- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Ekspertai ragina pamiršti, kad vaikai COVID-19 perserga lengvai, tikėti mokslu ir aktyviau imtis vaikų skiepijimo. Tiesa, prezidentas vis dar sako, kad vakcinavimo sistemą reikia tobulinti, praneša LNK.
Kauno klinikose iš palatos su užrašu „Didelės rizikos palata“ visai neseniai buvo išrašytas šešiolikmetis. Paauglys sirgo sunkia COVID-19 forma. Medikams jo gyvybę išgelbėti pavyko tik pritaikius itin retą gydymo būdą.
Beje, jaunuolis iš mirties nagų vadavosi vienas. Artimieji šalia tokio ligonio būti negali. Be to, paauglio mama nuo COVID-19 pati gydėsi namuose.
„Tokių istorijų yra pilna, kada vaikai, sunkiai susirgę COVID-19 liga, serga atskirai nuo tėvų. Tos istorijos tikrai paveikia visą medikų bendruomenę ir užduoda klausimą, ką mes galime daryti geriau“, – sakė Kauno regiono COVID-19 ligos valdymo grupės vadovas Vaidotas Gurskis.
Ekspertai aptarė pasikeitusį vaikų sergamumą.
„Reikia pamiršti, kad vaikai serga lengvai ir kad COVID-19 pandemija nėra vaikų problema“, – teigė Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas.
Jie pažymi, kad dabar situacija įtempta, tačiau geresnė nei prieš mėnesį. Praėjusių metų rudenį vaikų sergamumas iš visų naujų užsikrėtimo atvejų sudarydavo apie 6–7 proc.
„Tačiau jeigu mes paimtume šio rudens skaičius, ypač jei paimtume laikotarpį prieš mokyklos atostogas, atvejų skaičius siekė daugiau nei 30 proc. Tai reiškia, kad kas trečias naujas COVID-19 atvejis buvo fiksuojamas būtent tarp vaikų“, – komentavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas.
Ekspertai skaičiuoja, kad daugiau nei pusė tiek į reanimacijas, tiek apskirtai į ligonines patekusių vaikų – iki šešerių metų amžiaus.
Ekspertai skaičiuoja, kad daugiau nei pusė tiek į reanimacijas, tiek apskirtai į ligonines patekusių vaikų – iki šešerių metų amžiaus. Per paskutinius du mėnesius dėl COVID-19 ligoninėse buvo gydomi 405 vaikai, reanimacijos pagalbos prireikė 52. Tiesa, medikai džiaugiasi, kad Lietuvoje vaikų mirčių nuo COVID-19 nėra, nors kitose šalyse tokių atvejų pasitaikė.
„Vaikų sveikatos priežiūros sistema funkcionuoja gana gerai, kadangi pavyko išvengti mirčių. Tačiau sakau – kol kas“, – šnekėjo V. Gurskis.
Multisisteminis uždegiminis sindromas, sunkūs miokarditai net ir po lengvų ligos formų, galimas ilgo kontaktinio mokymosi nebuvimas – tai tik kelios priežastys dėl kurių, anot ekspertų, turėtų būti priimtas sprendimas skiepytis.
„Reikėtų pasitikėti mūsų mokslinėmis draugijomis, jų rekomendacijomis. Kartais žmonės, neturėdami medicininio išsilavinimo, kalba apie kai kuriuos medicininius dalykus“, – teigė R. Kėvalas.
Nuo gruodžio 28 d. galimybių pasas prekybos ir pramogų vietose bus privalomas vaikams nuo 12 metų. Pirmadienį tai aptaręs su premjere, prezidentas Gitanas Nausėda ragino vaikų vakcinacijos procesą tobulinti. Tiesa, kaip konkrečiai, nepasakė.
„Mūsų vaikų vakcinavimo sistema turi atitikti geriausius vaiko sveikatos interesus. Todėl prezidentas išreiškė lūkestį, kad bus priimti reikalingi sprendimai vakcinacijos sistemos tobulinimui“, – sakė prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.
Ingrida Šimonytė užtikrino, kad galimybių pasas nuo 12 metų bus išduodamas ne tik pasiskiepijusiems, bet ir vaikams, įgijusiems imunitetą arba turintiems neigiamą testo rezultatą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuvoje lankosi JAV pajėgų vadas Europoje: susitiks su prezidentu, ministru
Lietuvoje trečiadienį lankosi Jungtinių Valstijų pajėgų vadas Europoje Christopheris G. Cavoli (Kristoferis Kavoli), vizito metu jis susitiks su šalies prezidentu Gitanu Nausėda, krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku. ...
-
A. Bilotaitė laukia tarnybų siūlymų kovai su seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus10
Siekiant kovoti su seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į tarnybas, prašydama pateikti pasiūlymus, kaip efektyviau spręsti šią problemą, antradienį pranešė Vidaus reik...
-
Nuo balandžio auga išmokos buvusiems teatrų, cirko kūrybiniams darbuotojams2
Buvusiems teatrų, koncertinių įstaigų ir cirko kūrybiniams darbuotojams nuo balandžio didėja kompensacinės išmokos, antradienį pranešė Kultūros ministerija. ...
-
Po kritikos „Susisiekimo paslaugos“ atsisako pokyčių dėl viešojo transporto bilietų1
Dėl ketinimų įvesti privalomą visų tipų bilietų žymėjimą viešajame transporte kritikos sulaukusi įmonė „Susisiekimo paslaugos“ antradienį pranešė atsisakysianti šios planuotos naujovės. ...
-
R. Šimašius: įvedinėti naujas priemones keleiviams nėra jokio reikalo7
Savivaldybės įmonei gegužę planuojant diegti naują e. bilieto sistemą, kadenciją baigiantis Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, jog įvedinėti naujas priemones keleiviams nėra jokio reikalo. ...
-
JT komitetas ragina Lietuvą imtis veiksmų prieš tautinių mažumų, LGBTI diskriminaciją11
Jungtinių Tautų (JT) komitetas kovą paragino Lietuvą imtis skubių veiksmų mažinant šalyje tautinių mažumų bei LGBTI (lesbiečių, gėjų, biseksualių, transseksualių ir interseksualių) žmonių diskriminaciją. ...
-
JT komitetas ragina Lietuvą leisti visiems migrantams prašyti prieglobsčio10
Jungtinių Tautų (JT) komitetas kovą paragino Lietuvą užtikrinti visiems migrantams teisę prašyti prieglobsčio bei individualiai įvertinti kiekvieno jų situaciją. ...
-
STT vadovas: atleidimas pasibaigus kadencijai nėra jokia staigmena1
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žydrūnas Bartkus sako, kad atleidimas iš pareigų pasibaigus kadencijai jam nėra jokia staigmena. ...
-
Patarė, kaip reaguoti užkaukus oro pavojaus sirenoms
Išgirdę oro pavojaus signalą, kiekvienas reaguotų skirtingai. Daugelis gal nepatikėtų, dar daugiau žmonių supanikuotų. Kaip tinkamai reaguoti į kaukiančias oro pavojaus sirenas, LNK žurnalistė teiravosi Priešgaisrinės apsaugos ir gel...
-
G. Nausėda priėmė naujų Vilniaus miesto ir regiono apylinkių teisėjų priesaikas5
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį priėmė 11 Vilniaus miesto ir regiono apylinkių teisėjų priesaikas. ...