Greičiau bus skiriamos slaugos paslaugos namuose: užteks specialaus klausimyno

 • Teksto dydis:

Didėjant asmens slaugos paslaugų namuose (ASPN) poreikiui, siekiama, kad kuo daugiau žmonių jas gautų. Tam paprastinama jų skyrimo procedūra – bus pasitelkiamas specialus klausimynas. Jis bus tobulinamas – medikai ir socialiniai partneriai kviečiami teikti pastabas.

Nustatys poreikio lygį

Klausimyną parengė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) speciali komisija, kurią sudaro paslaugų teikėjai (medikai, sveikatos priežiūros įstaigų administracija) ir aukštųjų mokyklų atstovai. Specialistai rėmėsi moksliniais ir ekspertiniais šaltiniais.

Liepos 1 d. įsigaliojus atnaujintai ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) teikimo tvarkai, naujas slaugos paslaugų poreikio nustatymo klausimynas padės nustatyti slaugos poreikio lygį: mažą, vidutinį arba didelį. Nuo jo priklausys paslaugų, kompensuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, skaičius. Vadovaujantis šiuo klausimynu, sveikatos būklės vertinimą galės atlikti šeimos gydytojo komanda, gydytojas arba slaugytojas. Asmenims, kurie jau gauna ASPN paslaugas, pervertinimus gali atlikti ASPN paslaugas teikiančios slaugytojos.

Paskirs šeimos gydytojas

Iki šiol ASPN paslaugos buvo skiriamos pacientams, kuriems negalią arba specialiuosius poreikius nustatė Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba. „Nuo liepos 1 d. poreikiui nustatyti įvestas individualus klausimynas leis greičiau pateikti išvadas ir suteikti slaugos ir priežiūros paslaugas“, – teigia SAM atstovai.

Nuo pacientų poreikių priklausys ir kompensuojamų paslaugų skaičius, sudėtingais atvejais jos galės būti teikiamos iki penkių kartų per savaitę.

Taip pat atsiranda galimybė pacientams po dienos chirurgijos operacijų, kai pacientai išleidžiami namo tą pačią dieną ir jiems nedelsiant reikalinga pooperacinė slauga, gauti slaugos paslaugas namuose. Šias paslaugas jie gaus ne pagal užpildytą klausimyną – jas, įvertinęs dienos chirurgijos operacijos pobūdį ir galimą slaugos namuose poreikį, paskirs šeimos gydytojas.

Kompensuos daugiau paslaugų

Nuo pacientų poreikių priklausys ir kompensuojamų paslaugų skaičius, sudėtingais atvejais jos galės būti teikiamos iki penkių kartų per savaitę. Anksčiau šis skaičius visiems draustiems asmenims buvo vienodas – nemokamai buvo teikiamos 104 ASPN paslaugos per metus. Nuo liepos 1 d. mažą ASPN poreikį turintiems gyventojams bus kompensuojamos 52 paslaugos per metus (vieną kartą per savaitę), turintiems vidutinį poreikį – 156 paslaugos (tris kartus per savaitę), turintiems didelį poreikį – 260 paslaugų (penkis kartus per savaitę).

Siekiant užtikrinti paslaugų tęstinumą, ilginamas jų teikimo laikas. Nuo liepos 1 d. įsigalioja rekomendacija ASPN teikti ne tik darbo dienomis sveikatos priežiūros įstaigos darbo metu, bet kiekvieną dieną nuo 8 val. iki 20 val., įskaitant savaitgalius ir švenčių dienas. Nuo 2023 m. sausio 1 d. toks paslaugų teikimo laikas taps privalomas.

Atnaujintą ASPN teikimo tvarką ir slaugos paslaugų poreikio nustatymo klausimyną galima rasti internete.

Medikai ir socialiniai partneriai iki rugsėjo 1 d. kviečiami teikti pasiūlymus ir pastabas – klausimynas bus tobulinamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gražiai skamba, bet...

Gražiai skamba, bet... portretas
Kaip žinia, dažnai bent kelios ligos reiškiasi vienais ir tais pačiais simptomais, dėl kurių negalima ligonio palikti vieno visai darbo dienai. Tačiau SAM tvarka nustato, kad tik liga A sergantiems priklauso slauga, o B, C, D ligomis sergantiems - NE. Jie ,,nesiskaito". Nes svarbu ligos pavadinimas, o ne lygiai tokios pat tavo patiriamos kančios. Bent jau man žinomas toks atvejis, kai žmogui teko palikti darbą, kad galėtų slaugyti, nes nesvarbu faktas, kad ligonio vieno negalima palikti... O paskui ši ,,tvarka" artimąjį slaugiusio pensijai atsiliepė...

Laima

Laima portretas
Ar tai man, turinčiai didelį poreikį, nereikės mokėti ir gausiu visas 7 dienas paslaugas? Ir dar: nesuprantama soc.paramos darbuotojų slaugytojų paslaugos: turi ligoniui nukirpti kojų nagus ar ne, tvarkyti buitį, nueiti į parduotuvę ar vaistinę ir t.t. Ar tik pažadai!....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių