Esą mėnuo – puikus laikas naujai atrasti savo kūną ir išmokti laisvai jaustis be liemenėlės. Anot šiaulietės, moterys vis dar turi baimių atrodyti vulgariai, nors liemenėlės dėvėjimas su tuo visai nesusijęs.
Daugiau apie tai pasakojo pati DAO instruktorė E. Šimkutė-Esenku.
– Visų pirma, pradėkime nuo jūsų gražios istorijos. Galbūt yra žmonių, kurie dar jūsų neseka socialiniuose tinkluose ir nežino, kodėl nedėvite liemenėlės.
– Sakyčiau, kiekviena moteris gali surasti savo priežastį, kodėl nedėvėti liemenėlės. Man buvo nepatogu, jaučiau užspaudimą, kadangi dvasinėmis praktikomis užsiimu, medituoju, čia gyvybinė energija užspaudžia meridianą, neteka energija. Iš tos paprastosios pusės, kuri visiems rūpi, užspaudus limfotaką, gali grėsti krūtų vėžiniai susirgimai, yra tokių mokslinių tyrimų. Dažnai liemenėlę dėvint, kuri yra su lankeliais, pakietinimais, ji gali būti kenksminga, įsirėžia į kūną, kraujotaka normaliai nefunkcionuoja, netgi nebedirba natūrali krūtų parama, fascijos.
Mokslininkai mano, kad krūtys leidžiasi žemyn dėl to, kad pernelyg dažnai dėvime liemenėlę.
Mokslininkai mano, kad krūtys leidžiasi žemyn dėl to, kad pernelyg dažnai dėvime liemenėlę. Beje, yra tokių moterų, kurios miega su liemenėle. Atkreipiu dėmesį, kad bent jau namuose būti, miegoti reikia be jos.
– Galbūt net galime paneigti mitą, nes daug kas sakydavo anksčiau, kad jeigu nedėvėsiu, kaip tik krūtinė leisis žemyn. Čia yra toks atvirkštinis metodas.
– Neradau tokios informacijos, kuri būtų pagrįsta moksliniais tyrimais, kurie rodytų, kad nedėvint liemenėlės krūtys leisis žemyn. Dažnai tai būna genetika, žindymai, visi kiti aspektai, kurie nepriklauso nuo to, ar moteris dėvės, ar nedėvės liemenėlę, jos leisis taip pat.
– Negaliu nepaklausti apie vulgarumą, nes žinau, kad ir jūsų daug kas klausia, tiesa?
– Viskas labai priklauso nuo to, kaip mes apsirengsime. Jeigu pasirinksime tinkamą drabužį, audinį, spalvą, margumą, audinio kietumą, galime atrodyti taip pat dailiai.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Kokie būtų pagrindiniai patarimai toms, kurios dar nedrįsta nedėvėti. Nuo ko patartumėte pradėti?
– Marškinėliai ant petnešėlių po pagrindine palaidine labai dažnai gelbsti, nes prilaiko krūtinę, ypač jeigu ji C, D dydžio. Kieno didesni dydžiai, dažniau renkasi storesnio audinio, labiau priglundančią palaidinę ar netgi kažkokias sveikesnes liemenėlių alternatyvas, kurios būtų be lankelių, pakietinimų. Toms, kurių didesnės krūtinės, tai yra labai skaudi ir opi tema. Joms rekomenduoju atsakingiau rinktis liemenėlę, nes radau informaciją, kad apie 80 proc. moterų, deja, pasirenka neteisingo dydžio liemenėles ir tai dažniausiai būna per mažos.
Apie 80 proc. moterų, deja, pasirenka neteisingo dydžio liemenėles ir tai dažniausiai būna per mažos.
Viskas yra standartizuota, o jeigu tavo krūtinei netinka nei tas, nei tas dydis? Viena liemenėlė smunka, kita spaudžia. Jau šešerius metus organizuoju projektą „30 dienų be liemenėlės“, daugėja moterų, kurios sako, kad atsirado daugiau bralečių, liemenėlių, kurios yra be lankelių ir pakietinimų. Ateityje atsiras ir dar daugiau gražių alternatyvų.
– Jau ne kartą paminėjote iššūkį – „30 dienų be liemenėlės“, organizuojate jį šeštus metus. Koks tai iššūkis? Kur socialiniuose tinkluose moterys gali prisijungti, jeigu nori prie jūsų prisidėti?
– Socialiniame tinkle „Facebook“ yra uždara grupė, kuri skirta tik moterims. Deja, vyrų nepatvirtinsiu. Ji vadinasi „30 dienų be liemenėlės“. Ten kiekvieną dieną visą liepos mėnesį yra dedami įrašai, kelinta diena be liemenėlės. Užvedu diskusiją, o moterys dalijasi savo nuotraukomis, kaip yra apsirengusios nedėvėdamos liemenėlės. Tai labai įkvepia kitas suprasti, kad ir mano krūtinė panaši, štai, kaip galėčiau apsirengti, kad tinkamai atrodyčiau viešoje erdvėje ir jausčiausi patogiai. Pačioje pradžioje moterims dažnai pritrūksta fantazijos, ką apsirengti, nes visi gamintojai dažniausiai kuria rūbus taip, kad dėvėtume su liemenėle.
– Pagrindinis iššūkis yra parodyti, jog 30 dienų yra tinkamas laikas, kad suprastume, jog jaučiamės patogiai ir be liemenėlės?
– Būtent taip, adaptuotis, nes iš pirmo žvilgsnio moterys sako, kad tai ne joms ir jos to negalėtų. Aš sakau, kad pabandytų ribotą laiką – tik 30 dienų, o tada darytų išvadas. Tada ji pradeda jausti, kad liemenėlė kažkur spaudė, laikas pasikeisti savąją. Iki tol, kol nepabūna be liemenėlės, ji net nejaučia.
Mes priprantame. Ir aš buvau pripratusi prie liemenėlės. Pabuvę ilgesnį laiką laisvėje be liemenėlės, mes geriau jaučiamės savo kūne, geriau jį suprantame ir galime priimti teisingesnius sprendimus.
Naujausi komentarai