Lietuvoje saviizoliacijoje yra daugiau nei 540 medikų

Dėl kontakto su įtariamu ar patvirtintu koronaviruso atveju Lietuvoje saviizoliacijoje yra 545 medikai, dauguma jų – Vilniaus apskrityje, BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Tokių šiai dienai yra 545 ir didžioji dalis yra Vilniaus apskrityje – 377. Yra apskričių – Alytaus apskritis ir Tauragės apskritis – kuriose nėra medikų, įtrauktų į sąrašą, kad jie būtų saviizoliuoti“, – sakė ji.

Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse yra po 60 medikų saviizoliacijoje, Marijampolės apskrityje – 20. Kitose apskrityse šie skaičiai mažesni ir nesiekia dešimties.

Kiek medikų yra patvirtintas koronavirusas, D. Razmuvienė sakė suvestinių duomenų šiuo metu neturinti.

Anksčiau skelbta, jog koronavirusu užsikrėtė nėščia Santaros klinikų rezidentė, taip pat medikų šeima ir jų mažametis vaikas.

Koronavirusas yra patvirtintas aštuoniems medikams, dirbantiems Ukmergės ligoninėje, saviizoliacijoje šiuo metu yra daugiau kaip pusė iš 300 įstaigos medicinos darbuotojų.

Kauno klinikose koronavirusą nustačius vienai Gastroenterologijos klinikos pacientei, izoliavosi 77 medikai. Kaip BNS informavo Klinikų atstovė Eglė Audickaitė, pirmu etapu ištirta 41 sveikatos priežiūros specialistas, jų visų tyrimų atsakymai – neigiami.

Panevėžyje po pacientui patvirtintos diagnozės saviizoliacijoje atsidūrė 51-as medikas, jiems simptomai nepasireiškė, pirmieji testai buvo neigiami, šiuo metu pradėti daryti pakartotiniai testai.

Taip pat buvo pranešta apie užsikrėtusius medikus, dirbančius Ignalinoje, Vilniaus Šeškinės poliklinikoje.

Pusė susirgusiųjų – jaunesni nei 40-ies

Turimais duomenimis, daugiausia, 49 proc., susirgusiųjų yra jaunesni nei 40-ies metų suaugusieji.

„Didžiausias sergamumas – iki 40-ies, tačiau dabar jau nuo 40-ies iki 60-ies taip pat yra nemaža dalis: apie 40 procentų. Virš 60-ies metų lieka mažiausia dalis“, – sakė D. Razmuvienė.

Vaikų iki 16 metų serga trys procentai.

Vyrų ir moterų sergamumas yra pasiskirstęs praktiškai po lygiai: 52 proc. vyrų ir 48 proc. moterų.

„Būklės šiai dienai, tai, ką mes turime, tie, kurie yra šiai dienai diagnozuoti – vidutinė arba lengva būklė“, – sakė epidemiologė. Dalis jų gydosi namuose.

Naujausiais oficialiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta 290 koronaviruso atvejų, keturi žmonės mirė, vienas – pasveiko.


Šiame straipsnyje: koronavirusasKoronavirusas LietuvojemedikaiCOVID-19 karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

kitas stebėtojas

kitas stebėtojas portretas
vien gydytojų Lietuvoj apie 10000, neskaitant slaugytojų; pasiizoliuos - ir sugrįš dirbt; kam iš š...vašką spaust?

Stebėtojas

Stebėtojas portretas
Uždrauskite medikams lakstyti per beli kiek greituju. Mano kaimynas. Kiek žinau dirba ir Klaipėdos gmp ir Nidos gmp. Kas prisiims atsakomybę jei iš vienos gmp stoties užneš į kitą gmp stoti? Gali likti uždaryta ir Klaipėdos gmp ir Nidos. Kas atsakys už aklumą? Nejau ministerija nereguliuoja. Apribokite dirbti vienoje įstaigoje ir jei kau užsikrės tai tiek neišplis. Mažiau medikų nukentės. Turim pvz. Paramedikas dirbo Ukmergėje ir atvežė į Kauno rajoną. Kiek medikų uždaryta? Kas prisiims atsakomybę, kad kažkas nepadarė namų darbų? Vadovams kelti baudžiamas atsakomybes už aplaidumą. Ir sumažės medikų užsikrėtimų.

nusikalstamas aplaidumas

nusikalstamas aplaidumas portretas
Nereikia tikrint kol nėra simptomų, sakė Veryga nes nebuvo užpirkęs pakankamai testų. Kiek tie medikai užkrėtė žmonių galim įsivaizduoti. Baudžiamoji atsakomybė gresia monistrui, kad ir kaip nuoširdžiai stengiasi. Žiauru.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių