I. Šimonytė pasiskiepijo antrąja „AstraZenecos“ doze, prezidentas skiepo neviešino

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienio rytą paskiepyta antrąja „AstraZeneca“ vakcinos doze, tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda antrąja dozę gavo kiek anksčiau.

Vyriausybės vadovė paskiepyta sostinės vakcinavimo centre, įsikūrusiame „Litexpo“ parodų rūmuose.

Tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda antrąja doze paskiepytas anksčiau, tai nebuvo skelbiama darbotvarkėje.

„Prezidentas jau paskiepytas antrąja vakcinos doze. Pirmasis skiepas buvo viešas, siekiant paskatinti žmones vakcinuotis, antrasis – prisiderinus prie šalies vadovo darbotvarkės bei atsižvelgiant į šeimos gydytojo rekomendaciją“, – BNS teigė prezidento atstovė Dovilė Šalkuvienė.

„Viešoje darbotvarkėje jis nebuvo skelbiamas, nes tam nebuvo visuomeninio poreikio“, – pridūrė ji.

Vėliau Prezidentūra patikslino, kad antrąją skiepo dozę šalies vadovas gavo gegužės 20 dieną.

Anot Prezidentūros, šalies vadovo sutuoktinė Diana Nausėdienė, kaip ir skelbta anksčiau, skiepysis tada, kai tai leis šeimos gydytojas.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio atstovė spaudai Aistė Šuksta BNS teigė, kad ministras antrąja doze skiepysis šią savaitę, kai sugrįš iš komandiruotės.

Valstybės vadovai ir sveikatos apsaugos ministras pirmąja doze „AstraZeneca“ vakcinos doze paskiepyti kovo 22 dieną, norint parodyti pasitikėjimą šia vakcina.

I. Šimonytė ragina skiepytis

Trečiadienio rytą antrąja doze nuo koronaviruso pasiskiepijusi premjerė I. Šimonytė ragina gyventojus nedelsti ir skiepytis bei žada daugiau galimybių tai padaryti be išankstinės registracijos.

„Viduj žmonių nemažai, bet spėju, kad yra nemažai žmonių, kurie jau skiepijasi antrą kartą, nes tokia ta banga pirmą skiepą gavusių žmonių prieš kelias savaites buvo, natūralu, kad dabar atėjęs terminas perskiepyti ir matome, kad dabar santykis yra toks, kad daugiau žmonių gauna antrą dozę negu pirmą“, – prie „Litexpo“ įsikūrusio vakcinavimo centro sakė premjerė.

„Nemanau, kad tai yra labai gerai, geriau, kad būtų arba lygiai, arba atvirkščiai, nes vis dar tikrai yra, kur temptis. Žmonių, kurie yra gavę bent vieną skiepą, turime virš 40 procentų, tikrai turėtumėme stengtis labiau“, – kalbėjo ji.

Pasak ministrės pirmininkės, matant, kad gyventojai noriai eina į gyvas eiles prie Nacionalinio kraujo centro mobilių skiepijimo vietų, planuojama pasiūlyti „tam tikrų logistinių sprendimų“, kad pasiskiepyti kuo daugiau žmonių galėtų be išankstinės registracijos.

Dabar santykis yra toks, kad daugiau žmonių gauna antrą dozę negu pirmą.

Ketvirtadienį tokia akcija planuojama visos Lietuvos vakcinacijos centruose.

Nerimą kelia naujos atmainos

Ministrės pirmininkės teigimu, gyventojus atidėti skiepą galbūt skatina pagerėjusi epidemiologinė situacija bei geras oras, tačiau ji ragina vakcinacijos neatidėlioti.

„Visi matome, viena vertus, kaip efektyvu yra skiepai, todėl, kad ir to paties Izraelio patirtį galima įvertinti, kur daug žmonių paskiepyta ir atvejų naujų skaičius yra labai mažas. Šiandien krašto apsaugos ministras pasidalino patirtimi kariuomenėje, kur matome, kad imuniazacijai pasiekus 90 procentų, iš esmės jau naujų atvejų net nebefiksuojama“, – sakė ji.

„Bet tuo pačiu turime būti labai atsargūs dėl to, ką matome Jungtinėje Karalystėje, kurioje dėl spartaus skiepijimo epidemiologinė situacija labai greit ir labai stipriai pagerėjo, tačiau atsirado nauja viruso atmaina, kuri plinta tarp žmonių, kurie yra nesiskiepiję, ir, deja, atvejų skaičius vėl auga turbūt tris kartus per dvi savaites ir labai nesinorėtų šito pamatyti Lietuvoje ir vienintelis priešnuodis tam, vienintelė apsauga yra vis dėlto spartus skiepijimasis. Dabar, kai turime galimybes jau pasiūlyti skiepą praktiškai beveik kiekvienam per gana trumpą laiką, raginčiau naudotis proga“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Ji teigė, kad ši viruso mutacija anksčiau ar vėliau pasieks ir Lietuvą.

„Žinios, kurios atsirita iš tos pačios Jungtinės Karalystės apie naująją mutaciją yra tokios, kad ji galimai yra pavojinga vaikams. Mes puikiai žinome, kad vaikų skiepijimas yra labai ribotas, tai yra, kol kas galimybės egzistuoja tik vaikams nuo 12 metų“, – sakė I. Šimonytė.

Žinios, kurios atsirita iš tos pačios Jungtinės Karalystės apie naująją mutaciją yra tokios, kad ji galimai yra pavojinga vaikams.

Pasak jos, jeigu pasitvirtintų, kad ši atmaina yra pavojingesnė vaikams, tai būtų itin nerimą kelianti žinia.

„Labai raginčiau panaudoti birželio mėnesį tam, kad galėtume apsaugoti save ir savo vaikus“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu mažiausiai viena vakcinos doze pasiskiepiję yra 42 proc. Lietuvos gyventojų. Pastaruoju metu per parą daugiau gyventojų paskiepijama antrąja doze nei pirmąja, o Sveikatos apsaugos ministerija teigia pastebinti sumažėjusį gyventojų aktyvumą skiepijantis.

Britų premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pirmadienį paskelbė, kad visiškas dėl koronaviruso įvestų ribojimų panaikinimas Anglijoje atidedamas keturioms savaitėms, šalyje išaugus užsikrėtimo delta atmaina, pirmą kartą nustatyta Indijoje, atvejų skaičiui.

85 šios atmainos atvejai registruoti ir kaimyninėje Latvijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Loni

Loni portretas
Aha, ,,pasiskiepijo,, greičiausiai ,,Sputniku,,?! Lai skiepijasi nuo braziliško, afrikietiško, britaniško viruso!!! Lai nepamiršta ,,galimybės paso,,!

ko

ko portretas
noret is povil ionio mergu jei sis klounas a r klonas A lygije politsuda mala tai ir sios /dirba/ sia kryptimi ka ir matome vyrus kauketame /baliuje/ kur nei 1 blaivaus politsizof renija ne daugiau ir tai jau ne zmones o ko gero klonai a r biorobotai kaip VRK nusimuilinusi laurute pa sirode ir dingo palikusi visa sobla libpridurku idomu ka vaigauskas tolia u iremins ?;;;;;;;;;;;

Na

Na portretas
Musu kunas ir mes patys nuspresim ko mums reikia, nustokit reklamuoti, nes jau atsibodo.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių