JK pirmoji pasaulyje patvirtino geriamąjį vaistą nuo COVID-19

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį davė leidimą naudoti JAV farmacijos bendrovės „Merck“ gaminamą geriamąjį antivirusinį vaistą pacientų, sergančių lengva ar vidutinio sunkumo koronavirusinės infekcijos forma, gydymui, paskelbė JK Vaistų ir sveikatos produktų priežiūros agentūra (MHRA).

„Šiandien yra istorinė diena mūsų šaliai, nes JK tapo pirmąja pasaulio valstybe, patvirtinusia antivirusinį vaistą, kurį galima vartoti namuose nuo COVID-19“, – sakė sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas).

„Tai iš pagrindų pakeis padėtį pažeidžiamiausiems ir turintiems nusilpusią imuninę sistemą – jie greitai galės gauti revoliucingą gydymą“, – pridūrė jis.

Preparatas molnupiraviras mažina koronaviruso gebėjimą daugintis žmogaus organizme, tuo pačiu lėtindamas ligos vystymąsi.

MHRA nurodė, kad atlikusi bandymus padarė išvadą, jog šis vaistas „saugiai ir veiksmingai sumažina hospitalizacijos ir mirties riziką, sergantiems lengvos arba vidutinės formos COVID ir patiriantiems didesnę sunkios ligos išsivystymo riziką“.

Remiantis klinikinių bandymų duomenimis, šis preparatas veiksmingiausias, kai vartojamas infekcijos ankstyvuoju etapu. MHRA rekomenduoja pradėti vartoti molnupiravirą per penkias dienas nuo pirmųjų simptomų pasireiškimo.

Jį buvo leista skirti asmenims, kuriems sunkios formos COVID-19 išsivystymo rizika yra padidėjusi dėl mažiausiai vienos priežasties, pavyzdžiui, nutukimo, senyvo amžiaus, diabeto ar širdies ligos.

Britanija, kuri yra viena labiausiai COVID-19 pandemijos paveiktų šalių, spalio 20 dieną pranešė užsakiusi 480 tūkst. dozių molnupiraviro iš JAV gamintojos „Merck“.

Šį preparatą taip pat jau pradėjusios vertinti farmacijos priežiūros agentūros Jungtinėse Valstijose ir Europos Sąjungoje.

Nepakeičia vakcinų

„Merck“ jau yra pasirašiusi sutarčių su kitomis vyriausybėmis, įskaitant Jungtines Valstijas, planuojančias įsigyti 1,7 mln. dozių, jeigu priežiūros institucijos suteiks leidimą vartoti molnupiravirą.

Klinikiniai bandymai parodė, kad vartojant šį preparatą hospitalizacijos arba mirties rizika koronavirusu užsikrėtusiems suaugusiems asmenims  sumažėja 50 proc., sakė britų Žmonių vaistų komisijos pirmininkas Muniras Pirmohamedas.

Visgi ekspertai perspėja, kad šis vaistas nėra stebuklingas. M. Pirmohamedas perspėjo, kad jis neskirtas naudoti kaip vakcinų nuo COVID-19 pakaitalas.

Paprastos tabletės pavidalo preparato nuo koronaviruso ieškoma nuo pat pandemijos pradžios. Kai „Merck“ paskelbė savo bandymų rezultatus, šis pasiekimas buvo sveikinamas kaip svarbus žingsnis siekiant tokio tikslo.

Anksčiau jau patvirtinti vaistai nuo COVID-19, pavyzdžiui, monokloninių antikūnų mišiniai ir bendrovės „Gilead“ sukurtas remdesiviras, Europos Sąjungoje platinamas „Veklury“ prekiniu ženklu, yra skirti vartoti intraveniniu būdu.

Molnupiraviras iš pradžių buvo kuriamas kaip gripo ir žmogaus kvėpavimo takų sincitinio viruso dauginimąsi lėtinantis preparatas. Šį darbą vykdė viena mokslininkų grupė Emory (Emorio) universitete, įsikūrusiame Džordžijos valstijos mieste Atlantoje.

„Merck“ taip pat tęsia atskirus klinikinius bandymus, aiškindamasi, kiek molnupiraviras yra veiksmingas mėginant apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos žmones, glaudžiai kontaktuojančius su COVID-19 pacientais.NAUJAUSI KOMENTARAI

4

4 portretas
Pilna tu vaistų yra nuo tų gripu, surado kuom gąsdinti, COVIDu, keli žmonės susirgo pasaulyje ir tokia panika pakėlė

juk

juk portretas
visas blogis kartu su mokslyniais pasiekymais deja ir sklydo butent is sios salos monarchijos statuse iskur visa kriminalas po kolumbo pasklido po visa amerika ir sis blogis isbujojes nebetelpa /savo/ teritorijos krimveikloje ir verziasi savo /tvarka/ daryt visur veidmainisko gobsumo skatinami rieda i pakalne traukdami i ja visus======

>

> portretas
> anonimas. Galima plačiau iš ko per kelis mėnesius pagamintos unikalios vakcinos? Labai prašau.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių