktu. Patīkama garša, bez glutēna, bez laktozes. Ideāli piemērots man. Lietoju vienu mēnesi, asins analīzēs - viss ok. Holesterīna līmenis ir normalizējas. Ļoti ērts iepakojums.

aš portretas
Išbandžiau labai daug ką, niekada nemėgau valgyti riebiai, 3 mėn. valgiau kruopelę sviesto, mažai kalakutienos,ne daugiau 2 kiaušinių per savaitę, mažai miltinių, saldainių , cukraus visai atsisakiau - ir ką jūs manot, cholesterįolis padidėjo. Tegu tie gydytojai netrolina, kad cholesterolis priklauso nuo maisto, jeigu neturi ką parašyti, tegu patyli. Mano manymu, kažkaip jis susietas su kepenimis, gal reikia ištirti kepenų fermentus, reikės pabandyti.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių