Gydymo galimybės: medikai sėkmingai išoperavo 62 metastazes smegenyse

 • Teksto dydis:

Kaune Gama peiliu vienai pacientei pavyko sėkmingai pašalinti 62 metastazes smegenyse. Dvi iš jų buvo smegenų kamiene, ypač svarbioje ir jautrioje smegenų struktūroje, jungiančioje galvos ir nugaros smegenis.

Ėmė svaigti galva

Prieš du metus Aušrai gydytojai išoperavo inkstų naviką – operacija praėjo sėkmingai, tačiau po kurio laiko moteriai pradėjo svaigti galva, silpo kairė ranka ir koja. "Po truputį tapo sunkiau vaikščioti – turėdavau šiek tiek pagalvoti, kad dabar turiu statyti koją ir eiti. Nieko blogo neįtariau, kol tyrimas neparodė, kad jau tuo metu galvoje buvo devyniolika nedidelių metastazinių židinių", – istoriją pradeda pasakoti moteris.

Išgirdusi, kas vyksta ir kokiu greičiu plinta metastazės, mintyse jau save laidojau, kol gydytojai nepasakė apie Gama peilį.

"Išgirdusi, kas vyksta ir kokiu greičiu plinta metastazės, mintyse jau save laidojau, kol gydytojai nepasakė apie Gama peilį. Žinau, kad tik dėl specialistų žinių ir naujausių gydymo galimybių Lietuvoje esu gyva, galiu dirbti ir džiaugtis gyvenimu", – emocijų neslepia Aušra.

Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos gydytojas neurochirurgas Šarūnas Tamašauskas prisimena: nors kiekvieno moteriai atlikto tyrimo metu stebėdavo gydytų metastazių nykimą, smegenyse vis atsirasdavo ir naujų židinių. Pasak gydytojo neurochirurgo, pacientams, nustačius metastazes galvos smegenyse, neretai taikomas kombinuotas – operacinis ir radiochirurginis – gydymo būdas. Esant keletui metastazių, pacientui pašalinamas židinys, kuris sukelia galvos smegenų spaudimą ir neurologinę simptomatiką, o likę židiniai gydomi stereotaksinės radiochirurgijos būdu – Gama peiliu.

Skaičius diktavo sąlygas

"Šiuo atveju neurochirurginės operacijos negalėjome atlikti dėl didelio metastazių skaičiaus ir jų išplitimo po visas galvos smegenis. Taip pat pacientei netiko ir spindulinė terapija, nes per trumpą laiką atsiradus naujoms metastazėms, jų gydyti taikant spindulinę terapiją nebebūtų galimybės. Aptarus pacientės ligą daugiadalykiame gydytojų konsiliume, nusprendėme taikyti pažangiausią stereotaksinės radiochirurgijos aparatą – Gama peilį. Be šio gydymo įrankio, tokios sudėtingos patologijos gydyti nebūtume galėję", – teigia Š.Tamašauskas.

Be šio gydymo įrankio, tokios sudėtingos patologijos gydyti nebūtume galėję.

Aušrai gydymas dar tęsiamas, tačiau moteris sako, kad jau dabar jaučiasi puikiai. "Toliau dirbu, nesėdžiu vietoje, galvoju tik pozityviai. Drąsiai sakau, kad Lietuvoje gydytojai – aukščiausio lygio specialistai", – įsitikinusi Aušra.

Svarbu laiku kreiptis

Š.Tamašauskas pastebi, kad kiekvienas pacientas ir jo liga yra skirtingi, todėl gydytojai visada ieško tinkamiausio gydymo metodo konkrečiam žmogui. "Dažnai mūsų klausia, ką patys pacientai gali padaryti dėl savo ligos gydymo. Svarbiausia – į gydytojus kreiptis laiku ir jais pasitikėti, o mes padarysime viską, ką galime, kad suvaldytume ligą ir užtikrintume kuo geresnę pacientų gyvenimo kokybę", – sako Neurochirurgijos klinikos gydytojas neurochirurgas Š.Tamašauskas.

Gama peilis – itin tikslus galvos smegenų radiochirurgijai skirtas aparatas, leidžiantis milimetro dalių tikslumu spinduliuotę sutelkti tik į reikiamą vietą. Taip maksimaliai apsaugomos sveikos smegenys, todėl išlieka galimybė atsiradus naujoms metastazėms gydymą pakartoti. Gydymas vyksta neatveriant kaukolės, todėl neretai pacientai jau sekančią dieną vyksta namo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių