Kauniečių nuomonė apie vaistą nuo COVID-19: kas žino, gal bus dar blogiau?

 • Teksto dydis:

Kad tokių pacientų, kurių būklė dėl koronaviruso tampa kritinė sumažės, vilties įkvepia vaistai nuo COVID-19, informuoja LNK.

Austrijoje sukurto vaisto klinikiniai bandymai prasideda Kauno klinikose. „Vaisto kūrėjai yra Austrijos farmacinė kampanija. Vaistas nėra visiškai naujas, jis buvo išbandytas keliuose klinikiniuose tyrimuose ir paskutinis vyko Prancūzijoje, kur buvo tirta 50 pacientų“, – teigė Kauno klinikų anesteziologė reanimatologė Vilma Traškaitė-Juškevičienė.

Medikė sako, kad pirmieji bandymai atlikti užsienyje suteikia vilčių. Koronavirusas pažeidžia kraujagysles padarydamas jas porėtas, o šis vaistas leidžia išsaugoti nepažeistas. „Reikšmingai sumažino endotelio, to vidinio kraujagyslių sienelių sluoksnio pažeidimą ir jo pralaidumą ir pagerino pacientų išeitis“, – tvirtino medikė.

Kiekvienam yra baisu. Nevartosi – bus blogai, pavartosi, gal bus dar blogiau. Ir ką daryti? Kas gali atsakyti?

Nors vaistą gavo dar nedaug žmonių, tačiau, panašu, kad jis bus saugus vartoti. „Šis medikamentas savo saugumu nenusileidžia kitiems panašiems medikamentams, naudojamiems kitose studijose. Tai reiškia, kad jis yra lygiai tiek pat saugus ir nesukelia kažkokių šalutinių reiškinių“, – kalbėjo V. Traškaitė-Juškevičienė.

Tyrime savanoriškai dalyvaus 30 Kauno klinikų pacientų. Jiems kelias dienas bus leidžiamas eksperimentinis vaistas. „Svarbiausias kriterijus yra, kad pacientas sirgtų COVID-19 liga ir jam pasireikštų vidutinio sunkumo liga. Tai jis jau turėtų būti gydomas ligoninėje, terapiniame skyriuje, bet dar ne intensyviosios terapijos skyriuje“, – teigė medikė.

Kaune tyrimas truks trejus metus, jame dalyvaus dar aštuonios Europos Sąjungos šalys. Mieste sutikti kauniečiai paklausti, ar sutiktų naudoti neseniai sukurtus vaistus, sako: „Tiesiog net nežinau. Kiekvienam yra baisu. Nevartosi – bus blogai, pavartosi, gal bus dar blogiau. Ir ką daryti? Kas gali atsakyti? Kuo galima pasitikėti?“

„Manau reikėtų. Gal kas bijo vakcinų, turės bent jau alternatyvą“, – nuomone dalijosi praeivis.

„Reikėtų, kad jos būtų ištirtos ir paskui galimai, jeigu iš tikrųjų padėtų ir nebūtų didelių šalutinių poveikių“, – teigė vyras.

„Technologijos vis tiek eina į priekį. Ir visą laiką skiepai yra gelbėję pasaulį kiek kartų. Galbūt ir vartočiau“, – poziciją išsakė moteris.

Medikai sako, kad kol nėra nei vieno oficialaus vaisto, žmonės griebiasi tokio gydymo, kokio išmano – neretai ir nustebinančio gydytojus. „Vaistą nuo kirmėlių. Gal ten šuniui duoda ir po to suserga kovidu ir patys pradeda vartoti. Toliau buvo kalbos apie hidroksichlorokviną. Tai jo nevartoti. Kaip ir sakiau, nevartoti deksametazono jokiu būdu patiems“, – teigė Kauno klinikų farmakologė Simona Stankevičiūtė.

Tai galėtų būti kelias iš aklavietės, iš to supriešinimo, jeigu Vyriausybė pradėtų dėti pastangas kiek įmanoma didesnes, kad tie vaistai būtų įsigyti.

Mokslininkai sako, kad atsiradus vaistams, pandemijos tunelio gale pasimatys ryški šviesa. „Patį kovidą kuo gydyti atsiranda šiuo metu. Tai galėtų būti kelias iš aklavietės, iš to supriešinimo, jeigu Vyriausybė pradėtų dėti pastangas kiek įmanoma didesnes, kad tie vaistai būtų įsigyti“, – teigė fiziologijos ir farmakologijos instituto docentas Rimas Jonas Jankūnas.

Pirmąją tabletę gydyti COVID-19 sukūrė amerikiečių kompanija „Merk“. Tabletę jau patvirtino ir leido vartoti Jungtinė Karalystė. „Merk“ vaistu gydyti koronavirusą per kelias savaites oficialiai žada leisti Europos vaistų agentūra. „Pfizer“ laukia Jungtinių Valstijų maisto ir vaistų administracijos tarnybos leidimo pradėti naudoti ir jų sukurtą tabletę nuo koronaviruso, kurios veiksmingumas esą siekia 90 proc.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

dali

dali portretas
privalo būti skubiai patvirtinti visi vaistai kuriuos jau naudoja kitos valstybės, kaina nesvarbu , juk mokasi žmogus už vaistus pats, bet deja mums meluoja ir meluoja

Giminaitė.

Giminaitė. portretas
Bet tu ,,nuodu,, susileidę nemirštai jei ne kitos ligos juos marina. Gaila žmonių šitaip samprotaujančiu. Praėjusi šeštadieny palaidojo vyra nesiskiepijusi .Ir susirgo abu. Žmona dar kapstosi reabilitacijoje ,o vyrelis po žeme.Ir tai buvo nenoras skiepytis. Mes niekur nevaikštome ,tik maisto į parduotuvę. Ir dar galėjęs gyventi 74 metų žmogus mirė kančiose. Jaunam atrodo ,kad jau senas, o kai man 81 metai ir dar viskas normaliai ir atrodo , kad stiprus sveikas vyras būtu pasiskiepijęs būtu dar gyvas. Labai gaila. A.A. jam

T

T portretas
Tai nuodai
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių