Kodėl kartais pučia pilvą? Pereiti į pagrindinį turinį

Kodėl kartais pučia pilvą?

2004-06-03 09:00

Reklama

Kodėl kartais pučia pilvą?

Sveiko žmogaus žarnyne per parą pagaminama ir iš jo pašalinama apie 1,5 litro dujų.

Anot Vilniaus centro poliklinikos Naujamiesčio filialo bendrosios praktikos gydytojos Violetos Janėnaitės, pilvo pūtimas, atsirandantis dėl gausaus dujų susikaupimo skrandyje bei žarnyne, vadinamas meteorizmu. Sveikiem žmonėm pilvą paprastai pučia suvalgius daug ląstelienos turinčių produktų ir tokių, kurie virškinimo metu išskiria didelį kiekį dujų: kopūstų, juodos duonos ir pan. Meteorizmą, pasak gydytojos, gali sukelti ir kasos funkcijos nepakankamumas, sutrikusi žarnyno flora, žarnų nepraeinamumas. Anot pašnekovės, jei meteorizmas pasireiškia retkarčiais, kai netinkamai ar gausiau pavalgoma, iš organizmo pasišalinus dujų pertekliui, virškinimas normalizuojasi. Bet, V.Janėnaitės teigimu, nuolat kamuojantis meteorizmas žmogui sukelia išties nemažai nepatogumų.

Sveiko žmogaus žarnyne, sako gydytoja, per parą pasigamina ir iš jo pasišalina apie 1,5 litro dujų. Sutrikus pusiausvyrai tarp į žarnyną patenkančių ir iš jo pasišalinančių dujų, pradeda varginti meteorizmas.

Pasak gydytojos, paprastai dujos žarnyne kaupiasi:

kai valgant, kalbant ar geriant kartu nuryjama oro,

kai dujos organizme pasigamina virškinant maistą,

sergant kai kuriomis virškinimo trakto ligomis.

Atsiradus pilvo pūtimui, anot V.Janėnaitės, žarnyne susikaupusios dujos sudaro sunkiai pašalinamas burbuliukų sankaupas, dėl kurių pasunkėja dujų pasišalinimas iš organizmo. Taip susidaro lyg užburtas ratas, kai susikaupusios ir nepasišalinusios dujos skatina dar didesnį jų kaupimąsi.

Pasak V.Janėnaitės, norint išvengti pilvo pūtimo ir su juo susijusių nemalonių pojūčių, reikėtų:

kuo mažiau valgyti pilvo pūtimą skatinančių maisto produktų: raugintų daržovių, vaisių, ankštinių daržovių,

negerti gazuotų gėrimų,

atsisakyti daug skaidulų, angliavandenių turinčių maisto produktų, sureguliuoti mitybą.

Labai svarbu, sako pašnekovė, valgyti nedideliais kąsneliais, maistą labai gerai sukramtyti. Valgant nerekomenduojama daug ir garsiai kalbėti, juoktis – kartu su maistu į virškinimo traktą patekęs oras bene labiausiai skatina meteorizmą. Gydytoja pataria valgyti bent tris kartus per dieną, o prieš einant miegoti – nepersivalgyti. Jei šios profilaktikos priemonės nepadeda ir meteorizmas vis tiek vargina, V.Janėnaitė rekomenduoja pasikonsultuoti su mediku. Jis patars, ką daryti, kad nevargintų sutrikęs susikaupusių dujų pasišalinimas iš žarnyno.

Dažnai žmonės, anot V.Janėnaitės, varginami nuolatinio pilvo pūtimo, pasitarę su kaimynais ar draugais, imasi savigydos: pradeda vartoti aktyvuotos anglies, geria sodos, vaistažolių arbatų, pieno bei kitokiais pačių sugalvotais metodais bando pašalinti nemalonius pojūčius. Tačiau visos šios priemonės neduoda jokio arba duoda tik labai trumpalaikį efektą. Jei meteorizmas vargina nuolat, geriausia kreiptis ne į kaimyną ar draugą, o į specialistą, nes tik jis, atlikęs tyrimus, gali nustatyti tikslią diagnozę ir skirti medikamentinį gydymą. Pasak V.Janėnaitės, paprastai, norint pašalinti arba sumažinti meteorizmą, skiriama dieta, ribojanti arba draudžianti vartoti kopūstus, ankštines daržoves, šviežią juodą duoną. Taip pat reikia riboti bulvių, miltų patiekalų kiekį. Patariama vartoti meteorizmą mažinančių preparatų.

Vienas tokių preparatų – espumisanas. Tai saugus ir gerai toleruojamas vaistas. Jis nepatenka į kraują ir veikia tik žarnyne, kur kaupiasi dujos. ESPUMISANas suardo dujų burbuliukus, ir dujos iš organizmo gali laisvai pasišalinti. Susikaupę dujų burbuliukai ir yra pagrindinė nemalonių pojūčių priežastis: jie tempia žarnų sieneles, sukeldami skausmą bei nemalonų pilvo pūtimą, taip pat trikdo virškinimą.

Vidurių pūtimui mažinti ESPUMISANĄ rekomenduojama vartoti 3-5 kartus per dieną po 2 kapsules. Vaistą geriant išnyksta visi meteorizmo simptomai, o žmonėms, linkusiems į vidurių pūtimą, ESPUMISANO kapsules patartina vartoti profilaktiškai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų