Gripo epidemija paskelbta jau 14 savivaldybių

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir toliau auga, epidemijos nuo antradienio paskelbtos Alytaus mieste, Šiaulių mieste, Raseinių, Telšių, Lazdijų rajonuose. Iš viso – 14 savivaldybių. Trečiadienį epidemija skelbiama ir Klaipėdoje, ir Vilniuje.

Kiek anksčiau jos paskelbtos Kauno ir Panevėžio miestuose, taip pat Elektrėnų, Prienų, Ukmergės, Ignalinos, Kėdainių, Jonavos ir Trakų rajonuose.

Sergamumo rodiklis sostinėje pasiekė 167,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o vaikų sergamumas gripu iki 17 metų amžiaus sudarė 55,1 proc. visų sergančiųjų. Sostinės savivaldybė teigia, kad epidemijos metu sveikatos priežiūros įstaigos pailgins darbo laiką, o savo darbuotojus savivaldybė ketina vaišinti arbata su citrina, imbieru ir medumi bei siūlo darbą iš namų.

„Savivaldybėje gripo epidemijos metu taikysime tokias lanksčias priemones, kad darbuotojai galėtų apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų bei apsaugoti aplinkinius – lankstesnį darbo grafiką, darbą nuotoliniu būdu. Visus vilniečius, esant menkiausiems įtarimams dėl savo ar savo vaikų sveikatos, laiku kreiptis į gydymo įstaigas, kurios epidemijos metu dirbs ilgiau“, – pranešime cituojamas administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Trečiadienį epidemiją skelbs Klaipėdos miestas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ją rengiasi skelbti ir Kaišiadorių bei Šalčininkų rajonuose.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės teigimu, epidemijas paskelbusios savivaldybės elgiasi skirtingai, tačiau dažniausiai jose ribojami susibūrimai, kuriuose gali plisti gripo virusas.

„Savivaldybėms atsiveria platesnės galimybės arba neskelbti planuotų, organizuotų renginių, arba riboti tuos renginius, taip pat – uždaryti ugdymo įstaigas. Be to, yra galimybės finansuoti profilaktines priemones, kaip medicinines kaukes, išleisti šviečiamąją medžiagą“, – BNS sakė D. Razmuvienė.

Sausio 21-27 dienomis sergamumo rodiklis visoje šalyje siekė 155,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų. 

Pernai (2018 m.) tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 146,0 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 4-ąją savaitę registruotas Marijampolės administracinėje teritorijoje, didžiausias – Alytaus administracinėje teritorijoje.

Ketvirtąją šių metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 252 asmenys, iš kurių – 32 vaikai iki 2 m., 113 vaikų 2–17 m. amžiaus grupėje ir 107 suaugusieji. Ligoninėje gydytos šešios nėščiosios. Intensyviosios terapijos skyriuje gydoma 19 asmenų.

Dėl gripo epidemijos dalis mokyklų stabdo ugdymo procesą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, antradienį (sausio 29 d. duomenimis) dėl gripo epidemijos nedirba 61 mokykla ir atskiros klasės dar 60 mokyklų (pateikiami valstybinių, bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų duomenys).



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių