Kaip pabėgti nuo venų varikozės?

Skaitytojas klausia: Pastebėjau, kad ant mano kojų kraujagyslės vietomis atrodo lyg žvaigždutės. Įtariu, kad tai venos išsiplėtusios. Man dar tik 38-eri. Ar tokių metų jau reikia rimto gydymo ar dar galima kaip nors kitaip padėti mano kojoms?

Liūdna, bet faktas: daugiau kaip 60 proc. žmonių yra linkę sirgti varikoze (liga, kuri dažniau vadinama tiesiog išsiplėtusiomis venomis). Ir dažniausiai tai yra ne pagyvenę, bet jaunesni nei 40 metų amžiaus žmonės.

Ilgas stovėjimas (darbe, transporte), sėdėjimas ant žemų arba nepatogių kėdžių, nepatogi avalynė - visa tai varikozės šaukliai. Norite, kad jūsų venos būtų kaip reikiant? Kaip galima dažniau vaikščiokite pėsčiomis (ypač naudinga basomis pasivaikščioti vandeniu), važinėkite dviračiu, plaukiokite. Specialistai pabrėžia, kad itin sveika laipioti laiptais. Taigi, kuo daugiau dirba jūsų kojos, tuo mažesnė bėdų dėl venų tikimybė.

Sėdėti namuose ir laikyti kojas užkeltas aukštai? Taip, medikai pritaria, kad po sunkių dienos darbų naudinga kojas palaikyti aukštai pakeltas. Bet ir sportuoti būtina, tik reikia atidžiai pasirinkti pratimus.

Pirmiausia vertėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris atliks visus reikalingus tyrimus, ypač tai svarbu padaryti, jei išsiplėtusių venų mazgai ryškiai matomi, kojų tinimas nepraeina net pailsėjus. Jeigu liga taip toli pažengusi, paprasti fiziniai pratimai jau nebepadės. Tokiu atveju reikalingas rimtas gydymas, prižiūrint specialistams.

Tačiau jei jus kamuoja tik kojų sunkumas, venos išsiplėtusios dar labai nežymiai, karts nuo karto kamuoja mėšlungis, pasitarus su gydytoju galima imtis sporto.

Pačios naudingiausios treniruotės baseine: kojoms vandenyje tenka daug mažesnis krūvis. Be to, vandens, kuris 12 kartų tankesnis už orą, spaudimas neleis kraujui „užsistovėti“, nepaisant to, kad jūs būsite vertikalioje padėtyje.

Sausumoje geriausia derinti kardiotreniruotes (riebalams deginti) ir jėgos pratimus (raumenims stiprinti).

Iš jėgos pratimų jums labiausiai tinka kojų lankstymas gulint ir įvairūs jų mostai, taip pat labai naudinga gulint „paminti dviratį“. Jeigu gydytojas jums leis, sporto klube galite išbandyti bėgimo takelį. Tačiau juo reikia ne bėgti, o eiti sparčiu žingsniu. Vienas mėgstamiausių treniruoklių - dviratis. Juo drąsiai važinėkite pusė valandos kasdien, tačiau neperdozuokite šio malonumo.

Verta žinoti:

Sergant varikoze ne visos treniruotės naudingos: nevertėtų užsiimti stepų arba jėgos aerobika, netinka ir bėgiojimas, šokinėjimo pratimai, kalanetika.

Galite išbandyti jogos arba pilateso pratimus. Naujokams svarbu atsiminti, kad dideli krūviai vargina nepratusį kūną. Todėl rekomenduojama fizinius krūvius didinti pamažu. Pirmąsias treniruotes nepersitempkite: naudokite mažesnius svarmenis, o po kelių treniruočių didinkite ne svarmenis, o fizinių pratimų kiekį.

Svarbu: jei jus kamuoja venų varikozė, galite kelti ne daugiau nei 3-5 kilogramus svorio.



NAUJAUSI KOMENTARAI

atsakymas į temos klausimą

atsakymas į temos klausimą portretas
tiek vidinę tiek išorinę venų varikozę sėkmingai gydo tik dėlės
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių