JK patvirtinta nauja „Moderna“ vakcina, apsauganti nuo COVID-19 omikron atmainos

  • Teksto dydis:

Jungtinės Karalystės vaistų priežiūros institucija pirmadienį pranešė patvirtinusi atnaujintą „Moderna“ vakciną nuo koronaviruso, skirtą ne tik pirminiam užkrato variantui, bet ir omikron atmainai.

Vaistų ir sveikatos produktų priežiūros agentūra (MHRA) savo pareiškime nurodė, kad patvirtino vakcinos stiprinančiąją dozę saugusiesiems, „nustačiusi, kad ji atitinka JK priežiūros institucijos saugumo, kokybės ir veiksmingumo standartus“.

Tai yra pirmoji tokia „bivalentinė“ vakcina nuo COVID-19, patvirtinta Didžiojoje Britanijoje.

Pasak MHRA vadovės June Raine (Džun Rein), klinikinio tyrimo duomenys rodo, kad šis preparatas sukelia „stiprų imuninį atsaką“ prieš pirminį virusą bei omikron atmainą ir bus „pagaląstas įrankis mūsų arsenale“, virusui nuolat evoliucionuojant.

Nors vakcinos padėjo sumažinti hospitalizacijos ir mirties nuo COVID-19 atvejų skaičių, dabartiniai skiepai daugiausia skirti kovai su ankstesnėmis infekcijos padermėmis. Pandeminiu tapęs koronavirusas pirmą kartą buvo aptiktas Kinijoje 2019 metais.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) liepą įspėjo, kad pandemija dar „toli gražu nesibaigė“, nes plinta omikron subvariantai ir atšaukiamos kontrolės priemonės.

Atnaujintas „Moderna“ preparatas, pavadintas „Spikevax Bivalent Original/Omicron“, skirtas apsisaugoti tiek nuo 2020 metais plitusio viruso, tiek nuo omikron atmainos (BA.1).NAUJAUSI KOMENTARAI

NBA

NBA portretas
Eikit jūs na...ui su savo vakcinom

Boba

Boba portretas
Tačiau nepraėjus klinikinių tyrimų. Nes tai užtrunka. Na , pirmyn skiepų fanatikai!

tik

tik portretas
dar mat atsiranda kom is tos pacios marmaliuotu saikos lojanciu priesingai na ir uzkimba naivus pridurkai tykedami /mokslu/ kuri mums prievarta siulo ne medikai o dulkiagalvis buhalteris /klonas/ ===
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių