Duomenų apžvalga: ši COVID-19 banga Lietuvoje netrukus taps didžiausia per visą pandemiją

Ketvirtoji COVID-19 banga Lietuvoje netrukus taps didžiausia per visą pandemiją, prognozuojama penktadienį Vyriausybės paskelbtoje duomenų apžvalgoje.

„Lietuvoje ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją. Daugumoje savivaldybių auga atvejų, hospitalizacijų ir mirčių skaičius, o kritimas stebimas tik keliose Vakarų Lietuvos savivaldybėse“, – rašoma joje.

Apžvalgos duomenimis, spalio 19 diena buvo trečia pagal atvejų skaičių per visą pandemiją. Tuo metu savaitinis atvejų augimas siekia apie 15 proc. Tiesa, dalyje savivaldybių Vakarų Lietuvoje, kurioje ir prasidėjo ketvirtoji pandemijos banga, jau stebimas atvejų kritimas.

Pasak apžvalgos autorių, šių tendencijų tvarumas paaiškės per ateinančias dvi savaites.

Kontaktą turės dauguma gyventojų

Pasak apžvalgos autorių, Lietuvoje imunitetą COVID-19 pasiskiepiję arba persirgę įgijo per 72 proc. šalies gyventojų. Krentant vakcinacijos apimtims ir augant naujų atvejų skaičiams imunizacijos tempai išlieka panašūs – apie 1 proc. gyventojų per savaitę.

Vis dėlto, kaip teigiama apžvalgoje, imunizacija persirgus reiškia dešimtis kartų išaugusią mirties riziką. Toks pat efektas matomas ir 40 metų ar jaunesnių asmenų grupėje, kai po COVID-19 diagnozės miršta kelis kartus daugiau žmonių nei tikėtina šių žmonių grupėje, o po pirmos vakcinos dozės mirtingumas yra mažesnis nei tikėtinas.

„Kadangi koronavirusų plitimo sezonas dar tik prasideda, labai tikėtina, kad iki pavasario kontaktą su virusu turės dauguma Lietuvos gyventojų“, – rašoma dokumente.

Ligoninėse vyrauja nesiskiepijusieji

Apžvalgos duomenimis, didesnę dalį tarp sergančių sudarant vaikams, hospitalizacijų skaičius siekia du trečdalius rekordo.

Tarp hospitalizuojamų dėl COVID-19 asmenų 75 proc. sudaro asmenys negavę nei vienos vakcinos dozės. Tarp mirštančių nuo COVID-19 visiškai nevakcinuoti sudaro 80 proc.

„Tad daugiau nei 75 proc. hospitalizacijų ir mirčių dėl COVID-19 sukelia 25 proc. nevakcinuotų aukštos rizikos grupių asmenų“, – teigiama apžvalgoje.

Ją parengė Vyriausybės ir Statistikos departamento ekspertai, remdamiesi Statistikos departamento skelbiamais duomenimis.

Pagal juos Lietuvoje ligoninėse šiuo metu gydomi 1735 COVID-19 sergantys žmonės. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 1246,9 atvejo, o septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 13,4 procentų.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5571 žmogus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klpd.

Klpd. portretas
Kažkaip peršasi mintis kad niekas niekad nepagalvoja kaip čia tos bangos kyla taip neprognozuojamai? Ir dar su hytrom mutacijom. Ir dar nežinia kodėl vienaip ar kitaip plinta.Turi būti priežastis. Kad užsikrečiame vienas nuo kito tai aišku, bet kodėl tam tikru metu virusas beveik visai dingstą o po to įsisiautėja? Nors žmonės laikosi tos pačios drausmės ir elgiasi bendravime taip pat kaip anksčiau. Ar tik kažkas jo mums vis,,nepabarsto" per kokius produktų ar kitokius importus? Reikėtų ištirti, bet nėra kam - visi gaudo arba migrantus arba rusų šnipus:D)

Bilotaitė neįleis viruso.

Bilotaitė neįleis viruso. portretas
Stop corana, da ya think...

Pilietis

Pilietis portretas
Skiepai padeda
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių