L. Graužinienė apie eutanaziją: nemačiau mirštančio žmogaus, kuris nenori gyventi

 • Teksto dydis:

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia nepritarianti siūlymui įteisinti eutanaziją.

„Tai yra labai jautrus klausimas. Taip, kai kuriose valstybėse tai yra įteisinta, bet noriu pažymėti, kad aš dar nemačiau mirštančio žmogaus, kuris nenori gyventi“, - Žinių radijui trečiadienį sakė L.Graužinienė.

Ji taip pat sakė tokį siūlymą laikanti labai pavojingu.

„Aš manau, kad tai yra labai pavojingas įstatymas, nes gali būti piktnaudžiavimo atvejų“, - dėstė Seimo pirmininkė.

Jos vertinimu, pritariantieji eutanazijai dažnai nėra visapusiškai įsigilinę į šį klausimą ir remiasi tik skausmingais atvejais, kai kamuojasi artimieji.

„Aš laikausi tokios taisyklės gyvenime - kad kiekvienas gimstame ir atsinešame savo likimą. Tai kokį atsinešame, turime išgyventi“, - kalbėjo L.Graužinienė.

Eutanazijos įstatymo projektą, kuris įteisintų eutanaziją, parengė ir Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė.

Ji siūlo įstatymu reglamentuoti asmens, kenčiančio nuolatines bei nepakeliamas fizines ir dvasines kančias, kurių neįmanoma palengvinti, teisę pasirinkti, kad jo gyvybė sąmoningai būtų nutraukta jo paties prašymu.

Įstatymu taip pat būtų įteisinta asmens teisė iš anksto nurodyti atlikti jam eutanaziją, jei dėl ligos ar sužalojimo nulemtos nesąmoningos būsenos jis pats nebegalėtų išreikšti savo valios.

„(...) eutanazija pacientui, kurį kankina ilgai besitęsiantis skausmas bei suvokimas, jog liga yra nepagydoma, suteiktų galimybę numirti oriai, išvengti skausmo ir kančių“, - projekto aiškinamajame rašte teigia M.A.Pavilionienė.

Eutanaziją siūlantį įteisinti įstatymą 2012 metais buvo parengęs tuometinis Seimo narys Andrius Burba. Tačiau parlamentas jo projekto nesvarstė.

Prieš dvejus metus visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Rait“ atlikta apklausa parodė, kad 47 proc. respondentų pritaria eutanazijos įteisinimui. 37 proc. apklaustųjų nurodė, jog tam nepritartų, o 16 proc. apklausoje dalyvavusiųjų sakė šiuo klausimu neturintys nuomonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

o taip

o taip portretas
lietuviai niekam nesubrendo,tik žudimui,banditizmui ir viskam kas neigiama,plius būti priklausomiems jei ne vienai tai kitai sąjungai,tikra avinų banda,nes nesugeba būt nepriklausomais.Tad ir numirti ar ne,taip pat turi atsiklausti,o netūrėt savo nuomonę ar sprendimą.Ir aiškiai pasakyta,kad pats žmogus turi apsispręst,o ne giminės.Bet,kad Lietuvoje nėra civilizuotumo ir tikros demokratijos tai nuo šito ir reikėtų pradėt.

yra

yra portretas
vienas egzempliorius niekaip nepavirstantis į Egipto mumiją .......neužtenka valios

SKAITYTOJA

SKAITYTOJA portretas
Protingai mąsto ponia Graužinienė,kad gali būti piknaudžiavimo atvejų.Giminės ,kai pradės rietis dėl turto, tai kalčiausi liks gydytojai.Lietuviai nesubrendo, kad būtų šitas įstatymas priimtas ir jo laikytis.Uošvienė nepatiko arba tėvas nusibodo-eutonazija. Tuo labiau , kad šitaip veši Lietuvoj korupcija.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių