Epidemiologė: apie trečiąją COVID-19 bangą kalbėti dar anksti, tačiau yra nerimą keliančių signalų

Apie trečiąją koronaviruso bangą kalbėti dar anksti, tačiau stebimi tam tikri nerimą keliantys signalai, žurnalistams pirmadienį sakė vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.

„Situacija yra susijusi su tuo, kad mes matome, jog naujų atvejų skaičiaus kritimas yra sustojęs, naujų atvejų skaičius nebekrenta taip greitai, kaip buvome įpratę. (...) Labiausiai nerimą kelia teigiamų tyrimų procentas, kuris išaugo. Prieš savaitę turėjome 7,1 proc., o dabar turime 7,8 procento“, – teigė ji.

Anot epidemiologės, nors pastarųjų dviejų savaičių naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų, palyginus su praėjusios savaitės duomenimis, yra mažesnis, tačiau pastarųjų septynių dienų naujų atvejų vidurkis yra panašus į tą, kuris buvo prieš savaitę.

Labiausiai nerimą kelia teigiamų tyrimų procentas, kuris išaugo.

Jos teigimu, taip pat nerimą kelia ir didesnis teigiamų atvejų procentas tarp simptominių besikreipiančiųjų išsitirti.

„Tai rodo, kad daugiau tarp besikreipiančių asmenų yra būtent tie, kurie yra užsikrėtę ir susirgę COVID-19. Norėtųsi, kad ir profilaktinis testavimas vyktų aktyviau ir intensyviau. (...) Apie trečiąją bangą kalbėti yra ankstoka, tačiau (...) tai yra tie signalai, kurie kelia nerimą“, – sakė L. Ašoklienė.

Epidemiologės teigimu, tokia sergamumo situacija susijusi su bendru gyventojų mobilumu, atsiradusiu po karantino sąlygų atlaisvinimo.

„Per praėjusią savaitę gyventojų mobilumas išaugo ir praktiškai grįžo į prieškarantininį laikotarpį, tai labiausiai ir kelia nerimą. Mobilumo pokyčius mes jau stebime nuo praėjusio pirmadienio – žmonės pradėjo judėti daugiau, praktiškai visomis savaitėmis dienomis mobilumo padidėjimas yra išlikęs“, – sakė ji.

L. Ašoklienė pabrėžė, kad kalbama ne apie judėjimą tarp savivaldybių, tačiau bendrą gyventojų mobilumą šalyje.

Ji taip pat teigė, kad prieš pritaikant tam tikrus karantino sąlygų atlaisvinimus, buvo tikimasi, kad tai turės poveikį epidemiologinei situacijai.

„Manyčiau, kad teisingiausias turbūt kelias – bent jau šią savaitę įvertinti, pasižiūrėti, kaip situacija dėliosis, kokius turėsime duomenis, ir tada priiminėti sprendimus. Bet sprendimus priiminėja Vyriausybė ir jie tikrai apsispręs įvertinę visus turimus duomenis“, – sakė vyriausioji epidemiologė.

Per praėjusią savaitę gyventojų mobilumas išaugo ir praktiškai grįžo į prieškarantininį laikotarpį, tai labiausiai ir kelia nerimą.

Ji taip pat teigė, kad švelninti karantino sąlygų neleidžia ir laipsniško atlaisvinimo planas.

„Ką mes matome, (...) tai tikrai neįžengėme į kitą etapą“, – teigė L. Ašoklienė.

Statistikos departamentas pirmadienį įspėjo, kad šalyje šiuo metu galbūt prasideda trečioji koronaviruso plitimo banga.

„Panašu, kad pradedame trečiąją pandemijos bangą. Lietuvos trajektorija dviejų pandemijos rodiklių erdvėje apsigręžė ir sugrįžo į senas vėžes, kuriomis važiavo spalio mėnesį“, – rašoma pirmadienį išplatintame pranešime.

Statistikos departamento teigimu, naujų paros atvejų skaičius nebemažėja, teigiamų diagnostinių tyrimų dalis (procentas) auga.

Vėliau Statistikos departamento atstovė Birutė Stolytė BNS teigė, jog įstaiga tiesiog norėjo atkreipti dėmesį į nerimą keliančią tendenciją dėl augančios teigiamų testų dalies.

„Mūsų tikslas buvo atkreipti epidemiologų dėmesį, kurie ir turėtų toliau komentuoti“, – teigė departamento atstovė.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą karantino režimas Lietuvoje įvestas lapkričio pradžioje, tuomet grąžintas ir privalomas kaukių dėvėjimas. Gruodžio viduryje režimas sugriežtintas, įvesti judėjimo tarp savivaldybių apribojimai.

Sausio gale ribojimai pratęsti iki kovo pradžios.

Nuo praėjusios savaitės Lietuvoje vėl leista dirbti kirpykloms, grožio ir masažo salonams bei nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

VAKCUINUOKIS ,DALYVAUK PASIPRIEŠINIME,V.LANDSBERGIS

VAKCUINUOKIS ,DALYVAUK PASIPRIEŠINIME,V.LANDSBERGIS portretas
TEGUL P*A*S*I*S*K*I*E*P*I*J*A VISAS S*E*I*M*A*S IR NORMALIAI DIRBA POSĖDŽIŲ SALĖJE. ARBA ATSISAKO MANDATŲ IR ALGŲ. VISIEMS MATANT

ALGIS

ALGIS portretas
Kaip jūs drystate prieštarauti statistikos departamentui , bus kaip Pinskuvienei -- sumaišys su purbvais .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių