Koronaviruso tyrimams žmonės registruojami, vaistinėse situacija lieka sudėtinga

Trečiadienį nepavykus atkurti e.sveikatos sistemos veiklos, karštoji koronaviruso linija rankiniu būdu registruoja žmones tyrimams mobiliuosiuose punktuose, o situacija vaistinėse lieka sudėtinga.

„Situacija nepasikeitė, taip pat, kaip vakar, laukiame žinių, kada pasikeis ir labai tikimės, kad kuo greičiau, nes situacija tikrai labai sudėtinga vaistinėse“, – BNS sakė Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Vaistininkai ir toliau prašo galinčių pacientų kol kas palaukti. „Tų pacientų, kurie turi galimybę palaukti, mes prašome ateiti kitą dieną, o tie, kurie negali laukti, kur būtina tuos vaistus vartoti šiandien, vaistininkai dirba ir ieško būdų, kaip galėtų tuos vaistus jiems išduoti“, – sakė ji.

K. Nemaniūtės-Gagės teigimu, tokiais atvejais vaistininkai aiškinasi, ar žmogus tikrai vartojo tokius vaistus ir tuomet juos išduoda.

Antradienį dėl sutrikusios e. sveikatos veiklos žmonės buvo neregistruojami į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus. Trečiadienį registracija vykdoma rankiniu būdu.

„Registracija vykdoma į mobiliuosius patikros punktus – tik tiek, kad atsirado mobiliesiems patikros punktams daugiau darbo, nes jie turi rankomis pildyti popierinius dokumentus, kurie turi lydėti mėginį iki pat laboratorijos“, – sakė Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties, kur veikia karštoji koronaviruso linija, vadovas Nerijus Mikelionis.

Taip pat šiuo metu žmonės negauna automatiškai siųstų žinučių apie neigiamus tyrimo rezultatus. Teigiamų rezultatų atveju žmonės kaip ir anksčiau sulaukia skambučio.

Pasak N. Mikelionio, kitų papildomų sunkumų atvykstantiesiems į patikros punktus dėl e. sveikatos sutrikimų kilti neturėtų.

Po Vilniuje vykusios liūties pirmadienio vakarą trūkus vamzdžiui buvo užpilta Registrų centro serverinė ir sutriko daugelio įstaigos valdomų sistemų veikla. Daugumą jų iki trečiadienio ryto pavyko atkurti, tačiau e.sveikata dar neveikia.

Registrų centro atstovai sako kol kas negalintys prognozuoti, kada ši sudėtinga ir didelė sistema vėl pradės veikti.


Šiame straipsnyje: e.sveikatasutrikusi e.sveikatakoronaviruso tyrimairegistracija COVID-19 tyrimuiKoronavirusas LietuvojeCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Reikia dar kartą parašyti už kiek milijonų eurų tai buvo įsigyta ir įdiegta! Siaubas, tokie pinigai išmesti, o kokia nauda matome patys! Tai Veryga su Skverneliu dar turi po kelias savaites atostogas prasitęsti! Kad nurimtų ir šie pinigai!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių